Jump to content

Naknadna ugradnja xenon svijetla


gjur0

Recommended Posts

Evo mene opet, gledam po Facebooku nešto i opet je počela masovna ugradnja xenon svijetala. Zar više ne vrijede pravila da bi mogla proći na tehničkom moraš imati autonivelaciju i perače farova? Mislim izgledaju super, vjerojatno i svijetle dobro jer jako sam nezadovoljan količinom svijetla koje trenutno daju farovi. Promijenio sijalice, stavio Osram Nightbreaker, poliranje odradio i svejedno svijetle slabo. Kontrolirao sam sjenila i dobra su. Ne znam vise sto bih napravio. Imam Punta 2 i svijetli kao lud, sa običnim Hella sijalicama. af6622ea3cdbf827cc2bb867be211e2e.jpg

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vrijedi i dalje, al ljudi puše samo tako. Tko god ostavi kakav pametan komentar, cim se vidi komentar se brise i imas trajno zablokirano komentiranje icega na stranici.

Osobno, ko god ima lecu neka slobodno stavi i poštela snop, ali farovi bez lece s xenonima, automatsko skidanje tablica!

Link to comment
Share on other sites

tko god stavi jeftinu kinesku žarulju ( a takve su sve H7, H4 i H1) požutit će mu far iznutra nakon nekog vremena. Moguće i izvjesne komplikacije na tehničkom ili kada te zaustavi patrola sve teže je izbjeći

Link to comment
Share on other sites

Vrijedi i dalje, al ljudi puše samo tako. Tko god ostavi kakav pametan komentar, cim se vidi komentar se brise i imas trajno zablokirano komentiranje icega na stranici.

Osobno, ko god ima lecu neka slobodno stavi i poštela snop, ali farovi bez lece s xenonima, automatsko skidanje tablica!

Čekaj, nisi mi baš jasan sad... kazeš da ljudi puše, a onda kažeš da slobodno staviš ako imas leću... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pa puse, pogledaj na koliko auta bez leca je stavljen xenon. Kud ce im ljudi radi odbljeska spominjat sve po redu, kud mogu imat neugodnosti zbog policije.

Ako imas lecu i pravilno podesen snop, nesmetas drugima, barem meni osobno nikad nije smetalo, a za policiju je druga stvar. 

Dal sad razumijes? :wavey:

Link to comment
Share on other sites

gjur0 pogledaj u moja vozila i u mojoj temi ćeš vidjeti razlog zašto slabo svijetli ako imaš meganea PH2.

Sjenila si kontrolirao kako ,jer bez vađenja leće neide...

Link to comment
Share on other sites

Pa puse, pogledaj na koliko auta bez leca je stavljen xenon. Kud ce im ljudi radi odbljeska spominjat sve po redu, kud mogu imat neugodnosti zbog policije.

Ako imas lecu i pravilno podesen snop, nesmetas drugima, barem meni osobno nikad nije smetalo, a za policiju je druga stvar. 

Dal sad razumijes? :wavey:

Skuzio sam i malo kasnije sta si htio reci... :D

Istina i mene zivciraju ovi bez leća gdje svijetle alienima... Takve obicno pocastim dugim svijetlima i maglenkama kad budu blizu...

gjur0 pogledaj u moja vozila i u mojoj temi ćeš vidjeti razlog zašto slabo svijetli ako imaš meganea PH2.

Sjenila si kontrolirao kako ,jer bez vađenja leće neide...

Da imam Megane PH2, mozes li molim te link ubaciti, slabo se snalazim jos na forumu...

Link to comment
Share on other sites

Hvala za link.. Evo riješio zmigavac i pumpu.. Hvala svima zab savjete... I samo da napomenem.. Kupljene u trgovini Osram sijalice.. Svijetle užas...

Hella svijetle upola bolje... I primijetio sam da vozački far slabije svijetli... Vidi se na slikama..

Umire leća? Sijalice su iste... 89afcf24f24a0dab3349ad0b973ac9bd.jpg1297b7e365e674b31d138a7f23e09b82.jpg60d48090c8030672d67938d80235c71d.jpg

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam raskapao cijeli far. Može se to uopće raskopat? Na tehničkom je sve dobro svijetlilo...

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navodno može, kako sam bar čuo, ja bi na svojeg stavio leće ali su farovi skupi u tri čoška. Ali zato te pratim kaj radiš pa da vidim mi uopće isplati to raditi

jer se leća od topline nakon nekog vremena zamuti i onda svijetli ko da imaš dva lapaša u farovima

Link to comment
Share on other sites

ovako izgledaWP_20170602_18_04_35_Pro.thumb.jpeg.91b4

 

razlog je ovajWP_20170602_19_37_12_Pro.thumb.jpg.8cf11

 

privremeno riješenje ovoWP_20170602_19_54_49_Pro.thumb.jpg.69cc2

 

može se skinuti ,ali s ovakvim posljedicama

WP_20170602_19_58_31_Pro.thumb.jpg.c8576

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.