Jump to content

Chip tunning 1.5 dCi


Hoky

Recommended Posts

Ovo mi je topic ono ko back to 2003 fast and furious spika , e frajer bubnuo čip znaš kak ide sad, leti

Ti to ne kuzis... kome nije ushicenje osjetit malo bolji druck u sic, sekundu bolje ubrzanje i "nadmoc" nad serijskom bracom... za njega to nije. Male stvari vesele, pogotovo put do njihovog ostvarenja. :plazi:

 

Link to comment
Share on other sites

Hoky jel ti se da mozda izmjeriti 80-120 km/h ubrzanje iz 4.brzine, da malo usporedimo tvornicki protiv mapiranog 

I ja bi volio malo vise zivahnosti ispod 1500okt

WhatsApp_Video_2017-09-26_at_09.34.11.mp4

Evo link na video  https://youtu.be/xjn3sVldPPo 
Prije remapa nisam probao pa ne mogu usporedit razliku, ali npr prije je veselo došla do 170 i onda se manje više vukla, a sada je došla do 200 dosta   veselo, preko toga nisam ni htio jer je to bilo blizu 4000 u 6. brzini. 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva tema,recite mi pošto se dosta priča od dizelima i mapiranju njih,dali bih ja sa svojim Tce- om mogao napraviti a da nebude nikakve štete po motoru?!

Čim imaš turbinu, uvijek se da nešto napraviti, za više manje male novce naprema slučaju da nemaš turbinu.

Link to comment
Share on other sites

Evo link na video  https://youtu.be/xjn3sVldPPo 
Prije remapa nisam probao pa ne mogu usporedit razliku, ali npr prije je veselo došla do 170 i onda se manje više vukla, a sada je došla do 200 dosta   veselo, preko toga nisam ni htio jer je to bilo blizu 4000 u 6. brzini. 

Fino povlaci, brza je sigurno sekundu il dvije od mog dci-a a jos je i nešto teža :)

Po ovome što vidim mjenjač je isti na oba auta 

Link to comment
Share on other sites

Da da, razlika je dosta u odnosu na prije remapa. Makar  nije mi ni krajnja brzina ni ubrzanje bitno, ionako vozim penzionerski. Nego čisto da je malo življa kad zatreba :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bas sam jučer izveo svog ma autocestu da probam i 195km/h je maksimalna..mozda koji kilometar vise bi nabio al to je već mucenje, ti kažeš da tvoja sad do 200 dode? ?

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da testirate i GPS-om... sam vam je bed reci da je to 179 kmh hahaha... al je, lepo izgleda dok je kazaljka blizu 200, a auto blizu da izdahne :rotfl: 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da testirate i GPS-om... sam vam je bed reci da je to 179 kmh hahaha... al je, lepo izgleda dok je kazaljka blizu 200, a auto blizu da izdahne :rotfl: 

Uvijek se mocnije osjecas zbog te razlike u brzinomjeru i realnoj brzini hahaha. Imao sam ja prije koji tjedan 210 km/h sa dCi 120 na 3500 okretaja, a ide do 4800... Samo sto realno ni 200 nije bilo :cry:

Link to comment
Share on other sites

Bas sam jučer izveo svog ma autocestu da probam i 195km/h je maksimalna..mozda koji kilometar vise bi nabio al to je već mucenje, ti kažeš da tvoja sad do 200 dode? ?

Inače su Renaultovi brzinomjeri poznati kao jako točni, i ako ti sat pokazuje  da voziš 195 km/h onda je to sigurno toliko. :)

Uvijek se mocnije osjecas zbog te razlike u brzinomjeru i realnoj brzini hahaha. Imao sam ja prije koji tjedan 210 km/h sa dCi 120 na 3500 okretaja, a ide do 4800... Samo sto realno ni 200 nije bilo :cry:

Moj onda ide 240 km/h. 

Razmišljam da izazovem Italiju 458 na dvoboj. :)

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ko da je uopće bitno da li je mjereno po gps-u po brzinomjeru ili po nečem trećem. Ako nekoga vesele te male promjene zašto nas ne bi veselile i dalje. :nezna: :hop:

Link to comment
Share on other sites

Hahaha! Ako laže sat lažem i ja.. A mislim koda je bitno sto sat laže, svaki laže pa ti dođe na isto a i ako laže pa to je 10km/h maksimalno ne može lagati preko toga..

Link to comment
Share on other sites

Laže, laže više od 10 km/h. Neki satovi lažu više neki manje, ali svi lažu u +.  Koliko sam imao iskustva Renaultovi su jedni od najvećih lažova. 

Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu svaki sat laže oko 10% dakle ako pokazuje 200 stvarna je oko 180...

Link to comment
Share on other sites

Evo jučer sam po onom radaru na istarskom y gledao, ja sam stavio tempomat na 130, a radar mi je pokazivao 128, vjerojatno kako se povećava brzina tako je i odstupanje veće ali kao ča san već napisa i ja i kolega Display to je potpuno nebitno. Barem meni. Ja znam kako mi se auto ponašalo prije remapa i znam sada, razlika je velika. A da li on ide 180 ili 300 zaboli me :hahahe:Ionako vozim manje više po ograničenjima, kad pogledaš koliko je policije na terenu, koje su kazne i na kraju koliko se nesreća dešava, ne pada mi na pamet niti voziti preko ograničenja, ali ako treba rezerva za preteći neki kamion ili slično to sam dobio i tjt. :respect:

Edited by Hoky
Link to comment
Share on other sites

ja mjereno s gps i onaj radar uz cestu, na 180 mi laze cijela 3km/h :nezna:

Link to comment
Share on other sites

ja mjereno s gps i onaj radar uz cestu, na 180 mi laze cijela 3km/h :nezna:

Radari su umjereni, tvoj sat tvornički pokazuje više.

Link to comment
Share on other sites

pa pokazuje 3km/h vise nego radar uz cestu ili GPS na mobitelu. 

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj brzini? Na 50 km/h pokazuje + 5 km/h, na 100 km/h pokazuje + 10km/h, a na 200 km/h pokazuje + 20 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Meni isto brzinomjer pokazuje točno 10% više.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj brzini? Na 50 km/h pokazuje + 5 km/h, na 100 km/h pokazuje + 10km/h, a na 200 km/h pokazuje + 20 km/h.

evo gore napisah.... na 180km/h mi laze 3km tj sat pokazuje 3km vise. tempomat na 180 na ravnici radar i gps pokazuju 177... na 50km/h mi je odstupanje manje od 1km/h

ja mjereno s gps i onaj radar uz cestu, na 180 mi laze cijela 3km/h :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Laže gps onda. Ili imaš na autu uber sat. :)

Nego jel znaš koji ključ se koristi za skidati spone na Megane? 31-32?

Link to comment
Share on other sites

vecina ih nema na kljuc nego ide na roll cange (vodovodarska kljesta) ili na onaj spec alat za to. 

kao sto rekoh, gps i radar pokazuju isto, :) i mene je zacudilo da tolko malo laze

 

Link to comment
Share on other sites

E mene zanima koji specijalni ključ kupiti, 28-35 mm, ili 35-45mm?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.