Jump to content

Čudan problem sa elektronikom


zdravkoRi

Recommended Posts

Dakle prije oko mjesec dana počeli su problemi.

Kada pritisnem tipku Start upali se ventilator pun gas i ispiše mi se poruka LOW BATERY.

Onda moram izvaditi karticu i tako još par puta i onda auto upali bez verglanja na zub.

Ok mislio sam da je akomulator u pitanju i jučer sam ga promjenio.

Nakon što je promjenjen akomulator opet isto poruka Low Batery i ventilator vrti pun gas.Nakon drugog pokušaja upalio je i mislio sam sad ce biti sve ok.No medjutim danas opet isto poruka Low Batery i ventilator vrti svom snagom .Izvadio sam karticu i ventilator je i dalje vrtio par minuta iako je kartica bila van auta.Nakon toga je upalio.

Ovaj problem se uvijek javlja kad je auto malo zagrijan,kada je hladan pali bez greske.

Inače temperatura motora je sasvim u redu i ventilator se pali bez veze po meni.

Neznam u čemu je problem i dali je itko imao ovako glupi problem.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatni problem sa strujom,instalacijom,masom.....treba dobar pregled kod autoelektričara.

Link to comment
Share on other sites

da morat cu poći nego pitam dal je netko imao ovakav problem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auto mi je već tjedan dana na popravku zbog ovog problema i nemoze se naći kvar jer dijagnostika pokazuje da je sve uredno.

Mehaničar sumnja na kvar UCH ma sto to bilo.Morat cu iskesirati brdo love.

Auto star 11 godina sa jedva 100 000 km i otidje to s**nje od kompjutera.E pa sramota za renole.Ako mi kvar bude skup nikad vise renola.Pazim ga i mazim ali izgleda uzalud.

Ipak je VW jedini pravi a ovo drugo su sve sranja od auta ne kažu ljudi uzalud.

Mnogo puta čujem francusko govno od auta i sada sam uvjerio da je to tako nazalost.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sretni ti bilo s VW-om i razmišljanjem da je :renault: govno jer mehaničar SUMNJA na kvar UCH :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Šta teraš čoeka da kupuje? Da nisi ti taj mehaničar? :zubo:

Enivej,ponesi auto kod nekog tko kuži tematiku. Taj mehaničar je po tvom opisu čoban. Ne tvrdim da ti auto nije crklo ali tvrdim da takvi kad neznaju da kažu da je UCH i sl. ko serviseri kompjutera da je ošla matična ploča kad ne znaju znanje pa se usereš kao woooow matična je ošlaaaaa,Toshiba je smeće itd... :rotfl:

Point is,nađi dobrog mehu s dijagnostikom a ovom daj za kafu i nek ode štelat platine na fići.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam prvi vlasnik.Auto sam uzeo prije 3 g i do sada je bilo sve ok.Uzeo sam ga sa 86 000 a sada ima 110 000 km.Do sada sam bio jako zadovoljan s njim ,ali eto jako me razočaralo ako je zbilja otisao taj UCH jer to je navodno jako skupo.Ako je cijena popravka do 1000 kn necu se buniti ali ako je cijena popravka 1000 eura e to je stvarno grozno.Ove cijene na e bay izgledaju prejeftino tako da nevjerujem u to.

A kvar je tesko otkriti jer je očito ne tipičan.

Mehaničar sumnja na uch ali zeli prvo provjeriti sve drugo da bude siguran.Ali ubija me ovo čekanje vec tjedan dana.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nek ti neka dobra duša s foruma pozajmi UCH da se ne bacaš u trošak ako ne bude izlaza. :dobroje:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A nista sad moram čekat mehaničara da mi se javi kad otkrije što je točno pa ću onda vidjeti šta i kako.Eto samo se nadam da neću bankrotirati za popravak.Svakako vam javim ishod .Bez auta sam ko izgubljen.

Srećom imam drugi auto pa je relativno ok,puntić je sada u djiru.

Link to comment
Share on other sites

@Smučac - eto,vidio povoljnih polovnih UCH-a,možda i sebi nabavim jednog :hahahe:

@zdravko - reče da si ga pazio i mazio ali samo zadnje 3 godine koliko si vlasnik.Tko zna što je i kako bilo prvih 8 godina.

Treba dobro provjeriti sve kontakte na konektorima zatim kablove pa tek onda donositi dijagnozu.

