Jump to content

Svjetla ne rade na scenic 2


quaterbeck

Recommended Posts

Kada upalim auto palila se prvo jedna strana kratkih svjetala da bi za par sekundi proradila i druga strana ili obratno . Sada se dogodilo da uopće kratka svjetla ne rade zajedno sa maglenkama, pregledao sam osigurače i ispravni su....

Ima li tko riješenje što bi moglo biti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne otvaram novu temu sličnog naziva...

Jučer popodne novi akumulator stavio i usput htjedoh promijeniti žaruljicu kratkog svjetla. Nedavno bio crkao NBU H7 pa rekoh sad je prava prilika kad akumulator ne smeta. Nakon montaže i vraćanja akumulatora, svjetlo ne radi.Struje na utičnici nema. Jedva nekako našao osigurače u motornom prostoru i vidim crknut. Pogledam malo kablove na utičnici fara, kad ono Hella i Renault sve snage udružili da smanje troškove. Tanki kablovi, smrvljena izolacija, žice se dodiruju. Skidanje farova i popravak ostavljeno za danas

20191027_083058.thumb.jpg.2eea0d0da023ab6d908402bfc83fb946.jpg

 

Dobro da ima osigurač inače bi bilo vatrice

20191027_094958.thumb.jpg.6ff8d427f0ff506743bd8078f0e9981c.jpg20191027_084501.thumb.jpg.7c32168362f6616e81286803c2d5cef7.jpg

 

precvikao kablove, navukao dugački termobužir i to u žutoj boji za +, a crnoj za minus. Zalemio, vratio bužir unatrag i upaljačem ga stisnuo

20191027_101251.thumb.jpg.42a60df1a844b08062aa7de83592b372.jpg20191027_101244.thumb.jpg.ac1eb5ffc672d00eb3cd488af10b2246.jpg

 

poznata boljka Meganea 2 i Scenica 2 s Hella farovima, pa pregledajte za svaki slučaj

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Možeš i clio 2 dodati na popis. Puca izolacija samo tako. Imam isti problem samo se još nisu žice spojile [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

eto i meni se desilo za vikend, rastopilo se sve i ispucaloa izolacija 😞

cekam Andjelka s ponudom za nove farove... nisam slikao nista od jada... pazis i mazis auto i onda mi tako vrati...

gadi mi se pomisao skidanja branika i svega, jer sam gledao jubito tutorial...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, frenchkey said:

poznata boljka Meganea 2 i Scenica 2 s Hella farovima, pa pregledajte za svaki slučaj

Kod mene na ph2 su Valeo farovi, izolacija na žicama je dobra (tamnozelene boje) jedino se plastika na jednom konektoru h7 sasula pa sam oba konektora zamijenio keramičkim.

1 hour ago, riceburner said:

eto i meni se desilo za vikend, rastopilo se sve i ispucaloa izolacija 😞

cekam Andjelka s ponudom za nove farove... nisam slikao nista od jada... pazis i mazis auto i onda mi tako vrati...

gadi mi se pomisao skidanja branika i svega, jer sam gledao jubito tutorial...

Zašto novi farovi ?

I javi ponuđenu cijenu !

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, trigi said:

Zašto novi farovi ?

zato jer su mi na oba leće poprično mutne i po kiši je muka za vozit sa kratkim svjetlima. pomoći nema jer su leće plastične, a ova epizoda od vikenda ce samo ubrzat proces...

 

Link to comment
Share on other sites

obični farovi kao kod mene (phase 1) svjetle odlično, unutra nije ništa mutno, a staklo sam ispolirao. Jedino je ožičenje jadno. 

