Jump to content

Laguna 3 - R-link problem kod map update


mbubnjaric

Recommended Posts

Kupio danas Lagunu (predstavio je u pripadajucem podforumu) i kupio odmah karte istocne europe (400 kn).

Napravio sve po uputama. Ponovio cijeli krug sinkronizacije i stavljanja u auto ali nikako da dobijem hrvatsku kartu.

Posljednje, zaglavio mi r-link u nekakvom loopu trazenja karti, ucitavanje karte Francuske (dosla s autom), kalkuliranje rute... I tako u krug. Nikako da se sve stabilizira?

Da resetiram/formatiram sd karticu? I gdje i kako da to napravim?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam staru karticu izvadio i kupio na njuški drugu za 500 kn, samo ubacio i sve radi super. Upozorili su me da update ne radim jer zna zablokirat. 
Šta se dešava kad izvadiš karticu van?

Link to comment
Share on other sites

Ništa se ne dešava. R-link radi i dalje.

Razmišljam da u autu (r-link) napravim tvornicki reset. To je u stvari inicijalizacija kartice?

Mislim, platio sam 400 kn original TOM TOM karte istočne europe, ne pada mi na pamet da sad još dajem 500 kn na njuškalu.  :D

Link to comment
Share on other sites

Neznam za reset R-linka, ja sam ga update-ao pa mi ima neke bug-ove. Jedva čekam sljedeći update da to riješe. Nadam se što prije. i Ako bude sve ok više ga ne diram.

Link to comment
Share on other sites

Upravo napravio reset i sad se ponaša još glupavije. Em malo nema radija, pa touch ne reagira, pa se resetira. Karte ne nalazi ni jedne (valjda zbog reseta).

Da li mogu kupiti novu, čistu, SD karticu i nju nekako inicijalizirati i napuniti s karticama?

Link to comment
Share on other sites

Tu ti  ne mogu pomoć jako ali mislim da se prazna kartica umetne u utor i onda se automatski na nju snimi sve potrebno i onda je spremna za snimit karte koje si kupio. A to radiš preko kompa. Morat ćeš isprobat. 

Link to comment
Share on other sites

Status update moje borbe s karticom. Izgleda da je sama kartica od pocetka bila "corrupted" i nikako je nisam uspio osposobiti. Na netu sam nasao uputu kako klonirati karticu ali problem je u tome sto nemam backup originalne kartice. Ima netko da ima backup kartice (tomtom.000, tomtom.001... datoteke)?

Link to comment
Share on other sites

Hvala @Hoky!

Sutra idem u AK Štarkelj da mi auto stave na komp i poslože sam sustav jer očito je da radio ne radi OK. Malo radi, malo se u opće ne starta, pa se zblesira.

Kad sam nakon kupnje prvi puta stavio karticu na ažuriranje u komp skinuo mi se cijeli novi R-link sustav i same karte istočne europe. I tome je vjerojatno bio problem (premala kartica za to sve), očito nije dobro završila instalacija ni samog R-link pa zato imam probleme.

Zatražio sam od Renaulta povrat 55 EUR za plaćene karte, pa ću vidjeti što će odlučiti.

Uglavnom, nakon sutra ti se javim da vidimo da li će mi trebati backup. :)

Edited by mbubnjaric
Link to comment
Share on other sites

Hvala @Hoky!

Sutra idem u AK Štarkelj da mi auto stave na komp i poslože sam sustav jer očito je da radio ne radi OK. Malo radi, malo se u opće ne starta, pa se zblesira.

Kad sam nakon kupnje prvi puta stavio karticu na ažuriranje u komp skinuo mi se cijeli novi R-link sustav i same karte istočne europe. I tome je vjerojatno bio problem (premala kartica za to sve), očito nije dobro završila instalacija ni samog R-link pa zato imam probleme.

Zatražio sam od Renaulta povrat 55 EUR za plaćene karte, pa ću vidjeti što će odlučiti.

Uglavnom, nakon sutra ti se javim da vidimo da li će mi trebati backup. :)

Još nešto mi je palo na pamet, da li bi funkcioniralo da ja kupim novu sd karticu i samo presnimim ovu moju novu, sa kartama  za 2017? Ako da to ćemo najlakše.

Link to comment
Share on other sites

Eh, ali samo kloniranje kartice nejde samo tako.

Dolje je link gdje su upute kako klonirati R-link karticu (što nije loše napraviti u slučaju gubitka ili "corrupted" slučaja).

https://docs.google.com/document/d/1_HNyXZqBt28zxf2ZFIC4p-t0O9Bqs_ZmSGOynBIRL2M/edit

Ja sam pokušao napraviti po tim uputama, ali problem je što je moj backup bio oštećeni pa niti kloniranje ne radi dobro.

