Jump to content

Renault Megane II 1.6 16V na Tomasson TN1 18'' ?


JVC

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Prijatelj mi ima dotičnog meganea sa 1.6 16V motorom. Razmišlja o tomasonkama tn1 u dimenziji 18''. Muči ga veliki ET kod felge koji iznosi 30, a širina je 8,5j pa me zanima dali je netko stavljao na megana tu felgu s tim karakteristikama u 18'' izvedbi?

 

Boji se da nebi felga previše van stršala i narušavala vozne osobine. Pa eto, ako netko ima iskustva...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je max sta bi trebalo ic na istog sta ide po "papirima": 7Jx17 ET40 4x100

Znam da su neki stavljali vece (18"), al isto tako znam da su i neki imali velikih problema sa istim. Mozda treba jos sta modificirat na autu da bi mogle ic vece felge. Ja kad sam gleda za svog, colaža koja mi je odg. al et koji nije odgovarao, pa su mi rekli da odustanem od tog. A mozda kad su i coli van gabarita, mozda i et moze bit drukciji.

Neko upuceniji ce ti znat vise

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.

 

Prijatelj mi ima dotičnog meganea sa 1.6 16V motorom. Razmišlja o tomasonkama tn1 u dimenziji 18''. Muči ga veliki ET kod felge koji iznosi 30, a širina je 8,5j pa me zanima dali je netko stavljao na megana tu felgu s tim karakteristikama u 18'' izvedbi?

 

Boji se da nebi felga previše van stršala i narušavala vozne osobine. Pa eto, ako netko ima iskustva...

Jel pričamo o velikom broju et ili ne? Veći broj=felga uvucenija. Oce virit puno vani,unutra ovisi i o širini felge u odnosu na original.imas finih kalkulatora po netu,sve nacrtaju

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumija, stavija bi vece felge (18") koje same po sebi nisu predviđene. Idu 15ke, 16ke i 17ke, a stavija bi 18ke. Al nije mu to bitno nego oce mu et odgovarat. Tesko je to ovako kad ni colaža nije adekvatna. Zato je i pita jel netko stavlja

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumija, stavija bi vece felge (18") koje same po sebi nisu predviđene. Idu 15ke, 16ke i 17ke, a stavija bi 18ke. Al nije mu to bitno nego oce mu et odgovarat. Tesko je to ovako kad ni colaža nije adekvatna. Zato je i pita jel netko stavlja

https://www.wheel-size.com/calc/

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

najvise sto stane ispred je 18x8" i et30, bojim se da 8.5" ne bi stalo ispred. 
ja ti imam 18x8 i et37, a pogledaj u mojoj temi kako izgleda: http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/47198-megane-ii-ph1-19dci-3dr-sport/&do=findComment&comment=10153880

18" je dolazio u stock paketu s tim felgama koje su kod mene.. tako da molim vas nemojte o tome dal sta i kako...  @android-split

ide guma dimenzije original 225/40/18.. ali 235/40/18 je mnogo bolja, auto mnogo bolje lezi i drzi. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam vec vidio par Megana s tim felgama (U Sloveniji pogotovo) i posto je kod Tomasona standard ta sirina uz taj ET mogu potvrditi da stane bez problema , 8.5 x 18 ET 30(JEDINI u ponudi) Megane 2 - uguglaj -  puna ih je google galerija... Jedan od rijetkih proizvodaca koji na taj promjer nudi 4x100 , zbog toga valjda i tako veliki broj Megana na tim felgama u 18".. 

Link to comment
Share on other sites

To mora biti bas hebacki do ruba :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je vec druga prica☺ali stane...

Dal preporucujem pa i ne bas :nezna:mislim da je to preteska felga (mislim 13kg)za taj auto + ta sirina trazi siru gumu sta je vec skuplja kombinacija...vidio sam da vlasnici iste stavljaju 225 na tu sirinu sto izgleda onako posteno razvuceno....

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Veca mozda ni ne stane

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

jedne od najtežih felgi, još tak velike, ne baš dobar recept za bezmomentnu 1.6 atmo mašinu

Link to comment
Share on other sites

Evo da javim tu ishod. Odluka je na kraju ipak pala na model TN16 jer one imaju nešto veći ET pa nisu toliko izbačene. Naručio je te, ali felge ionako ne idu na auto prije proljeća, pa kad ih namontira, stavim sliku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav, pitanje u vezi atesta felgi ili ti guma. Stavio bi gume 215/40/18 na renault megane 1.6 16v 2005 god. Uglavnom, dali je moguće upisati tu dimenziju guma? Na autu je serijski 205/50/17. Dali je tko radio atest za 18", pa može koji info? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Mozes 225/40/18 i mozda 235/40/18. I trebao si me potsjetiti za slike ;)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni su u prometnu kod homologacije (uvoz) upisali praktički sve dimenzije koje idu na auto, bez da sam išta rekao. Iskreno ,začudio sam se :D

tako da mi je upisana i 225/40-18 dimenzija ,a 235/40-18 nisu, makar je i ona bila na R26-icama

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni su u prometnu kod homologacije (uvoz) upisali praktički sve dimenzije koje idu na auto

Koje su to točno sve dimenzije? Može odgovor na PM

Link to comment
Share on other sites

evo :

195/65-R15 ,205/55-R16 ,205/50 R17 , 225/40-ZR18

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lipo je to sve ali 7x16 sa 205/55-16 em dosta jeftinije fele a gume da ne pricam...  Na njemu su Nokianke i savrseno stoje i prijanjaju..20161013_160819.thumb.jpg.a1d4ac6851ebf420161013_161049.thumb.jpg.ca44f0ac808602

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.