Jump to content

Renault Megane Grandtuor problemi sa elektronikom


amilov

Recommended Posts

Imam dosta problema s elektronikom u autu za koje bi se prije odlaska mehaničaru radije posavjetovao s Vama.

1. Problem sa svjetlima. Pozicija i kratka svjetla mi imaju istu jačinu te na kratka svjetla doslovce ništa ne vidim. 

2. Podizač stakla na suvozačevim vratima malo radi malo ne. S prekidača na suvozačevim vratima nekad mogu samo dignuti staklo a nekad i spustiti. Obično prvo spustim s prekidača na vozačevim vratima pa onda proradi na suvozačevim. 

3. Radio mi se svaki puta resetira kad ugasim auto. Nekad zna zblesirati pa zablokira.

4. Danas mi se upalila greška za airbag.

Ima li tko kakvih iskustva s time i /ili zna naj bolje/ naj jeftinije rješenje prvo za utvrđivanje problema.

Iskreno nemam volje više dati auto na blef nekom mehaničaru pa da ga on ˝šatro˝popravi.

Bivša vlasnica mi je rekla da ga nije razbijala a kod nje je auto od 2011 te da je prvu godinu imala problema s alternatorom.

Savjeti/pomoć!?!

Link to comment
Share on other sites

1. Leća je otišla na faru, pa mijenjaš nju ili cijeli far.

3. Ako radio nije OEM treba samo zamjeniti žutu i crvenu žicu.

4. Pogledati konektore ispod sjedala, ako nisu oni moguće da je zavojnica.

Link to comment
Share on other sites

Svjetla riješena i sada je sve ok. Jedini problem je da ne mogu isključiti automatsko paljenje. Gore mi dok je na nuli.

Radio rješavam popodne ali većina mi je rekla isto što i ti.

O konektorima šo si spomenuo ima dosta videa pa ću malo pogledati. Jedino ako mi možeš dati malo više detalja o toj zavojnici. 

Link to comment
Share on other sites

Svjetla jedino Clip om ugasis

Ajfon 10 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svjetla jedino Clip om ugasis

 

Ajfon 10 via Tapatalk

 

 

Clipom? U knjižici je opisan postupak sa ručicom za paljenje svjetala ali nisam uspio na taj način.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne ide kad daš kontakt i 2x za redom upališ poziciju i ugasiš onda samo dijagnostika, tzv CLIP.

Zavojnica je u oblozi volana i nju isto ispitaš preko CLIP-a. Ostale dijagnostike nisu bas za Renault pa očekuj opće rezultate koji ti nece biti od velike pomoći.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.