Jump to content

Laguna 3 trokiranje


Robert_01

Recommended Posts

Pozdrav ekipa..

Nisam dugo čekao na prvi problem na autu..dakle prilikom dodavanja gasa ili naglog ubrzavanja auto počne trokirati...nakon toga pustim gas pa opet dodam i auto krene normalno...to mi se događa u zadnje vrijeme skoro stalno dok je hladan i jako rijetko dok je na radnoj temperaturi/zagrijan..

Netko imao sličnih problema?

Riječ je o 2.0 turbo Laguni..

 

lp

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam plin da...ali i na benzin i na plin trokira...Nije mi ovo prvi auto na plin...zadnji je radio sasvim okej bez ikakve greške..

Link to comment
Share on other sites

Imam plin da...ali i na benzin i na plin trokira...Nije mi ovo prvi auto na plin...zadnji je radio sasvim okej bez ikakve greške..

To se meni događalo na meganu. Na mjestu je trokirao (stucao) a tijekom voznje isto tako. Nema veze sto nije prvi auto na plin, no plin ima svojih mana. 
Nakon ciscenja injektora sve je bilo ok. A sto se tice bobina, u voznji kad bih stisnuo gas, kao da je propadao, tj. gubio snagu, gusio se. Promijenio jednu bobinu koja je imala rupicu na sebi i to je rijesilo stvar. Koji je plinski sustav unutra?

Odi kod mehanicara i neka ti pogleda injektore i bobine. 
 

Link to comment
Share on other sites

A sa čim si čistio injektore? bobine će mi regledati danas..  Neki talijanski plin je unutra...moram pogledati stvarno ne znam..Hvala na pomoći u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Da ti budem iskren - ne znam, jer sam ga ostavio kod mehanicara. On je to sve rijesio. I ono sto mi je rekao, je da se injektori mogu maksimalno dva puta na takav nacin pocistiti.

Sto se kasnije dogadja s njima ne znam.

Link to comment
Share on other sites

nema na cemu. javi kako je proslo da vidimo jesmo li bili na dobrom tragu.

nema na cemu. javi kako je proslo da vidimo jesmo li bili na dobrom tragu.

Link to comment
Share on other sites

Evo jučer riješio...da bilo je do plina...točnije do maf senzora od plina, pa mu je bio bacao krivu smjesu na plinu, a onda i zajeee mapu od benzina..sad je sve super i Laguna piči kao i prije.. čovjek je nahvalio motor da je to čudo...da ne može vjerovat da ima 400 000  da ide kao vrag itd... :)

U svakom slučaju problem riješen... :) :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jučer riješio...da bilo je do plina...točnije do maf senzora od plina, pa mu je bio bacao krivu smjesu na plinu, a onda i zajeee mapu od benzina..sad je sve super i Laguna piči kao i prije.. čovjek je nahvalio motor da je to čudo...da ne može vjerovat da ima 400 000  da ide kao vrag itd... [emoji4]

U svakom slučaju problem riješen... [emoji4] [emoji4]

 

 

jesi siguran ?

kakve veze ima senzor pritiska na railu sa benziskom mapom? Plinska mapa prati benzinsku, dakle tebi auto nije radio ni na benzin ni na plin dakle po mom misljenju nema veze s plinom vec maf senzorom

Link to comment
Share on other sites

Prenosim šta mi je majstor rekao...problem se riješio i auto radi normalno...sad ako on laže i ja lažem... :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.