Jump to content

Megane Grandtour / Problem sa kocnicama!!


titanx

Recommended Posts

Pozz svima.

Ljudi pomagajte sa savjetima/dijagnozom?

Danas idem upaliti auto i stisnem kocnicu i imam sta cuti!!! Kad je stisnem ( u leru ) na papucici pišti

nekakav zrak i kocnica se stvrdne! Upalim auto i sve 5,nista se vise ne cuje. Odvozio sam nekih 50km i bilo je sve u redu. Ugasim ga i opet ista stvar..

Kaze mi tast da je moguce da su kocnice ostale bez ulja i da je povukao zrak,a ulja imam!!

Zovem poznanika koji je mehanicar kaze nekakva membrana u servu kocnica!!

Dali je tko imao od vas slican problem? Koji me trosak ocekuje? Dali se uopce smijem voziti tako?

Inace je auto 1.5dci 2007 78kw

Jos da kazem da mi zadnji diskovi nisu bajni, moram ih mjenjati ako to ima kakve veze!!

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti kaze mehanicar da je servo kocnica, onaj crni bubanj iza posude od ulja. Polovnog sa foruma ti ima kristijan sto slaze clia2 1.9dci i ja.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Mehaničar ti je u pravu.Otišla je membrana u servu.Iskreno, ja sam se tako vozio 3 godine bez problema na službenom Cliu.Popravak navodno nije jeftin,ali ja nisam primjetio nikakve probleme kod kočenja u te 3 godine.

 

Laci je bio brži od mene u odgovoru.

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Super samo mi je jos to trebalo...

Za 15dana idem na more i sad me strah voziti se...opravdano ili ne?

U meduvremenu sam citao da se da samo ta membrana promjeniti!

Kako se ta membrana strucno zove i u kojoj trg.da pitam?

Bruno sad vidim da si se ti tako vozio 3 god. Jel onda da ne panicarim i da odem na more

bez stresa?

Laci

moze u inbox ponuda?

Edited by titanx
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napravio u te 3 godine 55.000km i promjenio 2  x prednje  disk pločice.To ti valjda dovoljno govori.Znam da nije ugodno znati da ti servo od kočnica propušta zrak ali ja nisam ništa drugo primjetio u kočenju osim tog šuštanja zraka iz pedale.Na kraju smo stavili polovan servo i vše nije bilo"šuštanja"pedale.Kočio je isto kao i prije.Kad uloviš vremena i novaca promjeni pa si miran.

Link to comment
Share on other sites

Koje od ovih diskova da kupim:

  1. SKF
  2. ATE
  3. BOSCH
  4. SNR

Mislio sam uzeti najpovoljniji SNR medu navedenim ali strah me da ne kupujem macka u vreci...

Link to comment
Share on other sites

Pa ja bi ti preporučio ATE, ali predpostavljam da je najskuplji.Gle, ako si "normalan"vozač nečeš pogrješiti niti sa ostatkom.Sve su to renomirane firme.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da se radi o stražnjim diskovima, SNR je original. 

Link to comment
Share on other sites

Da zadnji diskovi su u pitanju. Razlika po disku izmedu ate i snr-a je 130kn!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ok sutra narucujem diskove, SNR.

Sad vezano za moj problem sto mi šišti kod papucice kocnice. Kaze majstor da nije otisao bubanj serva i membrana, da je to normalno!!!!

Jer da je membrana onda bi bila tvrda kocnica!! Prvi majstor mi je rekao da je membrana...sad ga yebi...

I da dao mi je ponudu da mi izmjeni zadnje diskove,ulje,filter i peludni filter 450 kn!!

To mi se cini malo previse novaca. Sta vi mislite?*

Link to comment
Share on other sites

Ovaj drugi zna cuvati posao hahaha

Odi do treceg pa ga pitaj sta misli i koliko te kosta.

Zasto nisi bio do tog telefonskog poznanika-mehanicara da on pogleda?

Link to comment
Share on other sites

Zasto sto je covjek pun i ne stigne. Glupo mi ga moliti. Zato sam otisao drugome koji kaze da je sve ok!!

Link to comment
Share on other sites

bok. meni se cuje da pisti zrak dok vozim a kad stisnen kocnicu onda ne. a auto normalno koci. majstor mi je rekao da je  to nesto sa servom al da mogu normalno vozit

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.