Jump to content

Chip tunning 1.5 dCi


Hoky

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Zanimaju me Vaša cijenjena mišljenja vezano za dizanje snage na 1.5 motoru. Da odmah naglasim da ne želim pres... od onih koji misle da je 1.5 motor za kariolu (to znam i sam :aua:)  Zanimaju me mišljenja od ljudi koji su eventualno radili neki chip tuning ili slično. Radi se o Laguni, 2014. g. 1.5 dCi, 81 kw. 

Danas sam na mail dobio ponudu od Molydona nsa su me malo zainteresirali i onda sam ih pitao da mi pojasne. Ovo je njihov odgovor: 

Info molydon

11:56 (prije 1 sat)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
prima ja
cleardot.gif
 
 
 
 
 
Hvala na upitu 
 
Nove vrijednosti motora su 132KS i 289 Nm. Osim snage i momenta mijenja se odaziv papučice gasa kao i potrošnja. Očekivano smanjenje potrošnje je 0,6 do 0,8 lit/100km.
 
Osim modula potreban je novi set kablova koji se kupuje klikom na link:

https://www.molydon.hr/set-kablova-za-tuning-modul-ks-12
 
Ugradnja i dijagnostika je tokom trajanja akcije besplatna.
 
Česta pitanja pročitajte klikom na SVE ŠTO TREBATE ZNATI O MODULIMA ZA POVEĆANJE SNAGE

 
Lp
Davor

Inline images 1
 
uc?id=0B4GL6F_8LmjSR1UxLXhiSUkyT00&expor
Link to comment
Share on other sites

to sto si linkao zaobidji u sirokom luku i odi na pravi remap gde su u ECu ucita nova mapa.

OVO je varalica i ako ona krepa moze uzrokovat da ecu dobiva krivi podatak i sam sebe unisti (motor) ovo je jedino za one koji imaju garanciju i ne zele je ponistiti mapiranjem, a i onda nije preporuceno.

Link to comment
Share on other sites

ok, ima u Istri jedan tip koji se godinama bavi sa remapom, dosta na ok glasu je, ali me opet zanima mišljenje od nekoga tko je to prošao, da ne budem žrtveno janje :) 

Link to comment
Share on other sites

CTC ? ok je decko.. 
gle s ovim radis vise stete nego koristi zagarantovano. a potrosnja pada samo po bordu, tih 0.6 je nerealno puno.. jeste da padne al ni blizu tolko.. i te varalice rade na principu dizanja signala za odredjeni procenat. i to nikako nije dobro i neradi se tako (pricam ti iz iskustva jer sam radim mapu za svojeg koji je dobramo dignute snage)

Link to comment
Share on other sites

ok, vjerujem na riječ i odmah u startu odustajem od toga. 

Remap radi Benks, središnja Istra idu svi kod njega. Zvat ću ga ove dane ali me prije toga neka mišljenja zanimaju..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Meganeu s tim motorom digao bas na tu snagu, remap Sedox. Odlicno je auto reagirao i dosta je bio elasticniji, potrosnju nisam gledao. Kaj se tice dobitaka svakako preporuk!

Link to comment
Share on other sites

Neka iskustva sa čipanjem malog motora, on je već tvornički dosta navijen, neznam kako bi to utjecalo na trajnost, ne namjeravam ga forsirat ni niš slično, ali ako se može još malo dobiti zašto ne :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Meganeu s tim motorom digao bas na tu snagu, remap Sedox. Odlicno je auto reagirao i dosta je bio elasticniji, potrosnju nisam gledao. Kaj se tice dobitaka svakako preporuk!

može malo više detalja? koliko si imao konja na originalu a koliko kasnije, koliko km je imao motor kad si to radio? Jesi primjetio neki nedostatak nakon toga ili se sve popravilo?

Link to comment
Share on other sites

Isto kao tvoj 110ks i 260Nm. Dignut na 132ks i nemam pojma kolko Nm. Imao je 95tkm a prodao sam ga s 99tkm i tih par tkm sam bas uzivao. Zao mi je kaj ga nisam odmah cipao kad je bio nov! Koliko ja znam nema frke s vitalnim dijelovima kod takvog njeznog tuninga tak da se oko toga ne brini. 

