Jump to content

Media Nav - Clio IV


Renault_Mario

Recommended Posts

Onda super varijanta. Meni daleko najljepsa od svih aftermarket varijanti.

I originali imaju vecinom pod lajsnom gepeka ili u znaku tak da je nekako najvise OEM od svega kaj se moze naknadno rjesiti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odličan je mod jer se da integrirati u Medianav kao da je stock.
A super dođe za parkiranje do ruba visokih bankina po Osijeku

Link to comment
Share on other sites

Aktivirao u Medinavu doma kameru,smanjio vrijeme da se pokaže kamera na 0.5s i aktivirao vodilice.

Moguće je pomoću dboota i dmicom managera to sam odraditi.

Gdje si nasao dboot i dmic manager? Ja sam to trazio na netu i ne mogu nac tj. nasao sam nekoliko videa od nekog indijca koji pokazuje kak se to radi ali trazi da platis ako hoces da ti posalje te datoteke pomocu kojih mjenjas te postavke.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma gdje sam ih iskopao ali ih imam jos negdje lokalno pa uploadam

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma gdje sam ih iskopao ali ih imam jos negdje lokalno pa uploadam

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Hajde stavi onda na dropbox ili negdje gdje ti je zgodno, htio bi se poigrati malo sa tim postavkama... thx!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima li tko iskustva da je kupovao od stranice mena.co odnosno da li je netko instalirao novije/drugacije firmware na MediaNav kako bi mogao pustati video zapise preko usb-a. Hvala

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav,

došao mi je clio 4 s media nav.

Kako aktivirati android auto?

imam aplikaciju na mobitelu, povežem s USB kabelom ali se ništa ne događa pa pretpostavljam da treba aktivirati negdje u softveru još?

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Fran_Zgb said:

Pozdrav,

došao mi je clio 4 s media nav.

Kako aktivirati android auto?

imam aplikaciju na mobitelu, povežem s USB kabelom ali se ništa ne događa pa pretpostavljam da treba aktivirati negdje u softveru još?

 

Meni se čini da medianav ne podržava android auto, već samo r-link.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheRock said:

Meni se čini da medianav ne podržava android auto, već samo r-link.

Ovo mi je napisala gđa iz Renault podrške:

"Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ serijski dolazi kod multimedijskog sustava MediaNav u opremi Limited, međutim aplikacija Android Auto™ za koju je nadležan Google nažalost nije podržana u Hrvatskoj.

 

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju."

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fran_Zgb said:

Ovo mi je napisala gđa iz Renault podrške:

"Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ serijski dolazi kod multimedijskog sustava MediaNav u opremi Limited, međutim aplikacija Android Auto™ za koju je nadležan Google nažalost nije podržana u Hrvatskoj.

 

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju."

onda ipak ima nade :)

Link to comment
Share on other sites

I ja se nadam.

Btw automobil je 1.2 16V, 75 hp, danas sam napravio nekih 50tak km i potrošnja po BC je oko 7 litara što mi je šokantno puno, jer na istoj ruti (Buzin - Zaprešić po obilaznici i nazad u Zg preko grada (van gužve)) mi passat cc koji je teži 300 kg troši 2 litre manje.

Možda kad se auto razradi bude bolje jer ovo je suludo previše, u idealnim uvjetima (5ta na 90-100 km/h) sam očekivao ispod 5 litri potrošnju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fran_Zgb said:

I ja se nadam.

Btw automobil je 1.2 16V, 75 hp, danas sam napravio nekih 50tak km i potrošnja po BC je oko 7 litara što mi je šokantno puno, jer na istoj ruti (Buzin - Zaprešić po obilaznici i nazad u Zg preko grada (van gužve)) mi passat cc koji je teži 300 kg troši 2 litre manje.

Možda kad se auto razradi bude bolje jer ovo je suludo previše, u idealnim uvjetima (5ta na 90-100 km/h) sam očekivao ispod 5 litri potrošnju.

Ne znam, kod mene je TCe90, kupio novi prije 13 mjeseci i prešao sam s njim 23k km. Potrošnja varira od 5l do 8l, ovisno o načinu vožnje. Rekord mi je 4,7l na magistralnoj dionici od 25 km (da, vozio sam ko baba), prosjek na magistrali mi je 5,5l, a kad ga stisnem prosjek bude 6,5l. Po gradu je 6,5-7l, a na autocesti bude 7,6l na 140 km/h (tempomat), a 7.9l na 150 km/h (isto tempomat). Sreća pa najviše vozim po magistrali pa sam zadovoljan.

Mislim da 1,2 16v više troši, imao sam taj motor na Twingu II i trošio je više, a pogotovo isti motor na težem Cliu IV. Neću niti spominjati potrošnju na autocesti.

Link to comment
Share on other sites

Ma znam da je to stari motor  i  ne prati moderne tehnologije, no ipak je to 75 hp i neke normalne vožnje ne smije trošiti puno. Pa CC s 140 hp (dizel doduše) mi troši normalne vožnje po staroj riječkoj 4,3 litre. Ne može biti toliko napredniji motor obzirom koliko je teži.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Fran_Zgb said:

I ja se nadam.