Link to comment
Share on other sites

On 27. 10. 2019. at 11:38, frenchkey said:

poznata boljka Meganea 2 i Scenica 2 s Hella farovima, pa pregledajte za svaki slučaj

 

 

mene isto zezaju svjetla ,ako mi možeš pojasnit gdje se nalaze osigurači u motornom prostoru?hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Desno od akumulatora, trokutasti poklopac sa dva torx vijka, slika je od njegove unutarnje strane

 

20191026_182510.jpg

evo slika sa neta kad se digne taj poklopac

image.thumb.png.fb48453f5580bc03dc9faf0fd81a60d2.png

Link to comment
Share on other sites

probat ću sutra, otvaro sam danas taj poklopac ali nisam vidijo osigurače  bilo je malo drukčije .reci mi molim te jel kod tebe svjetli radijo i oni botuni za pojačavat klimu i ventilator

Link to comment
Share on other sites

Da sve svjetli. Moguće da imaš varijantu s preokrenutom pločom s osiguračima. Ako je tako, onda mora van akumulator i ova ploča desno pa ju okrenuti jer su osigurači  odozdo. Debilana samo takva.

Ali prvo pogledaj osigurače u putničkom prostoru, vjerojatno je na njima svjetlo za kabinu.

Izrezak2.JPG.78a636be4d930cf875947bb8c73d45ec.JPG

 

Izrezak3.JPG.31182365cc080b91e0839f38c3f6681e.JPG

Izrezak4.JPG.5d4f37d559da74fe8c0a8b9a3613716d.JPG

ovo ti je samo prikaz di su osigurači, ovaj zadnji tekst ne odnosi se na tvoj osigurač. Shema ti je na ladici što je izvadiš s prve slike s unutarnje strane

 

Vidi i ovdje:

 

https://mechanics.stackexchange.com/questions/22754/where-and-what-are-the-fuses-in-renault-megane-grande-scenic

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovoru,danas sam odnija auto kod lokalnog  mehaničara, koji je mjerijo sa istrumentom, pokušavo (preko mobitela) nešto sa svojim kolgom autoelektričarom i nije uspijo .navodno išla ploča sa osiguračima .auto nema poziciju ni naprid ni nazad .danas sam primjetijo da su žice od desne pozicje oljuštene. sutra vozim u split u autoelektričara pa čemo  vidjet u čemu je problem

Link to comment
Share on other sites

evo da javim da je i meni isti problem bijo ko i kod frenchkeya kratak spoj (smrvljenih)žica na utičnici pozicijonog svjetla,izgorila  oba osigurača za poziciju,kablovi zamijenjeni i struja došla i na botune klime ,radija i podizača stakla.to se navodno dogodilo od prevelikog zagrijavanja farova  a te noči kad se dogodijo kratki spoj vozijo sam 30 min. bez prestanka dugim svjetlima ,je li to može biti uzrok da su se smrvile žice na utičnicu?

Link to comment
Share on other sites

Nema veze s dugim svjetlima. Stavi kvalitetne žaruljice T10 5W u pozicije, neki Osram ili Philips i moraju čvrsto sjesti u grlo, ne klimavo. Još bolje ako možeš priuštiti OVO jer manje troši struje i manje zagrijava kablove. Nemoj stavljat kineski led jer brzo pregori, treperi i daje na plavo pa nećeš proći tehnički.

Jesi provjerio žice za kratko svjetlo, one najviše stradaju jer H7 daleko više zagrijava nego T10 u poziciji?

Link to comment
Share on other sites

ili stavi 3W zarulje, malo manje ce se grijati

cim se griju zice, znaci da je negdje los spoj ili stare/pregorene zice

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

Nema veze s dugim svjetlima. Stavi kvalitetne žaruljice T10 5W u pozicije, neki Osram ili Philips i moraju čvrsto sjesti u grlo, ne klimavo. Još bolje ako možeš priuštiti OVO jer manje troši struje i manje zagrijava kablove. Nemoj stavljat kineski led jer brzo pregori, treperi i daje na plavo pa nećeš proći tehnički.

Jesi provjerio žice za kratko svjetlo, one najviše stradaju jer H7 daleko više zagrijava nego T10 u poziciji?

kod mene je na poziciji h6w žarulja ,a danas prestalo da radi lijevo kratko svijetlo  .primjetijo sam da mi kratka svijetla posle zamjene osigurača  slabije svijetle i danas prestalo da radi jedno,sutra ču provjerit žice za kratko svijetlo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jel to problem ograničen samo za starije modele scenica ili? Ako jest do kojeg godišta?

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.