Jump to content

nosač motora obični vs hidraulični


ivan.martinko

Recommended Posts

sad sam kontaktirao Anet i on mi nudi nosač koji je hidraulični i košta 490 kn..

ali ja sam uvjeren da ovaj moj nije hidraulični jer izgleda ko obična guma.. 

nalazim dve vrste nosača..

jedan je kao običan a drugi ima jastuk. jel zna netko neke detalje jer mislim da sa uljnim jastukom ide na dci a na benzincu običan..

Febi-Bilstein-New-replacement-Engine-Mounting-28203.jpg

Renault-Megane-MK-II-2002-2008-TOP.jpg

Renault-Megane-MK-II-2002-2008-TOP-_57.jpg

evo i video hidraulični

obični:

 

 

Link to comment
Share on other sites

zašto si ih uopće mijenjao? 

Edited by Matija_vz
Link to comment
Share on other sites

Nisam nist mijenjao. Nego moj ima lufta pa istrazujem najpovoljniju soluciju.

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naso sam u autokresi nosac brend je Sasic. Sa popustom -30% -345kn

U tokicu Febi -20% -385kn

Ostalo oko 500 kn.

Link to comment
Share on other sites

Jest, ali je Febi bolji. Imam na Laguni taj hidraulički Febijev i evo 2 godine bez problema, niti vibrira niti pokazuje znakove zamora. Djeluje kvalitetno, ali s druge strane ne proizvodi Febi sve proizvode na koje lijepi svoj znak tako da iako se moj pokazao dobar taj koji bi se hipotetski našao na tvom autu možda ne bi.

Link to comment
Share on other sites

Navodno je sasic francuski.

ja sam sve stavio sasic i još drže. Mada bi na febi sada isao da treba ... ispali me sva 4 nosaca nekih 500kn ...i sam doma izmjenio.  

Clio 197 ,scenic 2 megane 2 svi oni imaju vecinu nosaca istih . 

tako da sam ubiti narucio za clio 197 nosace jer su me ispali jeftinije nego za megane 2 dci , pa zamijenio na oba. brojevi kataloski su isti za nosac getribe i onaj ispod sto povezuje karter i šasiju.  

Link to comment
Share on other sites

Neznam decki al meni rikavanje nosaca 1 u 150ooo km nije puno. Stvarno mi postaje nejasno sta vi ocekujete od auta :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije 150 000 neg 90 000. A frendov golf 4 1.9 tdi 300 000 km nikad nijedan mijenjan :-)

Link to comment
Share on other sites

evo 205 kod mene i nije krepao.. prosjek je 150 :D al salu na stranu, guma je u pitanju, stari vibrirala ona ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

guma plus mjehur sa uljem, to nisam viđao osim na francuzima.. no, zamijenit ćemo, kaj sad.. kud sve tud i to..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

da malo probudimo temu...koliko zapravo ima nosača motora na 1.6 i dal netko ima njihove kataloške brojeve...ne mogu nać neku sliku di se svi vide...znam za onaj lijevi i za onaj ispod...al kad upišem u google izbacuje barem 5 različitih

i dal znate koji je najranjiviji

Link to comment
Share on other sites

da malo probudimo temu...koliko zapravo ima nosača motora na 1.6 i dal netko ima njihove kataloške brojeve...ne mogu nać neku sliku di se svi vide...znam za onaj lijevi i za onaj ispod...al kad upišem u google izbacuje barem 5 različitih

i dal znate koji je najranjiviji

Gornji desni su svi isti.. i od 1.5 dci.
Link to comment
Share on other sites

Ako može broj šasije, ja sve odmah pogledam i navedem brandove i cijene.
 

Inače ti nosači su slični izglednom, ali ne i konstrukcijom, jer benzinci imaju jedan tip (1.4 - 1.6), dok dizelaši imaju drugačije (isto ovisi od motora do motora).

A ovaj kao za kolegu Ivan.Martinko, kod mene je ponuda u originalu RENAULT OE 8200014931 = 370,00 Kn/1kom (sa PDV-om za gotovinsko plaćanje)

Za ostalo javim kada dobijem broj šasije.

