Jump to content

Media Nav - Clio IV


Renault_Mario

Recommended Posts

23 hours ago, Golman said:

 

Dali to onda znači da nema veze što ja imam Limiteda, nego je bitniji datum proizvodnje?

Tako je. I moj je limited pa ništa :(.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sta uradit i kako stavit noviji softver? Kod mene je media navi 2.0.9..trebam pomoc...stavio bi i kameru nazad..

Link to comment
Share on other sites

2.0.9.? :blink: moj je na 9.1.3.

Za kameru ti ne znam, ali softver sam ja sam updejtao pomoću Media Nav Toolboxa - registriraj se (ili logiraj ako si već registriran), skini aplikaciju sa te stranice, pripremi jedan usb stick i prati upute.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nikako da napišem par riječi, naručio na ebay kameru za rikverc, spojio i nije radilo, ekran crne boje uz pojavu sivih crta, aktivirao kameru ali ništa, ubacim u rikverc, slike nema, na kraju je ispalo da je kamera sistem PAL, a medianav podržava isključivo NTSC sistem pa pazite prilikom naručivanja. Naravno ovo sve pišem jer mi je jako puno oko programa pomogao član @robimarko bez kojeg sigurno nebi aktivirao kameru, hvala ti @robimarko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...
Ekipa evo uhvatio vremena pa da napišem kratki tutorial za free update karata i popratnog sadržaja.
 
Od potrebne opreme je PC/Laptop i USB stick(Minimum 4GB,poželjno 8GB)
Također provjerite da vam je Medianav na jednoj od slijedećih verzija softwarea:
  • 4.0.6
  • 6.0.4
  • 7.0.5
  • 8.0.5
  • 9.1.1
Ako nije možete ga updaetati preko Renaultova softwarea,također bitno je da software koji je gore nije modan s nekim skinovima itd.
Ako je onda se morate vratiti na čisti stock.

Ukoliko zadovoljavate gornje uvjete onda skidate prvo update koji ubacuje moddanu aplikaciju za navigaciju kako onda ne bi gledala na licenceu.
Inače možete nadograditi ili dodati samo karte za koje imate licencu.
Update je specifičan po verziji Medianava tako da pazite koji skidate:
Nakon što skinete upgrade.lgu samo ga iskopirate na prazan FAT32 formatiran USB stick i ubodete u USB port u Medianavu.
Upalite Medianav i nakon nekog vremena će vam ponuditi nadogradnju,to potvrdite i čekate dok ne završi.
Onda će se Medianav sam rebootati i nastaviti nadogradnju ili će se kao moj samo ugasiti,pa ako se samo ugasi slobodno ga ručno upalite i nadogradnja će se nastaviti.
Kada nadogradnja završi pređite na slijedeći korak.

Obrišite sve s vašem USB sticka.
Zatim pratite ove upute:https://renault.naviextras.com/shop/portal/p2howto-guide?guide=Toolbox&topic=Fingerprint

Skinite Medianav Toolbox Unleashed:
https://drive.google.com/file/d/1txu_JZWAWGB_o8euSXZIY8GeGc_pGdgt/view?usp=sharing
Te skinite karte(U vrijeme pisanja zadnje dostupne su 2017Q4 te sadrže karte i popratni sadržaj cijele europe)
No kako je u pitanju magnet link i torrent možete označiti koje da skine ako ne želite cijelu europu.
Magnet Link

Kada ste skinuli karte i toolbox, pokrenite medianavtoolbox.exe s USB stickom uštekanim u PC/Laptop.
On će pokupiti sve podatke o kartama koje imate trenutno i licencama.
Kod mene je tvornički izgledalo kao na Toolbox1.PNG u privitku jer je auto uvezen iz Danske pa uopće nije imao licencu za ostatak europe.

Odete onda na Settings - Maps - Content directory - Change path i odabete folder gdje su vam karte.
Onda će vam Toolbox prikazati dostupne karte na desnom prozoru.

Kako bi nadogradili karte prvo morate obrisati postojeće.
Samo desni klik na karte koje hoćete obrisati u lijevom prozoru i delete.

