Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

^ Ovo sa zadnjim brisačem se događa na Cliu od starog, dvojka. Pa ako nisu to u dvije generacije rješili, onda možda to nije bug nego feature :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, frenchkey said:

a što se vi bojite 2,dcl nafte više na 100 km kad gasite klimu? 

probajte dok je ventilacija na šajbu stisnuti klima gumb da se upali pa jos jednom da se ugasi

Nemoj pametovat odmah.ima ljudi kojima smeta klima i nezelim da puse.nezelim da mi auto ista odredjuje sta je bolje za mene jer za svoje pare ipak ja zelim biti glavni u autu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj pametovat odmah.ima ljudi kojima smeta klima i nezelim da puse.nezelim da mi auto ista odredjuje sta je bolje za mene jer za svoje pare ipak ja zelim biti glavni u autu.
Kolega ovdje ne komuniciramo na ovakav način.
  • Like 3
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Clioc4 1.5 75ks dizel

 

Uzeo bih michelin crossclimate cjelogodisnju gumu za 16 cola koliko mi je na autu.najjeftinija mizelinka u 16 cola je 205/55 pa me zanima jer mogu to stavit na klitaca.njegova dimenzija 195/55 je duplo skuplja jer je neka retardiradna dimenzija

Edited by klitonije
Link to comment
Share on other sites

To i mene zanima jer gledam uzeti jednog grandtoura koji ima tu istu glupavu dimenziju 195/55 R16 koja je valjda najskuplja.
Koliko vidim po onim kalkulatorima najmanja je razlika sa 205/55 R16 gumom a u cijeni je poprilična.

Link to comment
Share on other sites

nazovite neku stanicu za tehnički i pitajte koja sve dimenzija gume se da upisat u knjižicu pa ste bez brige

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nijedan clio 4 nije imao 205/55-16 pa brijem da ne može upisat nikako..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da i ja to mislim

 

Kod mene u prometnoj je:

 

185/65/15

195/55/16 te sad imam 

205/45/17

 

A ova 205 55 16 bi mi bila odlicna

Link to comment
Share on other sites

A jbg, onda stavit te i atestirat te i upisat... ak se to uopce moze, prvo pitat... koliko se sijecam atest guma nebi trebao biti strasno skup

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BorisL said:

nazovite neku stanicu za tehnički i pitajte koja sve dimenzija gume se da upisat u knjižicu pa ste bez brige

Nemojte zvat stanicu telefonski. Uzmite prometnu i odite sa autom do tamo. Neka vam pogleda nadzornik šta ima u bazi, ako ima išta uopće jer rijetko ima, te neka pogleda naljepnice na štoku vrata, knjigu vozila i coc dokument. Ako nigdje nema guma, onda atest. Problem atesta je šta te gume moraju bit na atestu, šta znaci da ako ne prođe, gume su plaćene za džabe. 

56 minutes ago, klitonije said:

kad se radi atest jel moraju raditi novu prometnu ili?

Ispisuje se u napomenu postojeće prometne. 

Edited by McRazor
Link to comment
Share on other sites

Nađi karamboliran megane 2 ili 3, fenom odljepit naljeonicu sa vrata i naljepi na cliaistim postupkom skinut od clia...provjereno...kasnije vratis orginal naljepnicu

Link to comment
Share on other sites

Čemu to? Po smeću kopat? Jednostavno naruči original naljepnicu po serijskom broju. Evo moja stara naljepnica, možda broj pomogne. 20190206_111032.thumb.jpg.37f518fdca00fdba758fad6fefb08ea7.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, klitonije said:

Iće

Nemoj, pa znaš kolika će to balonka biti? Biti će allrad clio.

Link to comment
Share on other sites

Ispisuje se u napomenu postojeće prometne. 
Tko zna zna..[emoji3][emoji3]
Link to comment
Share on other sites

Evo formula za izračun odstupanja guma, koja se koristi kod atesta, zajedno sa uputama.

20200728_113322.thumb.jpg.eca09677b57a936c53bcfa464fb9782e.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@klitonije Jesi možda atestira 205/55/16?
Uzeo sam Grandtoura koji ima glupavu 195/55/16 kao i ti pa je cijena gume duplo veća nego 205/55.

Gume koje su došle su 4 godine stare i izdržat će do zimske sezone, pa već gledam što uzeti

Link to comment
Share on other sites

205/55-16 su opseg 606.5 mm a ove manje su 620.9 sto je oko 2.3% razlike u opsegu. Zakonski moze proc.

Link to comment
Share on other sites

ma ide to bez problema..moj clio ima 6.5 felgu to je sasvim dovoljno za 205 širinu..

 

On 05. 08. 2020. at 12:46, robimarko said:

@klitonije Jesi možda atestira 205/55/16?
Uzeo sam Grandtoura koji ima glupavu 195/55/16 kao i ti pa je cijena gume duplo veća nego 205/55.

Gume koje su došle su 4 godine stare i izdržat će do zimske sezone, pa već gledam što uzeti

ja cu uzet cjelogodisnju michelin crossclimate 2...uskoro izlazi...to je više ljetna guma ali ide i po zimi bez beda

Link to comment
Share on other sites

I ovaj bi trebao imati iste felge, ne vjerujem da su imali 6" R16 felgu a iste dimenzije guma.
A ja sam malo old school pa volim imati set ljetnih i zimskih, pa ću onda neku Eskimo HP2 ako Conti i ostatak ekipu budu toliko skuplji za 205/55/16.
Pa onda atestirati, isplati se već na jednom setu guma atest

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas upalim auto i klima se odmah pali, nakon par minuta i dalje mi piri topal zrak.
Probam središnje ispuhe i tamo mi na desnom piri hladan zrak, probam kod suzovačkih vrata i tamo je isto hladan zrak.

Znači na suvozačkoj strani piri hladan zrak a na vozačkoj samo topal izvana.

Je li netko imao takav problem?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.