Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Pozdrav!

Može preporuka za povoljnog autolakirera na području Zagreba (što bliže Trešnjevci to bolje). Lakirao bih branik. Možete mi ovdje ili na PM napisati kontakte, lokacije i preporuke. Koju cijenu da očekujem za tu uslugu?

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

koliko otprilike dođe mali i veliki servis na modelu sa 1.5dci motoron i kolika je razlika u cifri ako se radi u ovlaštenom servisu u odnosu na pouzdanog mehanicara sa garažon koji ne spada u ovlaštene?

Link to comment
Share on other sites

On 28. 12. 2020. at 1:17, joda8991 said:

Ista stvar i meni, 20000 km, minjani lezajevi amortizera i nista.

promjenio lezajeve  i smanjilo se za 80 posto zvuk.jos se malo cuje al nis poebno

On 23. 01. 2021. at 8:32, stboy said:

Pozdrav,

koliko otprilike dođe mali i veliki servis na modelu sa 1.5dci motoron i kolika je razlika u cifri ako se radi u ovlaštenom servisu u odnosu na pouzdanog mehanicara sa garažon koji ne spada u ovlaštene?

sam kupis orginal dijelove u lagerosu...ja sam ulje,filter  ulja,zraka,goriva,peludi platio oko 700kn.dao mehi 100 kn i zamjenio i to je to.sigurnije nego u bilo kojem servisu. inace u servisu uzmu za ulje i filter ulja cca 1500 kn

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zna li netko kako se zove ovaj dio ispred sajbe i iza haube? Je li ga netko mijenjao vec negdje i po kojoj cijeni? Jel to uopce ista problematicno?

Kao sto se vidi, skroz mi je ispucao na par dijelova, pa se pribojavam da mi kroz to curi voda u kabinu ili negdje drugdje, zbog ceg mi auto tu i tamo zna smrditi po vlazi.

20210222_135609.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam našao temu za ovo pa da ne otvaram bezveze pitat ću ovdje. Da li je netko ovdje ugrađivao funkcionalnost automatskog paljenja svijetala na Cliu IV? U uputama za uporabu vidim da postoji opcija AUTO na ručici za svijetla ali nisam našao info da li se može ugraditi to naknadno ili samo kod kupnje auta? Nisam za neke DIY egzibicije, barem ne još pa bih ovo volio odraditi u nekom servisu ako naravno ne košta nekoliko tisuća kuna. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, vidim da spominješ neki senzor u vjetrobranskom staklu, da li tu sad govorimo o automatskom paljenju svjetala kada padne mrak ili govorimo o tome da kad upalim auto da se svjetla sama upale a kad ugasim auto da se ugase sama bez da ja moram okretati ručicu? Ili je to sve povezano? Jer mene zanima samo ova druga varijanta koju sam spomenuo, ovo prvo mi nije bitno.

Link to comment
Share on other sites

Gogy, a jesi probao držati stalno ručicu za svjetla na upaljeno?

kad se auto ugasi trebala bi se svjetla ugasiti a kad ga upališ odmah se sama upale

(meni je tako na Megane 2 i Megane3)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chupi said:

Gogy, a jesi probao držati stalno ručicu za svjetla na upaljeno?

kad se auto ugasi trebala bi se svjetla ugasiti a kad ga upališ odmah se sama upale

(meni je tako na Megane 2 i Megane3)

Da da, naravno. Kada ugasim auto, svjetla ostanu upaljena i čim otvorim vozačeva vrata počne signalizacija da su svjetla upaljena. Moram ih baš ugasiti na ručici. Ovo što ti opisuješ sam imao na prošlom autu i navikao sam se tako voziti i sad mi se dogodilo par puta da krenem ujutro na posao i ne upalim svjetla i onda se sjetim za par minuta i skužim, hehe.   

Edited by Gogy
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gogy said:

Da da, naravno. Kada ugasim auto, svjetla ostanu upaljena i čim otvorim vozačeva vrata počne signalizacija da su svjetla upaljena. Moram ih baš ugasiti na ručici.

i kad izvadiš ključ(karticu) iz brave?   čudno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chupi said:

i kad izvadiš ključ(karticu) iz brave?   čudno...