A novu karticu nećeš morati kupovati, ja sam je kupio i sad mi skuplja prašinu pa ti je mogu poslati poštom. Eventualno mi možeš uploadati sadržaj kartice (tomtom.000, tomtom.001 itd...)

Samo pitanje je kamo uploadati par GB datoteka...  :D

Link to comment
Share on other sites

Kako onda naprave karticu ovi od koga sam ja kupio. Samo plug&play :nezna: Mogu uploadat preko wetransfera, ako ima više datoteka jer dozvoljava do dvije gige po prijenosu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su datoteke i više od 2 GB. Jedino da zipaš datoteke po 1 GB. 

Pa ovi "sivi" dealeri očito koriste gornju metodu kloniranja...

Samo nemoj da nekaj ne za*ebeš pa da i tvoju karticu nosim na duši...  :D Ak nisi siguran bolje ne diraj. :D

Link to comment
Share on other sites

Status update moje borbe s r-linkom.

Stigla nova sd kartica sa cijelom europom (original).

Stavim je prema pravilima u auto i pokrenem ga. Ali i dalje mi se vrti "loading map" i nikako da mi ucita karte do kraja. Malo se karta pojavi, pa nestane, pa pise no maps found. I tako u krug.

Stavim karticu u komp, r-link toolbox javlja da je kartica corrupted.

Ocito je da se u autu nije upisao broj sasije na karticu (jer sam backup kartice u r-link exploreru uspjesno napravio).

Dakle, problem je u samom r-link sustavu jer se i bez sd kartice radio malo po malo pa restarta, pa bez zvuka, pa crni ekran. Reset na tvornicke postavke pomogne krace vrijeme (jedan dan) pa onda opet ponovno iste greske.

U Starkelju su me nekako nezainteresirano isprasili da nisu uspjeli nista azurirati (kao puca neki prijenos), da ce se mozda sve stabilizirati kad stigne nova kartica. E nije se i sad lagano razpizđen i sutra slijedi neugodan razgovor s njima.

Koji drugi servis da pitam za pomoc?

Btw, imam renault broncano jamstvo pa cu ga i iskoristiti.

A ako netko ima rjesenje kako updateati/popraviti sam r-link sustav, neka kaze.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja ideju, koju ću vjerojatno kod sebe napraviti jer mi je pun kufer ograničenja. A to je izvadit ekran i na njegovo mjesto puknut nekog kineza sa svim mogućim opcijama i riješen problem :) 

Link to comment
Share on other sites

Eh da, a GPS će ti raditi u tom slučaju? Interface od antene je standardan? Kak budeš radio povezal?

I kak ubaciti nutra kineza a da ne raskopaš konzolu?

Ja još ne mislim to raditi, uzdam se u humano rješenje sa svojim R-linkom. :D

Edited by mbubnjaric
Link to comment
Share on other sites

Kinezi imaju sve u sebi, gps, divx, rikverc kameru itd. Treba malo raskopat i vidjet da li ima mjesta iza ekrana. Ako ima ja se više neću zajebavat sa R-linkom. 
Ko nam je kriv ča smo odabrali baš Renault. Od svih mogućih auta oni su među rijeđima koji nemaju aftermarket radio uređaje, kao npr wv..

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao novu karticu spojit na komp? Mislim da ti je to do verzije R-linka. Meni je prije ažuriranja radilo super, sada ima neke lagane mušice. Čekam novo ažuriranje i nadam se da će nestat. 

Link to comment
Share on other sites

Nova originalna kartica. Najprije je stavljena u auto. Karte se malo učitaju, pa malo nestanu. I tako u krug.

Pokušao sam staviti karticu u komp ali mi javlja "card corrupted". Očito nešto nije upisano na karticu (u autu). A to bi se trebalo automatski napraviti.

Očito mi je r-link toliko s*eban da niti to ne može napraviti. Možda da probam preko SD card readera uštekati karticu u USB port? Ne znam, nisam pametan više...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eh, ali samo kloniranje kartice nejde samo tako.

Dolje je link gdje su upute kako klonirati R-link karticu (što nije loše napraviti u slučaju gubitka ili "corrupted" slučaja).

https://docs.google.com/document/d/1_HNyXZqBt28zxf2ZFIC4p-t0O9Bqs_ZmSGOynBIRL2M/edit

Ja sam pokušao napraviti po tim uputama, ali problem je što je moj backup bio oštećeni pa niti kloniranje ne radi dobro.

A novu karticu nećeš morati kupovati, ja sam je kupio i sad mi skuplja prašinu pa ti je mogu poslati poštom. Eventualno mi možeš uploadati sadržaj kartice (tomtom.000, tomtom.001 itd...)

Samo pitanje je kamo uploadati par GB datoteka...  :D

Meni ovo ne funkcionira. :(
 

Zapne na koraku kad se prijavim online i moram deselektirati defaultne mape. Od mapa nudi samo onu cijele Europe, i ne mogu je deselektirati. Kvačica je siva.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.