Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

meni je zena dobila isplatu odstete neki dan za prometnu koju smo imali 20.6.2012, dugo to traje ako je neko supacko osiguranje koje ce samo odugovlaciti i loviti se na na najmanje sitnice... 

Link to comment
Share on other sites

Bio u bolnici i imam pismeno trzajna ozljeda, kad zavrsi bolovanje na snagu stupa fiskal, jako me pece savjest zbog osiguravajucih kuca, mos mislit

btw, moras se javit  do 48h nakon sudara. Bolnica odma salje u pp kao dodatak zapisnika

e tu su već šanse puno veće

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako ti procijene totalku dobit ces cca70% od procijene auta i normalno auto ti ostaje,kao sto su ti napisali na prvu ponudu se obavezno zali,znaju podic jos nesto,nece bit povijesno ali svaka kuna dobro dode

Mnogo ljudi to piše, ali ja sam prije dva mjeseca imao prometnu nesreću gdje je 4 godine star automobil stradao da se ne isplati popraviti (totalna šteta). Osiguranje je procijenilo automobil praktički koliko i stvarno vrijedi (kupljen tri mjeseca prije nesreće) i ponudili su cijeli taj iznos (cijena oštećenih dijelova i cijena spašenih dijelova). Našli su mi čovjeka koji će kupiti olupinu po cijeni spašenih dijelova (njima se bolje isplati to nego da mi sami plaćaju 100% cijene vrijednosti automobila) i na to sam odmah pristao. Ubrzo su mi isplatili svoj dio (to je bilo 70% cijene automobila), a za par dana je došao čovjek iz Zagreba te je za automobil ponudio onoliko kako je osiguranje napisalo, tako da sam dobio puni iznos koliko vrijedi automobil. U slučaju da da mi je samo osiguranje moralo isplatiti 100% cijene automobila, onda oni preuzimaju olupinu. Ako ja odlučim ostaviti sebi, onda oni isplaćuju vrijednost spašenih dijelova. Mislim da je u slučaju totalke (pogotovo kada se radiji o novijim automobilima) uvijek bolje uzeti novac i za istu tu svotu kupiti isti takav automobil, dakle bez ikakvih gubitaka. Ovako sam mogao ulagati desetke tisuće kuna u popravak, a automobil možda više nikada ne bi bio isti kao prije.

Link to comment
Share on other sites

...uvijek bolje uzeti novac i za istu tu svotu kupiti isti takav automobil, dakle bez ikakvih gubitaka. Ovako sam mogao ulagati desetke tisuće kuna u popravak, a automobil možda više nikada ne bi bio isti kao prije.

Ovo često nije istina,ako je tvoj auto bio uščuvan i pažen pa za isti novac prije možeš kupiti razvaljenu drlu.

Link to comment
Share on other sites

Imao sudar prije nekih 2h, lik me udario s leđa s nekih 15-20 km/h dok sam stajao. Svi OK na prvu, a zadnji branik je u stanju sa fotki dolje, pukno je ja na jednom mjestu garant. Nismo zvali muriju jer je lik odmah priznao, razmijenili amo podatke (vozio je firmin auto) i u pon se vidimo na procjeni štete. Auto njegove firme je u CO, a sad je dodatna komplikacija što ni ženi ni meni nije dobro, vrat toliko i ne boli, ali nam se vrti u glavi, ona čak i povratila.

Odosmo na hitnu pa javim što je bilo.a3fec0e85cecfb8775713a21041aa2fd.jpg41c7ad0a8ef68d25988628586d061c12.jpg9234985dc38d00de94186ec3324483c1.jpg830f5f7e7c0407aa3ea51ae81e080d1d.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neka te dobro pregledaju na hitnoj (tebe, ženu i malog ako je bio u autu). Ne vrti ti se u glavi bez veze.

Link to comment
Share on other sites

Nije mali bio u autu, na svu srecu. Evo čekamo na red za pregled i RTG.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije mali bio u autu, na svu srecu. Evo čekamo na red za pregled i RTG.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Neće ti ništa biti, to su simptomi laganog potresa mozga.

Link to comment
Share on other sites

Neće ti ništa biti, to su simptomi laganog potresa mozga.

Tako je, lagani potres mozga pogotovo ako te smeta svjetlo. Vjerojatno vas je nabio naslon za glavu u potiljak. Ne bi trebalo ništa biti trajno. Za vrat ćete vidjeti sutra ujutro ;)

Link to comment
Share on other sites

Sad samo lagano i mudro, bolovanje mirovanje a kasnije €×2 

Link to comment
Share on other sites

Pa da budem iskren, ni ne znam što sad dalje sa tim papirima sa hitne... :)

Znam samo da u pon ujutro idem na procjenu štete i da imam glavobolju, ne sjećam se kada sam ju imao zadnji put.

@French - da, taman su bili

Link to comment
Share on other sites

Pa da budem iskren, ni ne znam što sad dalje sa tim papirima sa hitne... :)

Znam samo da u pon ujutro idem na procjenu štete i da imam glavobolju, ne sjećam se kada sam ju imao zadnji put.