Onda dodate koje god karte hoćete vrlo lako,samo desni klik na svaku od njih u desnom prozoru i add.
Toolbox sam odradi sve,te nakon što ste tako dodali sve karte koje želite ugasite Toolbox.
Odradite Safely eject kako ne bi nešto bilo coruptano.

Te uštekate taj USB u Medianav, pričekate neko vrijeme dok ne skenira cijeli USB te vam ponudi nadogradnju.
Kada je ponudi to potvrdite i čekate dok ne završi.
Onda će se Medianav sam rebootati i nastaviti nadogradnju ili će se kao moj samo ugasiti,pa ako se samo ugasi slobodno ga ručno upalite i nadogradnja će se nastaviti.

I onda provjerite jesu li se karte instalirale u Navigaciji i to je to.
Toolbox1.thumb.PNG.60e5156a4edc25ee31fec362d83c0efa.PNG
robimarko imaš PM

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav, imam ovaj MediaNav kao na slici

images?q=tbn:ANd9GcTIcJ1p-NjumP3rdE6J8Kb

Ako se ne varam nadogradio sam ga verziju 4.1.0. Da li je on kompatibilan sa ovim načinom upgrade-a i ako može i meni nove karte na PM, hvala :)

 

Drugo pitanje je vezano uz parking kameru. Radi se o Clio IV modelu. Koliko bi me koštala ugradnja te kamere u ovlaštenom servisu (cca) ako netko zna?

Edited by Gogy
Link to comment
Share on other sites

Takav imaju starci na 4.1.0 i radi.
Jedino trebas patcheanu aplikaciju za 4.1.0, ako nema vec link stavit cu.

Kameru mozes sam ugradit daleko jeftinije

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

i mene zanima jel ovo još funkcionira? instalirao bih si karte.

Edited by Smetzar
Link to comment
Share on other sites

Funkcionira sve kao što je u uputstvima. Samo treba paziti na verzije i ne paničariti ako medianav se doima kao da je zamrznut par minuta 😅
Ja sam skinuo neke karte s nekog GPS foruma, najfriškije je Q2 2020 koliko vidim i ima par čudnih stvari. Npr. više mi ne rade upozorenja za kamere za mjerenje brzine.

Edited by divang
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene na novim kartama :) Postupak prošao vrlo brzo i bez ikakvih problema. Malo mi je bilo zbunjujuće nakon update-a modane aplikacije što je u postavkama i dalje pisalo 4.1.0 a ne Sync_4.1.0. i što mi je stalno nudio update iznova, pa sam pingao robimarka ali to tako mora biti pa da vas ne zbuni kao mene :) Inače original karte koje su bile u autu su 2012.Q4 iako je auto 2016. godište, haha. Da nisu mogli staviti aktualne karte kad je izašao u prodaju :) 

153271829_261042318727367_2958691116756236432_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Gogy said:

Evo i mene na novim kartama :) Postupak prošao vrlo brzo i bez ikakvih problema. Malo mi je bilo zbunjujuće nakon update-a modane aplikacije što je u postavkama i dalje pisalo 4.1.0 a ne Sync_4.1.0. i što mi je stalno nudio update iznova, pa sam pingao robimarka ali to tako mora biti pa da vas ne zbuni kao mene :) Inače original karte koje su bile u autu su 2012.Q4 iako je auto 2016. godište, haha. Da nisu mogli staviti aktualne karte kad je izašao u prodaju :) 

153271829_261042318727367_2958691116756236432_n.jpg

Super! Ajd probam i ja možda za vikend pa se javim ako zapnem di. Malo me tjeskoba uhvatila kad sam vidio upute. Od opreme mi treba usb? Gdje si karte poskidao?

Link to comment
Share on other sites

Ma upute su jako detaljno napisane sa jako puno teksta pa zato izgleda komplicirano, ali zapravo je vrlo jednostavno. Pošaljem ti linkove u poruci, poslao mi je robimarko.

Edited by Gogy
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Smetzar said:

kako provjerim na kojoj mi je verziji softwarea medianav?