LP

 

Link to comment
Share on other sites

poslao sam ti poruku, al ne vidim dal je odaslana ako nemaš ništa javi

Ništa nisam dobio, jer mi je inbox pun, a moram potrošiti neko veće vrijeme da ga ispraznim, jer u porukama imam kontakte i brojeve šasije od upita pa to čuvam.
Kada bi mi netko od moderatora mogao povećati inbox za duplo :) bio bih zahvalan (ako je to moguće i ako netko to čita od njih) 

Ali ako može na službeni email lageros1@lageros.hr , tamo ću sigurno dobiti poruku.
Pa može onda tamo i kontakt broj na koji mogu nazvati radi brže komunikacije.

LP

Anđelko

Link to comment
Share on other sites

evo čuo se s anđelkom i on je ponudio oem nosače a mehaničar mi kaže da radije uzmem febi pa me zanimaju vaša iskustva s pojedinim proizvođačem ako ih imate, cijena je podjednaka pa je samo pitanje kvalitete

Link to comment
Share on other sites

Neznam za kvalitetu al zadnje kad sam kupovao onaj gore desni nosač na muldi za svoj auto u Tokiću, čovjek je donio na stol Febi i Sasic. Febi mi je djelovao tak traljavo napravljen i nekak kinesko a dosta skupji od sasica. U biti oba dva nisu izgledom ni blizu OEM nosaču ali febi definitivno u mom slučaju ne opravdava tu lopovsku cijenu, oba dva su kineska pa onda bolje uzet jeftiniji. Naravno jeftiniji sam uzeo i evo već god dana je na autu i nema problema sa njim. Ti ako imaš love uzmi rađe OEM i znaš kaj imaš na autu.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se samo malo nadovežem.
Naime, za Francuze nosače motora najčešće proizvode: HUTCHINSON i SASIC.
Baš jučer gledao za Megane II iz 2007. godine 1.5 dCi, samo ima SASIC ponuda, a HUTCHINSON uopće ne, a one ostale i jeftilene uopće niti ne nudim, a nije vrijedno ni spomena, jer doslovno bude više problema nego koristi.

A u cijeloj ovoj priči je bitna upravo cijena svega toga pa konkretno za model od kolege jopa_22 situacija je sljedeća: (ovo je za prmijer što ima i koliko bi koštalo)

- Nosač motora, elastični, desno, OE broj 8200014931:
RENAULT Original 8200014931 = 370,00 Kn/1kom (kod mene)
HUTCHINSON 594413 = 960,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
SASIC 4001834 = 635,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
CORTECO 80001329 = 600,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
FEBI 28203 = 475,00 Kn/1kom (kod konkurencije)

- Nosač motora, donji, OE broj 112383665R:
RENAULT Original 112383665R = 250,00 Kn/1kom (kod mene)
HUTCHINSON 532D74 = 195,00 Kn/1kom (kod mene) ; 350,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
SASIC 2704065 = 330,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
FEBI 29593 = 335,00 Kn/1kom (kod konkurencije)

- Nosač motora, lijevo, OE broj 8200358147: (ovdje Hutchinson ne proizvodi taj dio)
SASIC 2704003 = 170,00 Kn/1kom (kod mene) ; 235,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
CORTECO 80001855 = 235,00 Kn/1kom (kod konkurencije)
FEBI 28214 = 230,00 Kn/1kom (kod konkurencije)

Cijene su za uračunatim PDV-om, a kod mene je to kranja cijena na koju nema dodatnog popusta, dok kod konkurencije znam da daju popuste,
ali opet, poanta je ta da ovi originali (konkretno) imaju vrlo dobru cijenu u ovom mom novom aranžmanu i dojma sam da su svakako isplativija opcija
u odnosu na aftermarket brandove (HUTCHINSON, SASIC, CORTECO), dok ove zamjenske opcije (FEBI, SWAG, MALN/AKRON, STC i još koji) uopće niti ne uzimam u razmatranje, a niti kao nešto što bih prodavao, osim u slučaju neke nužde, ali uz napomenu da ne stojim iza toga.

Eto, ako ima još netko nekih dodatnih pitanja, stojim na raspolaganju. :) 

LP

Anđelko

 

Link to comment
Share on other sites

Al ga deres s cijenema. Svaka cast Andjelko

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.