Jump to content

Megane 2 1.4 16V neće/hoće upaliti


Chupi

Recommended Posts

Evo moj Megane II 1.4 16v  iz 2005 godine je ženi nakratko odbio poslušnost.

"Ona kaže nije joj upalio". Ja dođem i upalim bez problema.

I sad ga vozim već nekoliko dana sve radi pali bez greške.

Navodno joj nije niti zaverglao nego nekakav zvuk koji ona opisuje kao zujanje roja muha.

Pa sad ti vidi što mogu reći majstoru što da popravlja i čime, sprejem za muhe ?!?

Moj prvi izbor akumulator star manje od 2 godine exide vrlo skup i kvalitetan zelena mu ona oznaka napunjenosti

Drugi izbor možda nekakve četkice ili tako nešto.

GMT senzor nije jer bi onda zaverglao. Bobine isto nisu upalio bi i štucao. Svjećice? Ma ne znam što bi i kako provjerio

osim svakodnevne vožnje i pali/gasi metode...

Ima netko slična iskustva?

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Da nije mozda bendix na alnaseru proklizao?

Jer onda bi se culo samo zujanje....

Link to comment
Share on other sites

da to odgovara zujanju roja muha, pčela, osa... Trebala je ponovo pokušati a prije malo probrljati mjenjačem prva, druga uz otpuštenu kočnicu da se zamajac malo pomakne. Možda je slučajno, zna se desiti.

Link to comment
Share on other sites

e zvuči mi kao to, jer kad sam ja došao nisam ništa dirao, pregledao sve što mogu vidjeti, sjeo i odmah je upalio iz prve,

ajde mi sad malo pojasnite bendix i što i kako to mogu provjeriti popraviti ili sve što može pomoći ?!
unaprijed hvala !

Link to comment
Share on other sites

Pomoci ti moze jedino zamjena bendix-a ili podmazivanje osovine po kojoj klizi bendix(ako je slucajno alnaser suh, ostao bez masti). U svakom slucaju bi alnaser trebao dolje, i vidit u kakvom je sta stanju, u suprotnom nemoze nista viditi.

Ali moja preporuka je da ne skidas jos nista, dok se ponovo ne desi, jer ko zna sta se desilo, pa da nejdes u nepotreban trosak.

Link to comment
Share on other sites

eto zasad ga vozim dalje vjerujući kako je bendix problem ili možda četkice na anlaseru ili nešto slično do slijedeće situacije...

moram malo i baciti oko na cijene anlasera četkica bendixa i slično...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mijenjao cetkice i piksne, tj . servisirao anlaser tek nedavno. Ako nemas barem 150 tkm nebi trebao jos biti za servis

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Famozni bendix je prizvodac a radni zadatak mu je automat alnasera.

Meni je ovo jednako jotima na felgama:jez:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

laci ajde onda lijepo objasni nama amaterima što bi mogao biti problem i kako ga riješiti a ne pametovati... ja priznam kako ne znam što je i kako je a kolege na forumu se barem trude pomoći mi kako znaju pa ako je i pogrešan naziv pristup je pravilan !

Link to comment
Share on other sites

Bendix/zubcanik alnasera.
Postoji mogucnost da bendix/zubcanik alnasera proklizuje, ili da automat ne premosti dobro struju pa nema snage da uzubi bendix/zubcanik.

Link to comment
Share on other sites

elektromagnet se nije uključio i bendix se zavrtio u prazno..

Link to comment
Share on other sites

Nisam pametovao.

Kao sto smo vec davno i vise puta zakljucili da ono sto je nekom roj pcela nekom drugom moze zvucati kao krcanje nekom trecem kao klepetanje itd..

Dakle svaka ovdje dana dijagnostika moze biti prava i kriva.

Amateri najcesce ne skidaju poluosovine da bi skinuli alnaser niti posjeduju alat i znanje, kanal ili dizalicu.. Amateri se bave amaterskim radovima.tipa promjena gume, provjera razina tekucina, promjena zarulja, uocavanjem da nesto zvuci kao roj muha..