 

Link to comment
Share on other sites

UCH je kodiran, tako da necete moci samo tako mjenjati i isprobavati.

I ako je bas potreban uch, imam ja za prodati pa mi se mozes javiti na pm.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

@Smučac - eto,vidio povoljnih polovnih UCH-a,možda i sebi nabavim jednog :hahahe:

@zdravko - reče da si ga pazio i mazio ali samo zadnje 3 godine koliko si vlasnik.Tko zna što je i kako bilo prvih 8 godina.

Treba dobro provjeriti sve kontakte na konektorima zatim kablove pa tek onda donositi dijagnozu.

 

da to si u pravu,tko zna tko je i kako vozio i pazio auto prvih 8 g.Premda mislim da kvar kompjutera nema neke veze sa voznjom i prijasnjim vlasnikom.Mehaničar upravo to i radi kaze da će sve prvo detaljno pogledati pa tek onda donesti odluku.Ostaje mi da čekam nista drugo.

Kristijan1710 ok hvala ti,javim ti se ako zatreba.

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.Evo nakon sto mi je auto dva tjedna stajao kod majstora nista nije učinjeno.Tj majstor nezna u cemu je kvar.

Kaze da je pronjenio Upc i da nike do toga.

Molim ako tko zna električara za renole u Rijeci ili nekog tko bi znao popraviti ovaj misteriozni kvar??Na kraju cu se morati obratiti ovlastenima

Link to comment
Share on other sites

Odi kod njih bar na dijagnostiku da ti bar kažu šta je. :dobroje:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Misliš da će mu reći gdje je kvar bez popravka kod njih?

 

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Za 100kn bi trebali.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da ti UCH ne valja, ne bi ti auto upalio nikako . Nadji dobrog električara, nać će ti kvar brzo, možda nije ni skup kvar .

Link to comment
Share on other sites

ovo meni smrdi na masu i na klemu " - " ili na oksidaciju nekog spoja,

UCH sam novi (doduše na Loganu) platio 730kn i kad staviš ključ sam su upiši kod ključa.

e i da malo glupo pitanje ventilator motora ili kabine se pali ?

 

Link to comment
Share on other sites

ovo meni smrdi na masu i na klemu " - " ili na oksidaciju nekog spoja,

UCH sam novi (doduše na Loganu) platio 730kn i kad staviš ključ sam su upiši kod ključa.

e i da malo glupo pitanje ventilator motora ili kabine se pali ?

 

Pali se ventiator motora,onaj kod hladnjaka.

Inače kad auto neće da pali kontrolna lampica onaj kao žuti helikopter ne svijetli.

Kada zasvijetli auto upali,to sam nedavno primjetio.

Neću ići u ovlašteni jer su me neki ljudi odgovorili da neidem tamo jer bi me oljuštili puno para.

Našao sam elektroničara za aute ovdje u RI kažu da je jako dobar.

Imam zakazan termin 4.7. u 9 ujutro.

Nadam se da će ovaj majstor kod koga idem napokon riješiti ovu noćnu moru što me muči već tjednima.

Ovaj video je dobar  a i ja vjerujem da je problem samo nekakvo oksidiranje pa bi trebalo te konektore dobro sve podmazati no ipak ne usudim se sam dirati .

Ništa ostaje mi čekati da vidim što će reći ovaj elektroničar 

Edited by zdravkoRi
Link to comment
Share on other sites

fdcb092ead6a934f1717cb8bc3636908x.jpg

 

to ?

e sad može biti još toga... senzor temperature da je u kratkom spoju ?

Ne budemo nagađali ali jako isčekujem da se sazna kaj mu je.

Link to comment
Share on other sites

Da ,sve druge lampice se upale prilikom kontakta a ona ne i tada auto ne pali,odnosno upali se ventilator pun gas.

Kada se napokon upali nakon stotinu pokušaja paljenja onda upali i auto.

I mene interesira sto će reći elektroničar .Javim vam svakako.Ovo čekanje me izludjuje.

Link to comment
Share on other sites

Evo auto danas bio na popravku kod elektroničara.Otisao je neki dio u kompjuteru ali nisam zapamtio točno što je zamjenjeno,kao neki softver tako nesto.Uglavnom kvar je koštao 1500 kn.(bez računa).Nadam se da će me sada neko vrijeme služiti kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Tako ti i treba kad ne pamtiš. Lik zna znanje,vjerojatno se nasmijao,odradio na brzaka i uzeo pare. Bar je auto spašen.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.