Jump to content

Kiša u Cliu Storia


ZD1400RT

Recommended Posts

Pozz ljudi

Danas cura došla s posla doma pješke, išla provjeriti Storiu (trovratna) i na dnu auta voda, potopljeni tapet sa jedno 1-2 cm vode. 
Clio nije u niti jednom trenutku bio u lokvi vode i sl., ovo je odnekuda iscurilo unutra.

Zanima me, jel tko od vas imao takva iskustva (s tim da je danas kiša u Zadru bila totalno divljačka, meni je u stanu tjeralo vodu prema gore na roletama i i punilo kutiju od roleta... pa sam imao zabave) 
Pretinci od vrata su suhi, sicevi su suhi, prtljažnik suh... Jel moguće da kroz ventilaciju nekako uđe i sl.

I savjeti kod sušenja su dobrodošli

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

isti sličaj imao na meg 3 ovih dana

pokupio vodu koliko ide

imam iodvlaživać i stavio ga da radi u nutra i mislim da se je uspjelo posušiti tepisi nisu vlažni  kad ih se stisne

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Problem je bio u odvodnim kanalima ispod vjetrobrana. Kanali su očišćeni i Clio posušen na buri uz odvlaživač koji je skupljao pozamašne količine vode. 

Hvala na savjetima ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo i kod mene poplavo Clio, prošli vikend usred one kišurine u petak. 
Poplavilo mi pod ispod suvozačevog sjedala te se prelilo i na pod stražnje klupe pa se zezam već par dana.
Otraga sam kopmpletno dignuo flis sa poda i odnio ga doma na sušenje.
Naprijed na podu je žuta spužva koja ne ide van bez uklanjanja sjedala pa sam je samo osušio fenom te malo prebrisao octom i nekim fungicidnim sredstvom koje imamo doma.
Naproblematičnija je ona spužva koja ide prema motoru, nju sam posušio fenom ali se ne može se tretirati ničim bez kompletnog skidanja što bi značilo skidanje kokpita i ostalog.
Uglavnom u planu je do kraja tjedna otići negdje na tretman ozonom da pokušam spriječiti pojavu gljivica i plijesni.
Inače suvozačev i onaj srednji (cijev) odvod su bili relativno ok, čistio ih prije u 9 mjesecu, dok je vozačev bio pun smeća i on je valjda uzrok poplave, samo me čudi kako nije poplavio vozačev pod onda.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam sličan problem kad mi je procurio grijač kabine ispod žute spužve kod nogu suvozača i vadio sam tu žutu spužvu. Ti imaš manji problem jer ti je relativno čista voda došla u kabinu.

Odvojio sam plastiku na pragu vrata i skinuo centralnu konzolu oko ručice mjenjača. Nakon toga prerezao sam dio spužve na spoju prema vozačkom dijelu, između ručice mjenjača i ručne kočnice. Spužva je prilično žilava, ja sam je oprao 2 puta u vešmašini jer je bila sva plava od antifriza, nakon toga ožmikao u starom ručniku - stavio ručnik dolje na pod na terasi, gore spužvu i drugi sloj ručnika i stiskao nogom da voda izađe van. Još nekoliko dana na suncu i bila je skroz suha.

Za sušenje unutrašnjosti sam koristio pijesak za mačke, napunio neke stare jastučnice i ubacio pod noge suvozača. Zeznuto je sušiti u ovo doba godine, vlaga vani je velika i svako malo je kiša.

Nego, gdje je točno taj 3. centralni odvod na cliu?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ga nisam našao, zato i pitam [emoji4]
Ako postoji da i njega očistim jer kiše nam ne fali zadnjih mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

Pod centralni odvod mislio sam na onu cijev u sredini, evo fotke u nastavku.
Nadam se da su odvodi uzrok ulaska vode a ne neko puštanje na drugom mjestu.
Ova cijev je kod većine stvarala probleme međutim kod mene je bila ok, čisto je prije jeseni, smeća i to dosta sam našao jedino kod suvozačevog odvoda.
Danas bio na preventivnom tretmanu ozonom, pola sata me koštalo 100kn (Turek).

odvod.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je od ispod ova donja fotka, negdje iza motora?

Vidim letvu volana u pozadini. Morati ću pogledati.

Link to comment
Share on other sites

I ja počistio odvode, ali srednji nisam našao.

Jel bi netko znao od čega je ova instalacija?

Sve mi radi i nemam nikakve greške, a našao sam konektor koji ne mogu nigdje spojit.

 

 

20191220_170522.jpg

20191220_170557.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno za nesto sto nemas u opremi, nasao sam i ja kod mene neke konektore koji nisu nigdje spojeni.

Pretpostavljam da su svugdje stavljali istu instalaciju i spajali po potrebi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, matia03 said:

Jel bi netko znao od čega je ova instalacija?

Sve mi radi i nemam nikakve greške, a našao sam konektor koji ne mogu nigdje spojit.

 

 

20191220_170522.jpg

20191220_170557.jpg

Isti konektor imam i ja , slucaj kao i kod tebe. tako da moguce je da je ajmo reci univerzalna instalacija

Edited by Miro
Link to comment
Share on other sites

Znači druga oprema,  nebitno za nas. 

 

Možda nekome pomogne, srednji odvod se da kompletni iščupati van ispod haube bez skidanja svega. Zavuče se ruka ispod zaštite i povuče.

Link to comment
Share on other sites

Evo gdje je glupi odvod na cliu 2 dci.

Zato ga nisam niti našao prije. Cijev je pokrivena ovim tapecirungom, a i malo je mjesta. Dci je natrpan otraga, turbina, cijevi,...

Mislim da ovo neće biti samo tako ocistiti odozgora. Da bi došao do rupe dolje morao bi imati valjda ruku ko orangutan [emoji4]

bfcdec69078a2f92671be9fd346427f5.jpg&key=56405da8dfffd8d1d15abd058400bc3ef70cd74c96eebd00897d759d3a69aed5

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo ju prognjeci prstima da blato omeksa, zabij odozgo u rupu sire vrtno crijevo i pusti vodu na max. Mora sve izaci vani

 

Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.