Meni je prijatelj inace vozac lagune 2 na plin, ima je 10ak god..jednom prilikom ke je zvao da mu nesto strasno i opasno struze, melje, drobi da misli da ce mu se auto raspasti. Igrom slucaja je prosao negdje kraj mene i vidio sam da mu je grana zapela oko polovice auta za podnicu..uklonio je kvar sam nakon sto smo se dobro nasmijali

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

evo i dalje auto pali bez problema, pomišljam kako me žena navukla samo da se dočepa mog ljubimca

jer je za nju ovaj auto sad nepouzdan pa smo se zamijenili he he ona Megane 3 ja dvojku...

za svaki slučaj sam mjerio i napon na bateriji (akumulatoru)

u mirovanju je 12.16 a nakon starta 14.36 pa lagano padne na 14.34 izgleda mi dobro

najvjerojatnije je taj bendix i što sad, čekati nek se opet ponovi, po tome auto ostaje nepouzdan

i ne može se s njim na neki malkice duži put izvan kvarta...

a po vašim opisima prekomplicirano je tražiti mehaničara provjeru jer treba raskopati poluosovina i ne znam ni ja što

kako bi se došlo do anlaseera i bendixa na njemu...

 

Link to comment
Share on other sites

Ma samo vozi. Ak zastrka, ubaci u brzinu i malo ga cimni i probaj opet.

Link to comment
Share on other sites

Točno tako kako Ivan kaže. Ako zašteka ubaciš u brzinu, malo ramenom cimnes i upalit ce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

evo nakon što sam ja neko vrijeme vozio auto bez problema vratio sam ga ženi

i naravno nije dugo prošlo opet ona mene zove NEĆE UPALITI !

e ovaj put sam rekao čekaj ne diraj ništa i prvo što sam napravio kad sam stigao

snimio sam zvuk koji proizvodi kad ne pali, onda sam uzeo voltmetar u ruke i provjeravao napon

ubrzo shvatio sam otprilike i što je - akumulator kao što sam ispočetka i sumnjao

pročitajte moj prvi post sumnja je potvrđena nakon što smo zvali HAK jer nemam

one kablove za paljenje pa mi je djelatnik HAK upalio auto da ga možemo odvesti kući

dakle sutradan sam skinuo problematični akumulator koji je imao još sam par dana jamstva !?!?

u dućanu ga nisu htjeli odmah zamijeniti nakon kratke rasprave ostavio sam ga na testiranju

sutradan je moja tvrdnja potvrđena ali šef dućana nije dao novi  jer kao treba potvrdu uvoznika

nakon tri dana natezanja ušao sam u dućan tražeći bilo kakav barem zamjenski

na kraju sam dobio opet isti novi Exide Premium sa jamstvom tri godine

hvala dobrim kolegama na savjetima i pomoći

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Evo moj Megane II 1.4 16v  iz 2005 godine opet je ženi odbio poslušnost.

Ovaj put ni meni neće paliti, zvukovi jednaki kao nekad.

Pretpostavljam Exide Pemium je dao svoje.

U potragu za novim akumulatorom.  

Beren (Zagrebačka) pretpostavljam najbolja opcija...

Link to comment
Share on other sites

pokušao sam metodu spoji kleme sa automobila donora i upali ali ne ide

1) ili ja više  ne znam spojiti 2 žice pa je ipak do akumulatora

2) ili nije do akumulatora nego recimo četkice alansera ili tako nešto slično

e sad tražit lokalnog majstora da dođe pogledat ili neka šlep služba za odvest ga par stotina metara...

Link to comment
Share on other sites

Osigurac na klemi

Link to comment
Share on other sites

Moj meg2 1.4 16v nije imao osigurac na klemi, a nema ni 1.6 16v

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.