Btw automobil je 1.2 16V, 75 hp, danas sam napravio nekih 50tak km i potrošnja po BC je oko 7 litara što mi je šokantno puno, jer na istoj ruti (Buzin - Zaprešić po obilaznici i nazad u Zg preko grada (van gužve)) mi passat cc koji je teži 300 kg troši 2 litre manje.

Možda kad se auto razradi bude bolje jer ovo je suludo previše, u idealnim uvjetima (5ta na 90-100 km/h) sam očekivao ispod 5 litri potrošnju.

Vozim isti auto, po gradu mi potrošnja skoči na 7, a izvan grada potrošnja pada prema 6. Sad sam odradio 2000km putovanje, mix svih cesta, najviše autoput, pa lokalne i brze ceste, i nešto malo po gradovima, i nakon povratka potrošnja pokazala 5.7. Inače po autoputu vozim max 120, najčešće 110 jer je tu auto maximalno štedljiv a opet idem brzo.

1 hour ago, Fran_Zgb said:

Ovo mi je napisala gđa iz Renault podrške:

"Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ serijski dolazi kod multimedijskog sustava MediaNav u opremi Limited, međutim aplikacija Android Auto™ za koju je nadležan Google nažalost nije podržana u Hrvatskoj.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju."

Ja imam limited, ali kako gospođa iz renault podrške kaže - džaba mi.

Link to comment
Share on other sites



Ja imam limited, ali kako gospođa iz renault podrške kaže - džaba mi.


Možeš si instalirati aplikaciju na mob kad odeš van (austrija,italija....)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dakle, ja imam Android auto kod sebe u Golfu, sluzbeno, AA nije podrzan u HR, i slijedom toga se ne da skinuti sa Google Playa, medutim, skida se sa AA web stranice, i funkcionira odlicno. Takoder imam i Mirrorlink kao i AppleCar, dakle najbitnije je imati aplikaciju i na mobitelu i na autu!



Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja imam aplikaciju instaliranu na mobitelu ali se jednostavno ništa ne dogodi kada povežem kabelom.

 

Link to comment
Share on other sites

Skida se na ovom linku... pazite na arhitekturu...

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Ja imam aplikaciju instaliranu na mobitelu ali se jednostavno ništa ne dogodi kada povežem kabelom.
 
Jel mozes kako odabrati Android auto u medianavu? Jer bi trebao moci birati izmedu r-linka i AA!

Mozda su iskljucili u firmwareu Medianava jer AA kao nije podrzan u HR!?!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mogu potvrditi da u Talismanu radi i Android Auto (uz skinutu aplikaciju s ApkMirrora) i Apple CarPlay (to me začudilo, mislio sam da će Apple blokirati).

CarPlay radi puno, puno finije.

 

Kolliko vidim, MediaNav v2 podržava, a ovi raniji ne.

https://www.android.com/intl/en_ie/auto/renault/

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Skida se na ovom linku... pazite na arhitekturu...

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

Jel mozes kako odabrati Android auto u medianavu? Jer bi trebao moci birati izmedu r-linka i AA!

Mozda su iskljucili u firmwareu Medianava jer AA kao nije podrzan u HR!?!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

Nemam opcije u media navu. Poslao sam broj sasije u renault pa ce provjeriti iako su mi prvotno napisali da medianav podržava. Mozda skocim i do starkelja pa pitam tam nekog. 

Link to comment
Share on other sites

evo saznao sam:

"Zahvaljujemo na Vašem odgovoru i dostavljenom broju šasije vozila.

 

Vaše vozilo Renault Clio (VIN oznake VF15RSN0Axxxxx) proizvedeno je 22.06.2018. godine i nažalost nema ugrađenu funkciju povezivosti s aplikacijom Android Auto.

 

Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ na uređaju MediaNav dostupna je za vozila naručena u proizvodnju od 10. mjeseca ove godine."

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Fran_Zgb said:

evo saznao sam:

"Zahvaljujemo na Vašem odgovoru i dostavljenom broju šasije vozila.

Vaše vozilo Renault Clio (VIN oznake VF15RSN0Axxxxx) proizvedeno je 22.06.2018. godine i nažalost nema ugrađenu funkciju povezivosti s aplikacijom Android Auto.

Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ na uređaju MediaNav dostupna je za vozila naručena u proizvodnju od 10. mjeseca ove godine."

 

On 26. 11. 2018. at 20:51, Fran_Zgb said:

Ovo mi je napisala gđa iz Renault podrške:

"Funkcija povezivosti s aplikacijom Android Auto™ serijski dolazi kod multimedijskog sustava MediaNav u opremi Limited, međutim aplikacija Android Auto™ za koju je nadležan Google nažalost nije podržana u Hrvatskoj.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju."

Dali to onda znači da nema veze što ja imam Limiteda, nego je bitniji datum proizvodnje?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.