Jump to content

Laguna 3 - R-link problem kod map update


mbubnjaric

Recommended Posts

Isti problem je i kod mene bio sa originalnom karticom. Nije mi dalo deselektirati mape francuske ali mi je dalo instalirati istočnu europu koja se uopće nije mogla instalirati (nije prošao download). Taj r-link store je malo žešće s*anje. Doduše, stornirali su mi uplatu, pa sam nadoplatio za novu kartu cijele europe (SD kartica).

Ali kako i dalje čekam na zamjenu R-link sustava (koji je definitivno riknuo) još ne mogu isprobati karte...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da vas izvjestim, napokon imam ispravan R-link.

Zamijenjen mi je cijeli sustav (u biti, ekran koji je centralni dio cijelog sustava) u okviru garancije.

Uglavnom, napokon mogu memorirati radio stanice, koristiti USB stick, navigaciju... :D

S obzirom na prethodno iskustvo, pušem na hladno, pa me zanima da li je OK da navigacija radi cijelo vrijeme. Npr. 90% vremena vozim se po kraju gdje sve znam napamet, pa mi karte niti ne trebaju. Da li Vama navigacija (prikaz karte) radi cijelo vrijeme ili vi to isključujete?

Link to comment
Share on other sites

Možeš si to maknut ako ti smeta, imaš personalizaciju početnog ekrana i tamo namjestiš da ti pokazuje ono ča želiš. Meni su tri prozorčića, audio, navigacija i eco drive.. 

Link to comment
Share on other sites

Eco drive je odavno maknut. Počeo me jako živcirat onaj balončić koji nikako da bude napuhnut do kraja. :D

Ne smeta mene navigacija, štoviše, sad upoznajem nazive ulica kojima se vozim. Samo me zanima da li što smeta ako ista stalno radi.

Link to comment
Share on other sites

Eco drive je odavno maknut. Počeo me jako živcirat onaj balončić koji nikako da bude napuhnut do kraja. :D

Ne smeta mene navigacija, štoviše, sad upoznajem nazive ulica kojima se vozim. Samo me zanima da li što smeta ako ista stalno radi.

Nište ne smeta,navigacija ionako radi cijelo vrijeme (i cijeli sustav),ti samo biraš koji prikaz ćeš imati na ekranu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima!

Primjećujem da karte nisu baš 100% popunjene, odnosno fale nazivi nekih ulica. Jel ima neki način da se obavijesti TomTom da ažurira nazive ulica? Ne bi me smetalo, ali promjetio sam da u mojem naselju glavna ulica se zove "Nepoznata" a ostale sporedne su imenovane.  :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je situacija da mi u nekim dijelovima grada prikazuje nazive ulica koji su u sasvim drugom dijelu grada. To mi je ful čudno, ali nikad do sad me nije krivo dovezla navigacija kad sam je koristio... :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pozdrav ekipa, daj me prosvijetlite molim lijepo...

nagovorio sam rođakinju da kupi lagunu 3 2014 godina, i naravno da je preuzela auto i nema nikakvu karticu u sustavu...

što joj je raditi?

Link to comment
Share on other sites

ebay i kupit karticu...decki su narucivali iz Bugarske od nekog tipa...cca 28 e ak se sjecam dobro..

bas si rodjakinju lijepo nagovorio :D

 

Link to comment
Share on other sites

kupiti SD karticu, formatirati je u navigacijskom uređaju, staviti je u comp i na stranicama TomTom kupiti kartu Europe.

Link to comment
Share on other sites

Kartica se ne formatira u navigacijskom uređaju, formatira se na kompjutoru, FAT32. U navigacijskom uređaju se samo na kartici označi broj šasije, odnosno broj navigacijskog uređaja. 

Link to comment
Share on other sites

Dečki hvala svima!

Darko kaj bi njoj bilo bolje nego meni ?

znači to bi bio r link..kakvu karticu kupim neku običnu sd card ili moram tražiti nekaj posebno?

Link to comment
Share on other sites

Kartica se ne formatira u navigacijskom uređaju, formatira se na kompjutoru, FAT32. U navigacijskom uređaju se samo na kartici označi broj šasije, odnosno broj navigacijskog uređaja. 
pod formatiranje sam mislio formiranje u navigacijskom uređaju

ako se taj korak ne napravi neće mu proći instalacija

formatiranje u compu nije više potrebno sa SD karticama jer su sve već spremne za uporabu
Dečki hvala svima!
Darko kaj bi njoj bilo bolje nego meni [emoji23]
znači to bi bio r link..kakvu karticu kupim neku običnu sd card ili moram tražiti nekaj posebno?
najobičniju ali da je min. 8GB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo samo da javim riješen je problem mapa...

kartica naručena s e baya i plaćena 240 kn s poštarinom...sve šljaka 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav ekipa,

kartice za Rlink moraju biti specificnog koda,ne šljakaju obićne kartice. Zato i jesu tako skupe, naravno da se velike firme zastite od mogucnosti kopiranja. 

Najjednostavnije i najjeftinije je kupiti na ebayu. ovi nasi na njuskalu rade isto i jos stavljaju svoju maržu. 

1. Kupljenu karticu staviti u komp i napraviti back up

2. Karticu staviti u auto i pustiti da se update, auto mora biti upaljen cijelo vrijeme, ne raditit na akumulator...

3. kada je gotovo, radilo ili ne napraviti reset uređaja, tek tada ce se sve posložiti

Da R link je smeće od proizvoda i ima nebrojene bugove, od spajanja, aktivacija, resetiranja i sl. 

Ako nekome treba stavim link na forum na kojem znalci objasnjavaju zastitu kartica i nacine backupa ...

Link to comment
Share on other sites

Daj pliz stavi ovdje ili ak se ne smije meni u inbox. Dobro dođe...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.