@French - da, taman su bili

ako prijavis tjelesne ozljede morat ces obavijestit policiju o sudaru i liku ide kazna a ovako ste ispunili izvjesce i on je osloboden kazne za sudar,nepisem ti ovo da mu oprostis nego da znas postupak,i ozljede trebas prijavit sto prije

Link to comment
Share on other sites

Mene je prije 6,7 godina lik posteno napucao s Focusom, novi gepek, vezni lim, branik itd, a ne te sitne ogrebotine i nista mi nije bilo. Naslon pravilno podesen, ja vezan. Jedino je sic pukao.

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma ne dolazi u obzir da glumatam neke bolove, nosim Schanza, uzimam bolovanje  i onda tražim par tisuća kuna. Glavobolja mi danas manja, ženi je isto bolje, povraćala je jučer popodne, danas je OK. Prisjelo nam jučer 4 sata na hitnoj a ne ganjanja zbog nekih novaca koje ionako netko mora zaraditi. Nisam takav. Kad pročitam gore Frenchovo iskustvo, sve mi neugodno. Sredit ću auto i doviđenja.

Hvala svima na savjetima

Link to comment
Share on other sites

Ako te boli i ako zbog toga nemozes ili nisi mogao obavljati normalno stvari naplati into od osiguranja. Ne ići na privatnu tužbu nego osiguranje. 

Link to comment
Share on other sites

Da ti dočaram - glavobolja je kao kod malo jačeg mamurluka a vrat kao ono kad te "uhvati" pa glavu nakoso držiš i ne možeš zakrenuti u jednu stranu. Eto, to je to. Tako kod mene i tako je kod žene. Stvarno mi neugodno tražit odštetu i onda pokazivati "štetu" pritom nastalu na autu.

Link to comment
Share on other sites

Od jačeg udarca može stradati podnica i vezni lim. Izvadi rezervni kotac pa pogledaj. Isto tako skini plastiku u prtljažniku na veznom limu.

Link to comment
Share on other sites

Da ti dočaram - glavobolja je kao kod malo jačeg mamurluka a vrat kao ono kad te "uhvati" pa glavu nakoso držiš i ne možeš zakrenuti u jednu stranu. Eto, to je to. Tako kod mene i tako je kod žene. Stvarno mi neugodno tražit odštetu i onda pokazivati "štetu" pritom nastalu na autu.

Sjećaš se one komedije od filma kad su Griswaldi putovali po Europi? Ti sad zvučiš kao onaj englez kojeg je onaj smiješni Clark bacio u gips nekoliko puta, a englez se još ispričavao njemu i svaki puta govorio da nije ništa.

Link to comment
Share on other sites

Da ti dočaram - glavobolja je kao kod malo jačeg mamurluka a vrat kao ono kad te "uhvati" pa glavu nakoso držiš i ne možeš zakrenuti u jednu stranu. Eto, to je to. Tako kod mene i tako je kod žene. Stvarno mi neugodno tražit odštetu i onda pokazivati "štetu" pritom nastalu na autu.

Nema ti sto biti neugodno, tako i tako ces kroz godine vratiti taj isti novac osiguranju (manje vise) :)

Link to comment
Share on other sites

Ne, cim su tjelesne ozljede mora bit obavijestena policija

Otkud ti to? Ja sam imao nesrecu, nije bila zvana policija, isti dan sam otisao u bolnicu, rekao sto je bilo, pozalio se na bolove u vratu i dalje isao korak po korak, skupljao nalaze, nosio odvjetniku koji je bio u kontaktu s osiguranjem i dobio sam odstetu bez ikakvog problema i zvanja policije.

Link to comment
Share on other sites

Bio na procjeni štete jutros u njegovom osiguranju, lik sve poslikao, potrudio se da mi isplati odštetu (nije još spominjao iznos), na što sam ja rekao da će auto 100%  ovlašteni pa neka njima isplaćuju. Otišao nakon toga u ovlašteni na odokativnu. Naravno, branik se ne krpa, novi je cca 2500, bojanje je 1000 i bit će sve skupa sigurno 4k jer još rad treba uračunati.

jedino me malo frka jer taj crosig drži (i u sklopu je) STP-a gdje ja inače idem i OK su mi tamo. Nadam se da ćemo ostati u dobrim odnosima :D

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Ne, cim su tjelesne ozljede mora bit obavijestena policija

Kod lakših tjelesnih ozljeda ne mora biti obaviještena policija, niti ti moraš tužit čovjeka osobno. Moraš sa papirima od hitne i od osiguranja otići kod odvjetnika pa ti on kaže što i kako.

To tvoj odvjetnik ganja njegovo osiguranje i uzima si određeni postotak na kraju. I prije samog postupka će ti odvjetnik reći isplati li se to ili ne. A taj koji te napucao vjerojatno neće niti znati za to. Njegovo osiguranje će sve pokrit, zato ga i plaća :) 

Policija mora biti obaviještena jedino ako se radi o težim tjelesnim ozljedama, ali onda sve ide po kaznenom postupku. Onda država tuži njega i onda je s**nje...

Barem je tako bilo do nedavno :) 

Ali moj savjet, odi kod nekog odvjetnika i provjeri sve, jedino tako ćeš dobiti točnu informaciju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.