Jump to content

1.5 dci ili 2.0 dci (dvomaseni zamašnjak)


mbubnjaric

Recommended Posts

Kod nas u Istri su tri servisa, da ne spominjem poimence koji su, reći ću ovako, onaj najveći je toliko loš da ne znam tko uopće tamo ide. Mene su dva puta pokušali dignut na istu foru, prijatelja također. Samo uzimaju pare naivnim ljudima za nepotrebne stvari. Ja sam prijavio neugodna iskustva Renault Hr. i jedino što su mi oni rekli je žao nam je da ste imali takvo iskustvo, svi djelatnici Renault servisa se trude da naprave što bolji posao, bla bla..

Link to comment
Share on other sites

https://group.renault.com/en/

hahaha Auto adrija Rijeka di je kupljen moj megane 2003 tam sam isto zval sve me strah kaj bi bilo da sam onda tam došao :D

a za servisere pogledaj samo auto florijanić  :hebemu:

Edited by Matija_vz
Link to comment
Share on other sites

S ovog linka bacilo me na hrvatski renault i odonud sam dobio odgovor da je daju povjerljive informacije. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice provere po broju sasije u ovlascenom servisu, moze se desiti da nema nikakvog zapisa. To moze znaciti da je odrzavan u Renault servisu (ovlascenom) koji nema pravo upisa u servisnu bazu Renaulta (njihov server), jer je to pocelo da se naplacuje poslednjih 5 godina. Dakle, nije dovoljno da je servis u mrezi ovlascenih da bi imao pravo upisivanja na Renault server, vec to mora dodatno da se plati. Sledeca opcija je da ako nema nijedan upis u servisnu bazu - nije imao nijednu intervenciju na racun garancije. I treca opcija je da ako je bio na leasingu, da je leasing kompanija imala ugovor sa svojim servisom koji je odrzavao njihove automobile (ovako recimo radi ALD u Italiji), uz zadrzavanje Renault garancije.

Doduse, onih 90.000 km na onoj beloj laguni 4Control deluje malo preoptimisticno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam vozio tu lagunu al trenutno , paralerno sa svojim 1.9 130, vozim megana trojku 1.5dci 110.

Auto ne fali snage nimalo, za normalnu voznju, normalnog vozaca..Ne znam koji 1.5dci ima laguna tocno ni koliko ej teza od megana grandtoura al..

Link to comment
Share on other sites

Laguna ima isti 1.5 110 ks, kao i Megane. Redizajn trojke ima oko 1300 kg. Kao što je kolega hrvojexyz napisao za normalnu vožnju sasvim dovoljno a tko želi sportski predlažem Clio v6 :D :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Ili 96kw...ili 110kw....ovakvu od 81kw nebi ni isao gledat...meni je 81kw slabo i u meganu...

Link to comment
Share on other sites

Laguna ima isti 1.5 110 ks, kao i Megane. Redizajn trojke ima oko 1300 kg. Kao što je kolega hrvojexyz napisao za normalnu vožnju sasvim dovoljno a tko želi sportski predlažem Clio v6 :D :D :D 

megane 2 1.9dci s panoramom je 1400kg s tankom na 1/4 tako da.... nekako mi 1300 u laguni malo

Link to comment
Share on other sites

megane 2 1.9dci s panoramom je 1400kg s tankom na 1/4 tako da.... nekako mi 1300 u laguni malo

Phase 2 ima 1395 kg, a phase 3 ima 1285 kg prazna, plus nafta, znači ako je pun rezervar ima 1350 kg cca

http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-dci-110-limited-specs/65814 

Koliko su ti podaci točni ne mogu tvrditi ali tako piše, za bit 100 % siguran trebalo bi je izvagati :) 

 

 

 

 

Edited by Hoky
Link to comment
Share on other sites

 pise za megane navedni moj pise 1225 kg.. a moja vrijednst ti je vagana. 1400

Link to comment
Share on other sites

Zato i kažem, pitaj boga koliko su te vrijednosti točne. Baš ću jedan dan skočit na vagu jer si me sad zainteresirao. :) 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je probat svatko sam za sebi.Ovisi gdje se auto vozi, velim imam taj 1.9 130ps i za njega je zivo mucenje da ga se vozi samo po gradu.Mogu si misliti kak je s jos jacim autom vise klase.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako jenisti mjenjac kao kod mene ne cudi me. Nit za 3. Nit za 4. .... A prve dvije duge kao da vozis utrke

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.