Jump to content

Renault Scenic 1,4 16 v 2000. g


miki ZD

Recommended Posts

Pozdrav nedavno sam postao vlasnik Scenica,zadovoljan sam sa njim,udoban,ima mjesta,međutim nije mi jasan njegov elektronski ćok.Sinoć idem sa posla vani 28 C stupnjeva  a on nikako se isključiti kao da je -28.Uz to i varira  i neravnomjerno radi,stalno diže i spušta između 1500 i 2000 okretaja. Tek kada se motor dooooobro ugrije tada tek auto postane normalan.Ima li netko iskustava sa ovakvim problemom.

Link to comment
Share on other sites

motorić ler gasa ne valja.. spoji ga na neku dijagnostiku, mora bacit grešku..

Link to comment
Share on other sites

ili ti negdje vuce fals zrak na klapni ili usisnoj grani

Link to comment
Share on other sites

najlakše je skenirati sa nekom dijagnostikom.. ak ne izbaci neki elektronički kvar, onda je nešto banalno, tipa, prljava klapna gasa ili puknuto crijevo ili brtva gdje vuče falš zrak..

Link to comment
Share on other sites

tak je meni bilo kad je hladan da luduje sa okretajima 

i kad se ugrijao smirilo se

kad sam promijenio gumice na klapni i prebrtvio usisnu  od onda mir

Link to comment
Share on other sites

I skroz mi je čudno št onekako taj ćok dugo radi.....prije sam imao većinom fiate i svima se motor dosta brže zimi grijao nego ovaj ljeti.......hoću reći ćok bi se prije gasio.Uglavnom hvala na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

tak je meni bilo kad je hladan da luduje sa okretajima 

i kad se ugrijao smirilo se

kad sam promijenio gumice na klapni i prebrtvio usisnu  od onda mir

 

gumice na klapni zamijenio,radi ko sat a i manje troši

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.