Jump to content

klapna gasa


jopa_22

Recommended Posts

već sam postavio pitanje u topicu za početnike ali možda ovdje bude bolji feedback...

 

dakle prilikom popuštanja papučice gasa klapna odreagira tek nakon sekundu dvije a u 4 i 5 mi se čini čak i kasnije...kolega frenchkey je napomenuo da je možda problem u brtvi ali ne znam u kojoj...ako je netko imao ili ima slične probleme nek iznese koja rješenja su isporbana i koja djeluju... za sad sam očistio klapnu ali nisam primjetio da se stvar nešto bitno promijenila osim da se ler spustio za nekih 50...

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

dakle malo sam si uzeo vremena i proučavao ovu moju situaciju...pretjerao sam s ovim da reakcija kasni dvije sekunde ali kasni nešto oko sekunde...kasni i prilikom dodavanja gasa tako da ili je to sve normalno ili imam problem sa samom klapnom, senzorom papučice ili sporim kompom...

skinuo sam usisnu i očistio sve, promijenio brtvne na njoj i na klapni tako da negdje ne vuče zrak a otud i moj zaključak da je stvar u nečem od gore navedenog...

 

zašto to sve pišem...zato jer me zanima kako je na vašim autima..dal i vašem autu treba neko određeno vrijeme da otpusti gas odnosno da ga kad pustite papučicu ili ju stisnete do kraja

Link to comment
Share on other sites

Za ovaj posljednji post, kašnjenje kod dodavanja gasa - to ti govoriš za situaciju kada pustiš full gas i onda ga naglo stisneš ponovno ? Normalno je da kod atmosferca ima tu malo zakašnjenje. Iz velikog vakuma (kad si pustio gas) u usisnoj treba proći malo vremena da se skupi zraka kada se otvori klapna, a onda još i taj zrak treba u cilindre ući. Još se osjeti i onak kao sitni udar kad povuče...

S druge strane, ako nisi do kraja pustio gas, nego sitno i onda naglo stisneš gas, ne bi smjelo biti zdrške (jer nije veliki vakuum u usisnoj onda).

Vezano uz prvo pitanje/post - na koliko ti je ler ? Inače, kod mene prilikom zaustavljanja auta ler bude na 750rpm, a kad stanem, nakon sekundu dvije se spusti na 700rpm koliko mora biti (1.6 16V K4M motor). Pogotovo ako kočiš, servo kočnice zna podići malo tlak u usisnoj pa je to normalno (što možeš vidjeti na mjestu kada napumpaš kočnicu da skoče okretaji jer si smanjio vakuum u leru).

Kod mene kad otpustim gas skoro pa odmah prestane ubrzavati (ili održavati brzinu). Eventualno se zna kod plina dogoditi da zakasni pola sekunde jer ipak je ulaz plina malo udaljen od usisnog ventila pa ostane malo.

Link to comment
Share on other sites

ne mislim na ovo situaciju full full jer mi je to jasno jer se događa i kod klapne na sajlu...pustim gas i nakon nekog vremena ga stisnem do kraja i treba mu da osjeti a kad pustim isto nu treba da otpusti...mislio sam da je do plina jer i sam imam plin ali i na benzinu se ponaša isto pa pretpostavljam da u procesu prijenosa informacije od papučice do klapne negdje zapinje... sad kad krećem najčešće dajem dva puta gas jer ako dam malo da krenem i još mu treba da odreagira onda to izgleda kao u američkim filmovima i početnicimi za volanom...

ne znam koji su simptomi ako pomalo otkazuje senzor papučice ili klapna

al ti kažeš skoro pa odmah...a vrijeme je relativno :D ako ima netko u rijeci s meganom 1.6 nek mi se javi da se provozamo...možda ja brijem da nešto ne valja :D

Link to comment
Share on other sites

Jopa, moram priznati da te, barem ja, jako teško shvaćam gdje ti je problem zbog nejasnog pisanja. Nemaš točke, zareza, ništa. Tri posta, tri različite situacije spominješ, barem mi se tako čini.

Prvi post

"dakle prilikom popuštanja papučice gasa klapna odreagira tek nakon sekundu dvije a u 4 i 5 mi se čini čak i kasnije"

Drugi post  

"pretjerao sam s ovim da reakcija kasni dvije sekunde ali kasni nešto oko sekunde...kasni i prilikom dodavanja gasa tako da ili je to sve normalno ili imam problem sa samom klapnom, senzorom papučice ili sporim kompom..."

"dal i vašem autu treba neko određeno vrijeme da otpusti gas odnosno da ga kad pustite papučicu ili ju stisnete do kraja"

Treći post

"sad kad krećem najčešće dajem dva puta gas jer ako dam malo da krenem i još mu treba da odreagira onda to izgleda kao u američkim filmovima i početnicimi za volanom..."

 Koliko sam shvatio, situacija je sljedeća:

Voziš određenom brzinom auto, recimo 4. brzina 60kmh, održavaš brzinu. Ako pustiš gas, on sekundu-dvije i dalje drži gas i tek onda usporava.

Voziš određenom brzinom auto, recimo 4. brzina 60kmh, održavaš brzinu. Ako dodaš gas, on sekundu-dvije i dalje drži gas i tek onda ubrzava.

Kad krećeš sa autom iz kompletnog stopa, dodavanje gasa kasni jednu-dve sekunde i ako počneš otpuštati kuplung, auto još nije podigao okretaje i počinje ti se auto gasiti/ugasi se ?

 

Link to comment
Share on other sites

malo glupo pitanje je možda auto onak zlatno zelene boje ?

po ovome kak je vuco napisao zamjeni prvo filtere i "spuhaj" ga pošteno

Link to comment
Share on other sites

pardon radi interpunkcije. nebi rekao da su tri različite situacije, samo sam malo više obratio pažnju pa sam dopisivao novije detalje na koje se prije nisam obazirao.

što se tiče tvog pitanja mogu sa sigurnošću potvrdit ovo s kretanjem, ko što mogu potvrdit kad pustim gas da mu treba sekunda da i on popusti, nisam siguran za ubrzavanje al ću provjerit

malo glupo pitanje je možda auto onak zlatno zelene boje ?

po ovome kak je vuco napisao zamjeni prvo filtere i "spuhaj" ga pošteno

nije, ona obična zelena nijansa je...nebi rekao da nije ispuhan dosta je na autoputu, a filteri su novi barem od zraka i plina, od goriva promjenjen prije 20000

Edited by jopa_22
Link to comment
Share on other sites

Budem ti provjerio točno kod sebe sad kad znam na što da pazim, ali da je tako sigurno bih osjetio.

Link to comment
Share on other sites

aha tvoj ima plin, pitam gledao sam prije nekih mijesec dana jednog megane isti motor i te zelenkaste boje baš u rijeci po slikama na njuškalu se vidlo da je malo čudan :D

Možda ga mapa kaj zeza ne znam od plina :/

Link to comment
Share on other sites

Može biti da je plin, ali je rekao da je isto i na benzinu. A i plin se sam podesi ako nešto ne štima u startu, pa nakon 5min imaš sve kao na benzinu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.