Sa početnog ekrana ideš na Opcije, onda imaš dolje desno tipku sustav, pa stisneš strelicu dolje i dobiješ stavku verzija sustava, klikneš na to i pokazati će se na kojoj si verziji.

Link to comment
Share on other sites

On 25. 02. 2021. at 7:24, Gogy said:

Sa početnog ekrana ideš na Opcije, onda imaš dolje desno tipku sustav, pa stisneš strelicu dolje i dobiješ stavku verzija sustava, klikneš na to i pokazati će se na kojoj si verziji.

Ja ne znam jesam ja retardiran il? Uopće nemam ovo što si ti naveo i ne mogu nać na kojoj verziji sam? wtf? šaljem slike

IMG_20210302_220456_resized_20210302_103745366.jpg

IMG_20210302_220547_resized_20210302_103745003.jpg

IMG_20210107_172150_resized_20210302_103748244.jpg

IMG_20210302_215716_resized_20210302_103747116.jpg

IMG_20210302_215730_resized_20210302_103746306.jpg

IMG_20210302_215900_resized_20210302_103746561.jpg

IMG_20210302_215903_resized_20210302_103746850.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aha, sad vidim ti imaš ovaj R-Link. Ne znam kolike su razlike između njega i ovog MediaNav-a. Iskreno nemam pojma ni da li ove upute pašu za tebe 😕 Možda netko drugi od forumaša zna.

Kod mene je ovako, sliku sam uzeo sa neta jer mi se nije dalo sad do auta slikat. I ja dođem do verzije onim putem kako sam napisao. E sad kod tebe je to drugačije.

image.png.554382268ff64c49ce25625cd71fdda5.png

 

Tako da nisi retardiran bez brige. Kod tebe je možda verzija ovo na trećoj slici 11.336.xxxxxx

Link to comment
Share on other sites

hahahahaahah. ja više ništa ne razumin, r link, tomtom, medianav...

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko sam čitao o tome postoji nekoliko vrsta imaš MediaNav (obični i Evolution), R-Link, R-Link 2 i Easy Link... To su kao ti multimedijski sustavi. E sad vidio sam da imaju ta neka posebna Tomtom izdanja, pretpostavljam da oni imaju TomTom karte. Recimo MediaNav koristi Here karte 😕

Ti imaš karte na SD kartici? Bar tako ovdje piše na Renault stranici https://www.renault.co.uk/renault-connect/r-link-map-updates.html

Link to comment
Share on other sites

ja sam čak neki update napravio sa usb-om al se više ne sjećam koji. upisao sam negdje broj šasije i dali su mi upute za skidanje. Nemam pojma. Jel to sad znači da ne mogu instalirat karte prema ovim uputama gore?

Link to comment
Share on other sites

Pa ja bi rekao da ne, ali daj pričekaj možda robimarko zna više o tome. 😞 Ja ne znam baš previše van ovoga što tu piše.

Link to comment
Share on other sites

Ti po slikama imas R-Link, on je drasticno drukciji od Medianava i vrti Linux umjesto WinCE-a.

R-Link koristi SD karticu za karte tako da ova metoda za MediaNav ne radi.
Imas jeftino za kupiti tih kartica s aktualnim kartama po njuskalu i ebayu.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, robimarko said:

Ti po slikama imas R-Link, on je drasticno drukciji od Medianava i vrti Linux umjesto WinCE-a.

R-Link koristi SD karticu za karte tako da ova metoda za MediaNav ne radi.
Imas jeftino za kupiti tih kartica s aktualnim kartama po njuskalu i ebayu.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Hvala na uputama i informacijama! Izludio sam u autu. XD

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Smetzar said:

Hvala na uputama i informacijama! Izludio sam u autu. XD

Vidio sam na Facebook Marketplace-u da lik prodaje te kartice sa kartama za 100 - 250kn, pa baci oko. Ali ima i na njušci kako je robimarko napisao. Jbg nije đabe ali sigurno je bolje nego puna cijena 😞 

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje. Da li te karte daju najaktualnije informacije kao google maps (gužve, zastoje, radove...) ili?

Edited by Smetzar
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.