Jump to content

nosač motora obični vs hidraulični


ivan.martinko

Recommended Posts

Al ga deres s cijenema. Svaka cast Andjelko

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Pa da! Jesi vidio :) 

Link to comment
Share on other sites

čiji si ti na kraju kupio nosač i gdje?

Anđelko je naveo pune cijene, no nigdje one ne piju vodu već je sve ipak realnije..

Febi sam uzeo u Tokiću jer sam prolazio onuda a anđelka nisam pitao jer sam bio u gužvi pa mi se nije dalo čekati.. a cijena je ista pošto u tokiću također imaju rabat konstantni dakle platio sam ga 385kn.. mogo sam žicat još 10% od poznanika ali nisam imao vremena ni živaca sad za 30kn ga zivkati..

inače u kreši imaju sasic i košta oko 370kn također jer imaju konstantni popust 30%

ak mi krepa još koji uzet ću oem..

identičan je na meg 2 gornji desni hidraulični  nosač od 1.4 i 1.6 16v benzinca i 1.5 dci svakog i dimenzijama i svime, možda imaju različite brojeve negdje ali pašu jedan na drugi i isto koštaju..

 

Fits to:

 Renault Megane II, Scenic II
 
1.4 16V / 1.6 16V / 1.5 dCi
 
Quantity: 1 unit
 
 
Genuine Part
 
Part number: 820001493
Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Ja sam od auto krese kupovao nesto u skorije vrijeme i vise nikad.. Iskoristio kao 50% popust i mogucnost na 12 rata al mi se nije isplatilo. Je bilo trw al made in turkey i nije se dalo ustelat dok TRW made in spain ili di vec rade savrseno a npr dolaze iz IC.. Al su skuplji i bez rabata itd.. Tako da dobro pazite sta i gde narucujete. Nije svaki trw trw !

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

A tokic je medju ovima koji imaju jeftiniji/losiji trw

Link to comment
Share on other sites

Anđelko je naveo pune cijene, no nigdje one ne piju vodu već je sve ipak realnije..

Febi sam uzeo u Tokiću jer sam prolazio onuda a anđelka nisam pitao jer sam bio u gužvi pa mi se nije dalo čekati.. a cijena je ista pošto u tokiću također imaju rabat konstantni dakle platio sam ga 385kn.. mogo sam žicat još 10% od poznanika ali nisam imao vremena ni živaca sad za 30kn ga zivkati..

inače u kreši imaju sasic i košta oko 370kn također jer imaju konstantni popust 30%

ak mi krepa još koji uzet ću oem..

identičan je na meg 2 gornji desni hidraulični  nosač od 1.4 i 1.6 16v benzinca i 1.5 dci svakog i dimenzijama i svime, možda imaju različite brojeve negdje ali pašu jedan na drugi i isto koštaju..

 

Fits to:

 Renault Megane II, Scenic II
 
1.4 16V / 1.6 16V / 1.5 dCi
 
Quantity: 1 unit
 
 
Genuine Part
 
Part number: 820001493

Ali veliki oprez, jer nisu svi nosači isti na Megane II, jer maloprije sam nudio isto tako za 1.5 dCi Megane II iz 2007 godine i kod njega je sasvim drugačiji nosač motora i znatno skuplji, zato ja uvijek tražim i inzistiram na broju šasije da to provjerim u Renault programu, jer ovako bi čovjek mislio da je isti taj, a nije i krivo bi kupio.
Taj drugi izgleda ovako:

s-l225.jpg

I ide u kombinaciji sa još jednim nosačem do njega (dakle taj model ima 2 nosača gore desno), izgledom kao "kruškica" ili "osmica" ili "stolno teniski reket"
i izgleda ovako:

Zato kod tih nosača uvijek oprez, a i kod ovih kako je ivan.martinko rekao postoje dvije izvedbe, a gotovo iste pa se događaju zamijene i onda ne drži dobro,
a može biti i original ili Hutchinson ili SASIC npr.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja sam od auto krese kupovao nesto u skorije vrijeme i vise nikad.. Iskoristio kao 50% popust i mogucnost na 12 rata al mi se nije isplatilo. Je bilo trw al made in turkey i nije se dalo ustelat dok TRW made in spain ili di vec rade savrseno a npr dolaze iz IC.. Al su skuplji i bez rabata itd.. Tako da dobro pazite sta i gde narucujete. Nije svaki trw trw !

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

 

A tokic je medju ovima koji imaju jeftiniji/losiji trw

 

E, ali jedna jako bitna stvar koju sam nedavno saznao i uvjerio se uživo.
Naime, TRW ima jako malo svoje proizvodnje i radi sa vanjskim kooperantima te konkretno letva volana za MEGANE II se proizvodi u Turskoj, a s imenom TRW.
Dakle, sve je isto, samo kutija nema logo Renaulta ili TRW-a, ali na sebi ima oznake TRW-a i izbrisani logo RENAULT-a.
Evo upravo mi u dvorište ušla jedna (stigla roba) koju sam prodao, a već sam ih prodao nekoliko i nije bilo problema.
A evo i video koji je vrlo bitan za to, jer nije Turska problem kao proizvodnja, nego da li je proizvod originalan ili je lažnjak koji se radi u Kini ili gdje već u kojoj šupi.
Baš kao što se to radi i sa uljima.

