Jump to content

Megane 2 ph2 - nece u rikverc - POMOĆ!!!


zmarko6

Recommended Posts

Megane 2 ph2 2006.g. 1.5dci 6 brzina.

Dakle iz cista mira nakon jednog gasenja tj dolaska pred apoteku auto vise ne ide u rikverc.
Otisao do brata automehanicara koji nakon pregleda kaze da su sajle ok ali ga ni rucno ne moze ubaciti u rikverc na getribi.
Otpojili smo rikverc prekidac i nakon nekog drkanja je proradilo. Radilo je tjedan dana. Saltanje brzina ko maslac.
Sad opet nece, manifestira se na nacin da rucicu mjenjaca mozec prebaciti skroz lijevo ali ju ne mozes gurnuti naprijed, ko da u zid guras dok ostalo sve salta ko maslac.
Prije toga nikakvih problema s mjenjacem. Prije 20.000km promjenjen set kvacila kompletan samo je stavljen obican zamajac a ne dvomaseni, jbga 1.500kn razlike bilo.

Ima ko kakvu ideju? Frend koji radi u Renault servisu kaze da nije imao takav slucaj.... grrrrrrr...

Edited by zmarko6
Link to comment
Share on other sites

Evo mali EDIT

Jutros ne ide od sinoc u rikverc, odvezem par km, parkiram da migu na nos van i cekam u autu koji radi u leru. Isprobavam usrani rikverc i ne ide. Stiscem, pustam kuplung ko sumanuti i nista.

Iz gluposti ugasim auto i probam kad je ugasen a pod kontaktom i vidi vraga ko odsale uleti u rikverc. I sad radi. Pali, vozi, saltaj i radi.

Ima neko smisleno objasnjenje za ovo? Jel getriba losa? Problem prekidaca rikverc svijetla? Duhovi ili sta vec?

Tnx

Link to comment
Share on other sites

kad je ugašen šalta normalno a kad je upaljen sa kuplungom neće?

jel kuplung normalno odvaja? ostale brzine normalno šalta.. jer ako ugašen šalta normalno a upaljen neće, onda kuplung ne odvaja 100%

Link to comment
Share on other sites

Salta on sad sve normalno samo mu dodje da nece u rikverc. I kad nece u rikverc ostale brzine salta normalno.

I kad ga uspijem ubaciti u rikverc (dva puta se dogodilo i dva puta sam ubacio dok je bio ugasen) onda dalje sve radi normalno, nema zapinjanja ko maslac.

Da ne odvaja ne bi ni drugo mogao saltati!? Ili u rikverc ne bi uopce islo!?

Nije bas jasno...

Link to comment
Share on other sites

E sad ne znam ali valjda je slično, tati na daci isto tu i tamo neće u rikverc ali nakon puštanja papučice u letu i opet u rikverc pa ide. Navodno postoji neki uteg koji je kao zaštita da glupani ne stavljaju u rikverc kad se normalno voze. Moguće da se tebi nešto s tim "utegom" dogodilo?

Meni naprimjer na megane 2 ide normalno ali kad hoću kočiti s motorom ponekad neide s pete u četvrtu brzinu. 

Link to comment
Share on other sites

Jel imaš onu polugicu na mjenjaču koju moras podignuti kad stavljaš u rikverc?

Ako imaš skini kožu oko mjenjača i pogledaj da li diže tu plastiku kad povučeš prsten.

Ako nije to onda vidi nosač motora i mjenjača.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u rucici, prsten dize kako treba onu polugicu za skroz lijevi polozaj. Mada sad kad si spomenuo sjetio sam se da mi onaj gornji nosac motora treba promjenu pa bi moglo onda to biti, makar mislim da nosac motora ili mjenjaca s tim ne bi trebao imati nikakve veze posto je rucica spojena sajlama a ne polugama.

Sad sam nasao nesto sto se zove "birac brzina" tj neka vilica a koja je posebno za rikverc u getribi. Navodno je u njoj problem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.