Link to comment
Share on other sites

Isto kao tvoj 110ks i 260Nm. Dignut na 132ks i nemam pojma kolko Nm. Imao je 95tkm a prodao sam ga s 99tkm i tih par tkm sam bas uzivao. Zao mi je kaj ga nisam odmah cipao kad je bio nov! Koliko ja znam nema frke s vitalnim dijelovima kod takvog njeznog tuninga tak da se oko toga ne brini. 

hehhe, takav odgovor sam očekivao. Ne treba meni niš extra, čisto da se malo digne snaga i okretni moment. Koliko si ti platio to zadovoljstvo? :) 

Link to comment
Share on other sites

Powerboxom se sitno dobiva,ja ga imam na polu i stari na i30,oba su pod garancijom i to je razlog zasto su varalice gore.Oba auta su zivnula ali tu nije neki dobitak,na polu 10ks max 15 al je odfrljen tik pred safe mode.Na hyundaiu se da dosta izvuci i on je dosta dobio ide u 4toj 60-100 ko prije u 3oj brzini.Spustilo oko 2sec do 100.

 

Preporuka je pravi remap i ja cu ga raditi cim istekne garancija...

Link to comment
Share on other sites

Da li imate neke preporuke za remap u Istri, tko ga radi i koja je cca cijena..

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je, i je li  zdravo mapirati taj motor koji sad ima 200000 km po satu ? Radi se o 78KW verziji u mom meganu.

Link to comment
Share on other sites

kaj se bojite obican remap....  Nista se autu nemoze desit ak ga ne koljes hladnog ili nakon duze voznje po autocesti se odma ugasi.

Pazit na osnovne stvari koje moras pazit i sa ne cipanim autom. 

Kaj vi mislite da su u brabus smartu ili neke slicne firme posebne mape.  

Ja da radim remap iso bi u sedox i amen... uvijek mozes vartit tvornicke postavke, al niko to ne napravi

Link to comment
Share on other sites

2300kn sam ja platio Sedox mapu. Sad cu isto napraviti sa Superbom nakon godisnjeg. 

Link to comment
Share on other sites

Znači preporučate Sedox? Na koji način rade remap? Imaju gotove mape ili prilagođavaju autu na licu mjesta?

 

Lp

Link to comment
Share on other sites

sve stage 1 mape su genericke, mozda malo pogleda u odnosu na tvoj auto al na dizelu nema sta da radi za tvoj auto, pogotovo ako nije nista micamo ili pojacavano tipa protocni auspuh, mican katalizator, dpf i slicno

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odradio u DAK motorsportu, SM-ova mapa... 950kn, bila akcija -50%. I mogu reci da sam prezadovoljan.. Auto je clio 1.5dci, 60kW sada je na 75 kW. Skinuli su mapu, poslali Srđanu u Bosnu, i on vratio remap. Auto ide bolje, normalne voznje trosi manje, ali ga je problem voziti normalno :)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da malo oživim temu... još uvijek čekam red kod Benksa, ne znam koliko je on poznat tu na forumu, ali u Istri je jako hvaljen. Baš radi toga ga čekam više od mjesec dana i lagano gubim strpljenje pa me zanima ako znate za još nekoga provjerenog u Istri koji može odraditi remap.. :wavey:

Link to comment
Share on other sites

Mos si mislit kakva je to velicina da ga moras cekat mjesec dana, pa kud ovaj svijet ide!? Da mi kaze da ga miram uopce cekat ulza remap iste sekunde bi sjeo u auto i dosao u Zg i obavio sve u jednom danu!

Link to comment
Share on other sites

Čekam ga toliko jer je najprije bio na godišnjem na nekom otoku pa sad rješava zaostatke, jer ima privatnu firmu a sa remapiranjem se bavi popodne, ali ne radi samo remap nego još svašta nešto.  A nije da mi se ni žuri toliko ali opet više od mjesec dana je prošlo, tako da ukoliko nemate neki drugi prijedlog, drugi tjedan ide sedox i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.