Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Sat je u redu nakon sta sam odspojia/spojia akumulator. Nije se nikako nakon toga poremetija. A kad ponistim sve na nulu, sve se ponisti i krece od nule.

Sad sam npr isa split kastela (cca 17km) i bilo bi neko vrime u redu (po mom). Onda pocme padat na 2l pa pisu crtice pa digne na 6,7 i tako gore dole. Necu ga vise resetirat.

Link to comment
Share on other sites

Opet kastela split, split kastela i nazad i isti problem. Otvorenija cesta, drzi na 3l/100km pocme padat i stoji na crticama. Onda se upali na tipa 6l.

Negdi sam nesto cita da skinem aku na 5min pa da probam onda. Sad, meni laiku to nema neke logike. U leru dok stojim, zna doc do 17l/100km

Link to comment
Share on other sites

Neznam za crtice, ali let je u redu, troši banzin i ne ide naravno da se potrošnja povećava auto gleda trenutne uvijete.dakle ako slijedećih 100km bude 10min vozio 20 min stajao i tako dok ne prodjes 100km potrošiti ćeš 17l. Kužiš poantu?

. Ne diraj ništa vozi 300-400km pa vidi. 

Ako hoćeš uslikam ti ujutro sa priusom hibridom. Kako je hladno dok izadjem iz garaže bude 20l/100km na kraju se do prvog semafora smanji na 12l poslje prvog semafora 17l i onda do posla oko 6l. Nazad sa posla se spuštam niz brdo pa padne na 3-3.5l. ja imam još jedan prosjek i taj mi je na 5.3 trenutno. 

Drugi primjer tankirao na brdu i spustio se u garažu i nakon 6-7km prosjek 1.9l... naravno nemoguće.

Edited by Domba
Link to comment
Share on other sites

Nemam namjeru vise resetirat. Sad je na 600km od zadnjeg ponistavanja. Ma mislim, nije mi to sad neki problem. Al volio bi da je "uredno"

Na starom cliu 3 ta potrosnja je stajala na oko 8.3-8.6

Jer ovo sad kako je, a nije dobro, sve pise krivo. Pise do pumpe 300km, pa digne na 600km. Jedino ako mi netko potvrdi da odspojim bateriju da bi moga nesto dobit, probat cu. Pisa sam i renaultu.hr jer mi je receno u gašperovu da im pisem pa mi mozda odobre "pod garancijom" jer da im nije u interesu loša reklama. Odg sam dobio da razmatraju sve opcije, pa cu vidit sta i kako dalje. Mehanicar mi je reka da on vjerojatno gresku nece vidit kad ga spoji. Jer kao greske nema. A to moje podrucje nije tako da nisam pametan

Jel to tvoje current ili average?

Link to comment
Share on other sites

Jesam

Koji naravno nisam ima pa sam mora skidat plastiku sa medianava i preko aplikacije dosa do koda. 125kn me trazili u gasperova za isto

Link to comment
Share on other sites

A koliko znamenki je bilo u pitanju? Pitam jer sam uz ključeve dobio neki privjesak sa 6 znamenki a nema šanse da skužim od čega bi to moglo biti.

 

Link to comment
Share on other sites

A koliko znamenki je bilo u pitanju? Pitam jer sam uz ključeve dobio neki privjesak sa 6 znamenki a nema šanse da skužim od čega bi to moglo biti.

 

Kilometraža zadnjeg servisa [emoji23] [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Aku bio odspojen na 15+min, bas me zanima jesam dobio sta sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

Prvo sta sam primjetija po jednom điru po gradu da current radi bolje (normalno). Nadam se da mi je uspilo

?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel na grandtour verziju idu iste velicine felgi kao i na "obicnog"? Nigdje da nađem koje felge idu na grandtour

U gasperova pojma nema (barem ovaj sta sam ga kontaktira preko mejla)

Link to comment
Share on other sites

Danas sam konačno riješio onu glupost na cliu sa paljenjem klime kad je ventilacija okrenuta na šajbu i šajbu/noge.

S obzirom da me  to hebeno živciralo, a čak sam kad sam kupio auto i mislio da nešto nije u redu sa klimom kad je stalno upaljena, nije bilo druge nego to riješiti.

Dakle, raskopao sam središnju konzolu, sve je na šarafe tako da nije bed i Izvadio upravljačku ploču od klime.

Unutar upravljačke ploče, na štampanoj pločici postoji jedan mikro prekidač koji aktivira osovina na kojoj je gumb za regulaciju.

Na osovini je plastični štift koji stisne mikroprekidač kad se gumb okrene na šajbu ili šajbu/noge.

Eto, skinuo mikro prekidač, 2 sata posla, ništa prezahtijevno i sad mogu palit klimu kad ja hoću bez obzira na položaj puhanja ventilacije.

Jedino što je razočaravajuće je što su stavili obične žaruljice umjesto led-ica za osvjetljenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo mi nije  jasno kako je moja stara astra h iz 2006. imala smd ledice svugdje za rasvjetu instrumenata a novi clio obicne zaruljice.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi.

Zna li netko, da li je moguće:

1. Promjeniti jezik na boardu za vezanje pojaseva i sl. sa Slovenskog na Engleski ili hrv.

2. Da li se može na facelift clio 4 isključiti preko CLIP-a nadzor tlaka u gumama?

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Za prvo su meni u ovlaštenom rekli da ne. Baš bio ima 10ak dana

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

Zna li netko, da li je moguće:

1. Promjeniti jezik na boardu za vezanje pojaseva i sl. sa Slovenskog na Engleski ili hrv.

2. Da li se može na facelift clio 4 isključiti preko CLIP-a nadzor tlaka u gumama?

 

Hvala!

1. Da.

2. Ne.

Link to comment
Share on other sites

Meni je u Olujica (split) reklo da se ne moze promjenit. Al navika sam vec.

Link to comment
Share on other sites

Ok, a ovo pod 1 isto preko clipa?

Sve je na engleskom, samo tempomat i pojasevi su na Zlovenskom...

Clip - da , osim ako imaš R Link onda preko njega možeš.

Meni je u Olujica (split) reklo da se ne moze promjenit. Al navika sam vec.

A jesi našo servis :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala na infu. 

 

Znam da se na proslom modelu mogla iskljuciti opcija tmps-a, aj nisam znao za ovaj novi. 

Link to comment
Share on other sites

Clip - da , osim ako imaš R Link onda preko njega možeš.A jesi našo servis [emoji23]

Bija sam kod njega jer sam mora po osiguranju pa sam ga usput pita. U gašperova nisam bija.

Bas sam posla mejl gašperovu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.