Da da. Evo probao sam danas kad sam išao sa posla, reko možda sam ja nešto glup, haha. Znači ugasim auto, izvadim karticu, otvorim vrata, pali se alarm, izlazim van, zatvaram vrata, alarm se gasi, zaključavam auto, svjetla i dalje rade. 

Link to comment
Share on other sites

Senzor služi za automatsko palenje kod smanjene vidljivosti.
Vjerujem da preko CLIP-a možeš aktivirati Scandinavian mod pa će kratka biti upaljena stalno.
Zar nemaš DRL?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mata73 said:

Senzor služi za automatsko palenje kod smanjene vidljivosti.
Vjerujem da preko CLIP-a možeš aktivirati Scandinavian mod pa će kratka biti upaljena stalno.
Zar nemaš DRL?

Sorry ali ne znam što su CLIP i DRL 😞

 

EDIT: Ok sad znam što su CLIP i DRL :) Imam one Ledice ispod maglenki. Ne znam jel to spada pod ta dnevna svjetla.

led.png

Edited by Gogy
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, BorisL said:

Da, te ledice su dnevna svjetla

Super, znači onda nema problema ako i zaboravim upaliti kratka svjetla :) Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Tako je.
Dok nije smanjena vidljivost ne moraš paliti kratka svjetla jer imaš dnevna (DRL) i zakonski si čist tj legalan u EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam još jedno pitanje koje je isto vezano za svjetla pa da se nadovežem. Postoje li kakva ograničenja kod nas oko toga koje se LED žaruljice smiju koristiti? Vidio sam da postoje LED i za kratka svjetla i za maglenke recimo pa bih volio da mi sva svjetla od naprijed budu bijela umjesto klasičnih žutih. Nešto ovako:

 

image.png.7b7827f7c1c3efc16eb1cf72fbb12306.png

Edited by Gogy
Link to comment
Share on other sites

Niti jedno LED nije zakonski dozvoljeno naknadno montirati.
Možeš u poziciju staviti Osram 2850 WW -4000 K i za to nebi trebao imati problema ako naiđeš na normalnog u STP.
-U kratko zaboravi stavljati LED jer ces dobiti možda vise svjetla ali vrlo nekvalitetno rasipanog po cesti sa vidnim mrljama bolje i lošije osvjetljenosti.
U kratno možes staviti neku bolju žarulju tipa Philips Night Breaker.
-sa maglenkama vec mozes ispitivati granice jer se rijetko koriste i isto tako rijetko ih u STP provjeravaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Super, Tnx. Budem baš pogledao te Night Breaker. Moram samo vidjeti koliko je komplicirano zamjeniti žaruljice. To jest bolje da kažem koliko je pristupačno. Na Lacetiju sam umirao kad sam morao zamjeniti žaruljicu jer uz jedan far je akumulator dosta blizu pa nisam mogao zavuči ruku da "zakopčam" žaruljicu pošto imam lopate umjesto ruku 🤦‍♂️ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Niti jedno LED nije zakonski dozvoljeno naknadno montirati.

Ovo baš i nije potpuno točno, mislim da Osram sad nudi LED za kratka svjetla za ugradnju u običan far kod nekih vozila...

https://www.osram.com/ecat/NIGHT BREAKER H7-LED-LED high and low beam lamps-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3401765/

Link to comment
Share on other sites

To ima samo DE homologaciju i samo za određene modele vozila.
Za Renault uopće nema homologaciju.

Na HR siteu navode Clio 4 kao kompatibilan, ali ispod popisa imaju baš super disclaimer zvjezdicu.

https://www.osram.hr/campaigns/ledriving-replacement-lamps/vehiclefinder.jsp


*) Ovi proizvodi nemaju ECE odobrenje. To znači da se ne smiju koristiti na javnim cestama u bilo kojoj vanjskoj primjeni. Korištenje na javnim cestama može dovesti do otkazivanja dozvole i gubitka osiguranja. Nekoliko zemalja ne dopušta prodaju i uporabu tih proizvoda. Molimo kontaktirajte vašeg lokalnog distributera za informacije o dostupnosti u vašoj zemlji.

 

Tako da, ne vidim poantu kupovanja toga kada je ilegala kao china LED, vjerovatno je bolje kvalitete ali ilegala

Edited by robimarko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imas i halogenki koje su vise bijele nego zute za kupiti.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.