Jump to content

Ključ za skidanje aluminijske felge?


Danijel.Domazet

Recommended Posts

Vulkanizer mi se žalio da u autu nije našao ključ za skinuti felgu, da ga je namučilo. Kaže da ako mi pukne guma na putu, neću moći sam skinuti bez tog ključa. Felge su aluminijske, a šaraf koji drži je dosta čudan, ima tri utora.

Da li zaista postoji poseban ključ za to?
Gdje da ga kupim?

Megane_felga.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To ti je ovakav ključić

http://www.ebay.co.uk/itm/WHEEL-COVER-KEY-WHEEL-LOCK-FOR-RENAULT-MEGANE-MODUS-SCENIC-TWINGO-VEL-SATIS-/322154760428?hash=item4b01eb88ec:g:j08AAOSwvg9XY7VZ

 

Služi da bi se odšarafio lupež vijak koji drži poklopac od vijaka kola.

Da li ovaj odogovara tvom vijjku neznam.

Ovo gore je link samo radi primjera, vjerujem da se može i jeftinije naći.

Mislim da bi ti bilo pametnijekupiti ključ i pripadajuća 4 vijka.

Ove stare skineš i baciš.

Link to comment
Share on other sites

uhvatis ovakvim kljestima i odvijes.

61XP3WRejCL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ako je neki slon stisnuo odvidat ces nikad sa tim kljestima a ni sa kutnim seger kljestima. Sa sjekacem ili tockalom ga pokrenes i onda stavis imbus vijak i gotovo

Link to comment
Share on other sites

Da, vulkanizer se namučio s takim kliještima... radije bih kupio pravi ključ ako gdje nađem.

Link to comment
Share on other sites

auto otpad ako koji ima platiš za pivu i rješeno... tako je kod mene funkcioniralo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod sebe izbacio takve vijke i stavio inox 8 mm vijke sa klasičnom šesterokutnom glavom koji se jednostavno skinu/stave gedorom.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod sebe izbacio takve vijke i stavio inox 8 mm vijke sa klasičnom šesterokutnom glavom koji se jednostavno skinu/stave gedorom.

Taj vijak vjerojatno služi za zaštitu protiv krađe kako felgi tako i ovog malog poklopca. Da nije tako bilo bi tih poklopčića na Jakuševcu po popularnim cijenama od min 100 kn.

Da preduhitrim one koji će reći: ''ako ti netko namjerava ukrasti felge neće ga to spriječiti'', da u pravu ste, ali i bilo kakva zaštita je bolja od nikakve

Link to comment
Share on other sites

Da,taj vijak sigurno služi za zaštitu....ali još nisam čuo da su na Renaultu nekome maznuli kotače,bar ne u Hr.

Inače je sami ključ žešće plastično s**nje i kad se potrgao bacio sam ga zajedno sa vijcima.

Link to comment
Share on other sites

Taj ključ obično bude kod rezervnog kotača i dizalice.

Meni su u ovlaštenom servisu maznuli ključ jer nisu mogli naći svoj. U drugom servisu sam dobio džabe jer su ih imali bar 10kom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.