Jump to content

K: Crijevo turbine Laguna 2, 1.9 dci 130 ks 2006.godina


trobexx

Recommended Posts

Kupujem ako tko ima ili ako mi možete preporučiti gdje da pogledam plastično crijevo turbine za Lagunu 130 ks (ne paše od 120 ks) koje ide sa intercoolera.

Slika je interneta, tek toliko da vidite o čemu se radi.5c02343c7d35233eda5f93622d497eb0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni je ta cijev pukla na prošloj laguni, (isti motor, isto godište) jer sam bio vesel sa pumpanjem gasa, bilo mi je fora kako se čuje kad naglo pustim gas po uzbrdicama :) 
Ali me to zadovoljstvo koštalo nešto preko 1000 kn, nigdje nisam  mogao naći zamjensku cijev, navodno se ne proizvodi, pa sam morao u servisu naručiti, znači cijev plus ugradnja, sa popustom 5+ program, negdje oko 1100 kn. Pokušaj na nekom auto otpadu ili slično pogledat za polovnu... Sretno :hop:

Link to comment
Share on other sites

Ova slika je s megana.. Da ti ne bi netko slucajno krivo dao

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je izgleda davno pukla, ali nisam to znao do prošlog tjedna dok nisam radio veliki servis pa mi je majstor rekao da je puklo oko šelne i da mi najvjerojatnije zbog toga ide u safe mode pod opterećenjem.

907 kn košta koliko sam se uspio informirat.

@MilosB sa scenica, ali cijev je ista pa onda da se vidi što tražim

Link to comment
Share on other sites

Nebi to predstavljalo nikakav problem? Pošto je original plastična koja je s vremenom pretvorena u materijal sličan tetrapaku...

Link to comment
Share on other sites

Nazovi pa vidi sta ce ti reci. Vjerovatno daju i nekakvu garanciju na to.

Ja sam na tu stranicu naletio na forumima, kad sam mislio da mi je puklo to crijevo. Nisam narucio od njih, jer je na kraju bio intercooler supalj.

1.000+ kn za je.... crijevo u Renaultovom servisu je debelo previse, pa da je od zlata napravljeno! Nisu bas u pitanju toliko ekstremni radni uvjeti, pa da to crijevo mora biti od nekog svemirskog materijala. Kroz njega ide samo zrak 1-2bara, a prostor motora motora se moze ugrijati na koliko max., mozda 100' C.

Link to comment
Share on other sites

Nazovi pa vidi sta ce ti reci. Vjerovatno daju i nekakvu garanciju na to.

Ja sam na tu stranicu naletio na forumima, kad sam mislio da mi je puklo to crijevo. Nisam narucio od njih, jer je na kraju bio intercooler supalj.

 

1.000+ kn za je.... crijevo u Renaultovom servisu je debelo previse, pa da je od zlata napravljeno! Nisu bas u pitanju toliko ekstremni radni uvjeti, pa da to crijevo mora biti od nekog svemirskog materijala. Kroz njega ide samo zrak 1-2bara, a prostor motora motora se moze ugrijati na koliko max., mozda 100' C.

Naravno da je to debelo previše, ali kad nisam imao drugog izbora, tj bržeg izbora, pitat ću dečka kome sam prodao auto da li je sačuvao račun pa ću okačit da se vidi točno ča je naplaćeno..

Link to comment
Share on other sites

Ali i dalje mislim da mi nije do toga... auto mi šušti, baš neugodan zvuk i ne ide dalje 110-120...

Link to comment
Share on other sites

ako ti je isto kao na meganu onda .. http://www.pasaric.hr/shop/hr/proizvod/renault-megane-ii-1-9-dci-renault-scenic-ii-1-9-dci-crijevo-intercoolera-i-turbine/

ali ovde na slici ne vidim nosac za MAP senzor pa neznam kako bi se resilo montiranje istog.

@trobexx, skini crevo i proveri dal ti pusta, ako ti pusta onda to MORAS zameniti, a ako nije samo do toga trazis dalje. tu cev nesmes zanemariti

Link to comment
Share on other sites

Hvala @MilosB

Poslikam ti svoje, skinuo sam sva crijeva i intercooler. Na spoju kod intercoolera je nataložena masnoća i šelne sam prstima skinuo, nije bilo zategnuto. Sve sam oprao i kad se osuši stavljam gore. Plastično ima rupu na sebi i to ću što prije staviti novo. Ako šuštanje s tim ne prestane i ako i dalje bude palila check injection onda stvarno ne znam što ću...

Link to comment
Share on other sites

@MilosB mobitel mi se ispraznio pa nisam mogao poslikat. Uglavnom, isto je kao što si stavio link, nema nosač za MAP [emoji848]

Novo ide svakako, samo što sam danas čuo da jako šuštanje ide iz DPF-a. Mislio sam da ću proći bez toga ali morat ću ga micat.

Uglavnom, to je to. Problem je riješen zahvaljujući vašim linkovima. Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Prdnulo i meni ovo crijevo, malo jace gasa dao na semaforu i pufff odjednom osla mast na propast.

Vidim da pasaric taj ima crijeva ali kao da mi je mehanicar rekao da bi bilo najbolje da je originalno..opet nema mi smisla da je originalno staro 10+godina neka sreca, pa isto moze otici ko i ovo moje?

Link to comment
Share on other sites

To je crijevo do intercoolera?

Ja sam to crijevo okrpao u vlastitoj režiji (doduše 2.0dci na Espace IV).

Pogledaj ovdje

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala da vidim slicna situacija tj isti princip crijeva. Moram priznat da se meni cine da je na mom dosta uže tj da manje prostora ima.

Jel netko uzimao do tog Pasarica, jel to ok alternativa ?

btw meni nista ne sisti, kad je puklo jucer culo se koda je auspuh napuko, sad sam pokrpao nekim jacim duct tapeom ,sad je zvuk normalan al je lijen ko mrtva krava i svjetli dpf da se ne moze regenerirati.

Vidim ima i rabljenih na njuski mislim si nema smisla rabljeno kupovat, pa isto moze puknut za 6mj pri jacem gasu ?

Link to comment
Share on other sites

Znam da je kolega uzimao neka crijeva za TDCi od pasarica i da je zadovoljan. Tako naravno on kaže.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, hrvojexyz said:

Hvala da vidim slicna situacija tj isti princip crijeva. Moram priznat da se meni cine da je na mom dosta uže tj da manje prostora ima.

Jel netko uzimao do tog Pasarica, jel to ok alternativa ?

btw meni nista ne sisti, kad je puklo jucer culo se koda je auspuh napuko, sad sam pokrpao nekim jacim duct tapeom ,sad je zvuk normalan al je lijen ko mrtva krava i svjetli dpf da se ne moze regenerirati.

Vidim ima i rabljenih na njuski mislim si nema smisla rabljeno kupovat, pa isto moze puknut za 6mj pri jacem gasu ?

Koliko sam vidio Pasarić nudi istu stvar koju sam i ja napravio, ali upakirano malo ljepše

Meni se to čini dobra alternativa

 

P.S. Pasarić radi jako dobra crijeva i što se tiče alternative originalu. 

često se koristi u brodogradnji na mjestima gdje je potrebno crijevo po uzorku ili gdje se su uvjeti eksploatacije vanstandardni ili teško dobavljivi.

Na brod se baš i neugrađuje roba loše kvalitete

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.