Evo video za onu letvu volana od MEGANE-a II

https://www.youtube.com/watch?v=GNI8tyUj8u4

A evo kako to izgleda u Turskoj (eh, kada bi mi imali tako nešto)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ovde konkretno made in turkey se nemogu nadtelat a made in spain savrsneo rade. Oba trw oroginal s svim obelezljima i oblikom

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma ovde konkretno made in turkey se nemogu nadtelat a made in spain savrsneo rade. Oba trw oroginal s svim obelezljima i oblikom

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

A čuj, koju god letvu volana koju sam prodao od tog Turčina, radi savršeno bez problema.
Evo sad kad preuzmem robu baš ću poslikati da se vidi direktno, ne sa interneta.

Link to comment
Share on other sites

Ma nekazem za letvu :) nego nesto druo al ne bih sta je.. Al jenkod mene A.K. zavrsio

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ima par vrsta ali se daju zašarafiti svi na glavu i na muldu.. ovo je od meg3 1.5dci čini mi se, al vidi se i na dvojki

 

 

handle-engine-mounts-renault-megane-scenic.jpg

Link to comment
Share on other sites

ima par vrsta ali se daju zašarafiti svi na glavu i na muldu.. ovo je od meg3 1.5dci čini mi se, al vidi se i na dvojki

 

 

handle-engine-mounts-renault-megane-scenic.jpg

E da!
Zato ja izričito tražim broj šasije uvijek i zauvijek :D tako da dođem do pravog OE broja za to određeno vozilo.
I konkretno ovaj nije isti kao na Megane II koji sam gore naveo, a slični su.
Zato sam ja oprezan za sve vas ;) da budem siguran da kada nešto kupite to buda to kako treba :)
I na kraju, radim ovaj posao umjesto vas da zaradim, dok vi radite nešto drugo što pak ja koristim i uzdam se u vašu stručnost i vjerujem da znate to što radite :)

Link to comment
Share on other sites

Isprike. Bosch proizvod je u pitanju. Nznm sta sam zapeo za trw..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Isprike. Bosch proizvod je u pitanju. Nznm sta sam zapeo za trw..

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

 

Ma sve 5 , dogodi se [emoji6]

 

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

 

 

E, evo ova letva volana.

Poslikao sam ju koliko sam dobro mogao, a i popeo sam se na stol da ju cijelu poslikam i još nisam uspio u potpunosti [emoji23]

 

Za one boljeg oka, vidjet će mjesta gdje je izbrusen dio sa Renault logom i slovima.

 

47c10614a5cd1ef857b0a1adc5e10f3f.jpgb737b41519d1c03834de0d5e4fff3433.jpgeda2f9d22379b24e97e9365da59111db.jpg2bcbd6f1cb68f279af49f9eeadcd4f99.jpgb5462511a9a8761836626c035467bf7a.jpg9edef97780ed7ed8b2740b23d1c17142.jpg7d78e7f65f5816078cbd1ba2d8ef56d6.jpg22dd229abc65b09140844afb6bbfe7eb.jpg

Cijena je 1.500,00 Kn

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

 

 

Edited by lageros-zg
Link to comment
Share on other sites

Od Heme u Turskoj sam uzimao neku hidrauliku za neke strojeve.

Cilindre, razvodnike, crijeva, ostalo.

Naravno, bio sam skeptican, bojao sam se sto ce to biti. Medutim ispalo skroz OK.

Bogami sam iznenaden ako se tamo proizvodi nekaj za TRW, a jos vise ako OEM dijelovi, koji su u ovom slucaju postrugani.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

mehaničar mi bolestan pa ne mogu doć do informacije koji nosač kupit ali čini mi se da je ovaj najveći problem, vidim da je popucao i čini mi se da se malo spustio, kad probam rukom relativno lako ga mogu zabit u čahuru i naprijed i natrag...znalci recite dal da krenem od tog

 

ne vidi se baš savršeno al eto slike

IMG_20180117_105114.jpg

IMG_20180117_105131.jpg

Link to comment
Share on other sites

da, taj sam i ja mijenjao. unutra je ulje, makar nije bilo masno, ulje se nekako resorbira ili degradira i dobije luft. spusti se mašina i ide naprijed nazad kad ju cimneš bez problema..

imaš tu gore OEM nosač je oko 350kn i ide na 1.4, 1.6 16v, na većinu 1.5 dci..

 

 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

recimo onda da je dijagnoza postavljena, pretpostavljam da novi ne možeš gurnut rukom do čahure, jer ja se sad naslonim na motor on ode unutra kao da nosač pliva u praznom prostoru...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.