Jump to content

Twingo - nosac motora?


Guest

Recommended Posts

Pozdrav,

Twingo 2000g, 1.2 8v, simptomi: prducka u leru kao da je motor pritisnuo auspuh, povremeno kod promjene brzine se cuje "klank" i zna se osjetiti vibriranje kod jako polaganog kretanja sa malo gasa i trzajevi kod naglog ubrzanja ili pustanja gasa. Moje skromno iskustvo veli da su gotovo sigurno nosaci motora ali volio bi da netko pogleda i popravi sto god da je u pitanju...

Trazim komentar i preporuku za majstora u ZG (kontakt), te ako netko zna koja je okvirna cijena za to?

Hvala!

PS: takoder povremeno ne pokazuje brzinu na displeju ali forum veli da je to pinjon i da bi ovo trebalo rijesiti stvar..?

 http://www.ebay.com/itm/FOR-RENAULT-CLIO-LAGUNA-KANGOO-ESPACE-MEGANE-SCENIC-TWINGO-SPEEDO-SPEED-SENSOR-/221253661043?epid=1788404755&hash=item3383bef173:g:Ra0AAOSw7NNUJoC8

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

Imaš iste simptome na autu istog godišta kao i ja. Mislim da bi trzanje moglo biti od donjeg nosača. Ja sam prije par godina mijenjao onaj na desnoj strani, kraj distribucije i taj kad ode simptomi su drugačiji: vibracije tijekom rada i u leru, kad isturiraš misliš da će ti vrata otpasti od vibracija. Na nekim verzijama twinga taj donji, tj. zadnji nosač je zeznuto mijenjati jer auspuh ide preko njega. Pinjon ti ide ako se dobro sjećam točno kroz taj nosač pa odmah središ jedno i drugo. Naravno, probaj provjeriti da li je stvarno taj nosač i pitanju.

Moj twingo se trenutno ne koristi baš puno pa javi ako si što sredio da idem i ja raskopati taj nosač. [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Da, tocno tak se i osjeti jer cukne na saltungu i cuje se da stisce auspuh... pitao u rocci reda radi i nosac je 1000kn kaj mi je previse za auto star 17 godina. Budem probao vidjeti van ovlastenih kako se krecu cijene, pa javim.

 

pinjon sam narucio, pa to rijesim kad stigne iz kine...

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

Nosači za twinga su jako skupi, mislim da je onaj desni bio cca 450 kn ili tu negdje. Pitaj Anđelka iz lagerosa jel ti može što nabaviti. soma kn mi se čini previše.

Link to comment
Share on other sites

Guglao, zivkao, istina dosta su skupi s obzirom na auto/klasu... nasao nekakve za 170kn ali opet rade bi dao 300-400, pa da sam mirniji neko vrijeme nego kupovao najjeftinije...

cekam zapravo rijec mehanicara kaj uzeti, pa cu onda u nabavku iako mi je malo lakse kad izgleda da je samo jedan, a ne tri za zamjenu :D

Link to comment
Share on other sites

I te marke su kako naletiš. Ja sam za clio kupio neki noname onaj gornji, hidraulički. Bio je jeftin, ali pretvrd i vibracije su se jako prenosile na volan. Na kraju ga skinuo i kupio, e sad ne sjećam se više jel bio Sasic ili Hutchinson. Taj radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima svega, zato i hocu da netko strucan pregleda auto i predlozi provjereno dobru stvar... javim kad rijesim, a do tada veselo cukam po gradu :)

Link to comment
Share on other sites

radio sam kod braće Belinić, bilo je prije 5-6 godina pa se cijene ne sjećam ni približno

Link to comment
Share on other sites

radio sam kod braće Belinić, bilo je prije 5-6 godina pa se cijene ne sjećam ni približno

A jel se sjetiš koji je bio nosač u pitanju, donji ili desni?

Link to comment
Share on other sites

nažalost se ne sjećam, radilo se dosta stvari, plus veliki servis, pa je ovo bila samo jedna stavka

Link to comment
Share on other sites

gornji nosac je valjda nesto najskuplje sto moze otic na twingu prve generacije.. i meni je moj vrisnuo i u voznji kad bi poklopio pun gas pa pustio se culo kao da masina lupa po cijelom motornom prostoru (plus vibracije naravno).. original jest 1200kn, pa su mi BB nasli jedan za 600kn, mislim da je bio neki na S (gore je netko spominjao Sasic, ali nisam siguran da je bas tocno taj). Uglavom ispostavilo se da je identican kao originalan (proizvodjac) ali duplo jeftiniji..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2 rise - je li problem riješen, čekamo izvještaj? 

I ja sam na mom Twingu imo to neugodno vibriranje motora kod šaltanja i dodavanja ili oduzimanja gasa. Kod mene je bio u pitanju donji nosač mjenjača pa sam ga zamijenio skupa sa setom kvačila koje je također bio došlo kraju a sve sam dijelove bio naručio iz Lagerosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Promijenio sam danas donji nosač, muka isusova sam to radit doma na podnu dizalicu...pola auta rastavis dok dodjes do nosača...stari se raspao...više ne pliva motor kao prije ali čini se da je još neki problematičan...na oko oba izgledaju ok ali su oba dosta mekana...desni je još prst od lima...ne znam koja mu je normalna visina pa ako netko moze provjerit to bi bilo super...vidjet cu da promjenim lijevi...idem od jeftinijeg ka skupljem dok ih sve ne rješim :D

Link to comment
Share on other sites

sl tjedan planiram promijeniti desni nosač...koliko je to složen posao...na prvu se čini par vijaka za skinut ali ne nalazim nigdje manual...hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Promjenjen i desni nosač, stvarno jednostavan posao, sad je to 2/3...primjećujem slabije vibracije ali jos uvijek su prisutne pogotovo na većim obrtajima...i cijeli motor je dosta glasan osim u leru...promijenit ću i treći i obić majstora za ispuh...možda se i tamo krije nešto...oba dosad promjenjena nosača su bila baš loša, pretpostavljam da ni treći nije prošao bolje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.