Jump to content

ABS problem


Matija_vz

Recommended Posts

jutro

Danas idem na posao i upali mi se u vožnji ABS lampica sa lampicom SERVISE. Normalno je auto kočio i sve ok. Ugasim auto i nakon par minuta ga ponovo upalim i ne pale se lampice ABS-a ali kad god da kočim pali se ABS i u vožnji se čuje pumpa kak "rokče" i tako dugo dok se ponovo ne upale lampice (valjda dok se ne ugasi ABS).

HELP :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Šta misliš pod tim da ti pumpa "rokče" dok kočiš?

Da li pedala podrhtava ili čuješ kako ABS teško radi?

 

Za početak vidi kakva je situacija sa prstenima/senzorima od ABS-a na svim kotačima. Možda ti je neko smeće upalo između prstena i senzora.

Možda ti je žica od nekog senzora u prekidu (ne potpunom, ali dovoljnom da se povremeno pali)

i može biti veći kvar, nešto sa modulom ABS-a

 

Teško da bi ABS ostao bez ulja jer je na nižem položaju od glavnog kočionog i prije bi ostao bez pedale kočnice.

 

U svakom slučaju dijagnostika će ti puno više reći nego mi ovdje!

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

dok se vozim i ne kočim rokče, a dok kočim da podrhtava papučica,

Link to comment
Share on other sites

Onda je vjerojtnije neki problem sa samim modulom ABS-a.

Bojim se da ti dijagnostika ne gine!

Link to comment
Share on other sites

ne znam možda je samo neki relej ?

Link to comment
Share on other sites

eto da javim nakon strahova i punjenja gača jer nije htio kočiti kako treba, spajanjem na dijagnostiku koja je pokazala senzor prednji ljevi. Da bi nakon malo prčkanja saznao da mi se otpojio konektor i da je unutra došla voda i izazivala takve probleme. Da bi se od posla dovezao do mehaničara isčupatl sam ABS osigurač i tak se vozio.

 

btw su ti senzori stvarno tak skupi ? 260kn

Link to comment
Share on other sites

Bezazlen kvar, a puno straha napravi.

Znaju i skuplji biti. Ova cijena koju si naveo je skroz dobra

Link to comment
Share on other sites

Za RS-a sam ga na kraju kupio na ebayu za 25€ ,od firme A.B.S. Nije bio isti kao na običnom meganu 2 ,tj. ima duplo duži kabel i više kopči.

Kad je došao senzor ,na njemu sve identično kao i OEM s ATE logom ,samo na ovom s ebaya je bio pobrušen renault znak dolje...

Inače za ATE senzor su htjeli 80€

Link to comment
Share on other sites

od kuda je došao senzor engleska, poljska ili kina ?

gledal sam i ja, već sam htel naručiti...

englezi su ludi za megane 2 ima djelova na pretek, a slovenci bacaju takve aute prodaju ih za 100 200e cijele za djelove

Link to comment
Share on other sites

konkretno s ebay.de iz njemačkog dučana jer nisu slali van njemačke pa sam poslao rodbini gore i oni meni poslali po pošti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.