Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

Pozz, imam situaciju sličnu sa autom kao i autor ove teme što se tiče oštećenja vozila i s obzirom da uopće nemam iskustva sa time tražim savjet što i kako dalje.

U ulici gdje radim postoji bočni parking na kojem su u nizi bila tri automobila od kojih je prvi bio moj. Ulicom se kretao kamion za dostavu građevinskog materijala koji na zadnjem dijelu ima dizalicu sa onim svojim stabilizatorima. U toku vožnje mu se jedan taj stabilizator izvukao van i pokupio je tri auta u nizu te je nastala poprilična materijalna šteta na svakom autu. Pozvana je policija koja je odradila svoj dio posla, u osiguravajućoj kući od okrivljenika smo ispunili zahtjev za procjenu štete i auta sam odvezao do ovlaštenog servisa u dvorište kako bi tamo dočekao sudbinu. Osiguranje može tek izaći na izvid štete sljedeći tjedan. Od vidljivih oštećenja mogu nabrojati vrata prtljažnika, zadnja lampa, zadnji branik i pitanje kakvo je stanje ispod branika, zadnji lijevi blatobran, oštečene su obadvije felge i poderana je zadnja lijeva guma, obadvoja vrata, retrovizor i prednji blatobran. Meni se to čini kao poprilična lista za popravak. Neće ići iz mojeg džepa, ali je ipak situacija za koju ne znam što bi bilo najbolje napraviti.

Sad je pitanje što i kako dalje. Isto je pitanje imao o pokretač teme.

 

IMG_20201016_131002_resized_20201016_083930765.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovdje gadna šteta i uz novu haubu zadnju, zadnji blatobran (stranica) idu i nova zadnja vrata.
Pitanje je u kojem je stanju unutarnji lim stranice.
Onaj tko bude popravljao zasigurno će tražiti naknadni izvid štete kad se auto rastavi isplivat će sad nevidljiva oštećenja.
Nemaš sad šta osim čekati procjenu, pa popravak.
Probaj tražiti i drugu gumu na osovini novu jer ne smiju biti rasparane a ni različito potrošene.

Link to comment
Share on other sites

Odvezao sam ga u ovlašteni Opel servis u Kc gdje i servisiram auto cijelo vrijeme. Oni će biti u kontaktu sa osiguravajućom kućom. I sa jedne i druge strane rade meni poznati ljudi pa se nadam da neće biti problema oko toga.

Svjetan sam da se ispod lima može još puno toga otkriti. Nisam se sjetio pogledati podvozje i stanje iza zadnjeg kotača jer se tu još nalazi i diferencijal i pogon za zadnje kotače. Nadam se da tu neće biti nekih oštećenja, ali ipak vidjet će se kada auto detaljno pregledaju.

Ništa, čekat ću procjenu pa ću vidjeti na čemu sam.

Link to comment
Share on other sites

Bok ekipa, gđa je imala sudar, neka ženska ju je napucala u zadnji kraj.

Zvale su policiju, oni su napisali zapisnik. U osiguranju se rekli da ništa od popravka prije zapisnika.

Zanima me kako to ubrzati? Na tel. kontakt od Heinzlove se danas cijeli dan nitko nije javio.

Kaj da se tamo ode i uplati ova taksa 20kn i zatraži zapisnik?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Zapisnik se diže nakon cca 30 dana od dana nesreće u PP koja je izašla na očevid.

ljenčarstvo na najjače u hrvata...

Link to comment
Share on other sites

ljenčarstvo na najjače u hrvata...
Ne bi ja to nazvao ljenčarenje, za cijeli grad Zagreb imas samo dvije postaje prometne policije, računaj koliko dnevno ima prometnih... ne zelim nikoga omalovazavat, ali treba zapisnik i napisati, to nije jednostavno, pogotovo sa srednjom skolom....
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

I to što kažeš.
Meni je trebalo za dobit zapianik iz PU Jastrebarsko 64 dana i to na guranac.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites



I to što kažeš.
Meni je trebalo za dobit zapianik iz PU Jastrebarsko 64 dana i to na guranac.


Manja postaja pa se zna malo rastegnuti.

Ne bi ja to nazvao ljenčarenje, za cijeli grad Zagreb imas samo dvije postaje prometne policije, računaj koliko dnevno ima prometnih... ne zelim nikoga omalovazavat, ali treba zapisnik i napisati, to nije jednostavno, pogotovo sa srednjom skolom....


Iskreno se nadam da zadnja rečenica nije bila napisana u podcjenjivačkom tonu..ovaj posao rade ljudi koji su napisali na stotine zapisnika tako da je zaista nebitno dali OSO ima SSS/VŠS ili VSS.
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema, niti je bio post podcjenjivacki, ima veze sa zajebancijom... kao da su u srednjoj skoli...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čekao nekih 50-ak dana, i nakon svako malo zivkanja su mi rekli da se opustim i prestanem jer je to složen proces koji traje, nije baš tako jednostavno. Koliko vidim gđa nije kriva tako da će biti isplaćena, sad samo treba strpljenja.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, frenchkey said:

kad je to bilo, danas? Načekat ćeš se

Prošla srijeda, 14.10.

Znači nema smisla zvati PP, tek nakon 30 dana se može otići po zapisnik?

I mi i krivac za nezgodu smo u istom osiguranju, ne znam dal to može utjecati da se auto krene popravljati i prije gotovog zapisnika.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja prošle godine isto situaciju sa prethodnim autom gdje se lik zakucao u zadnji kraj mog auta. Sljedeći dan smo riješili papirologiju na njegovom osiguranju i ja sam isti dan išao dogovoriti majstora koji je radio popravak i o tome sam obavijestio to osiguravajuće društvo. Limar je preuzeo auto, popravio ga, ali mi nije htio predati moje vozilo tek dok mu nisam donio policijski zapisnik (logično). Kada sam mu donio zapisnik, auto sam odmah isti tren mogao preuzeti tako da probajte provjeriti da li možete krenuti sa popravkom i prije nego bude gotov zapisnik.

Link to comment
Share on other sites

Limar neda vozilo jer ne zna kome će poslati račun za obavljene usluge.
Ako ima posla sud ili dođe do podjeljene odgovornosti vlasnik vozila mora podmiriti račun ako želi auto.

Link to comment
Share on other sites

On 19. 10. 2020. at 19:16, Ivan1902 said:
On 19. 10. 2020. at 18:42, alki9969 said:
ljenčarstvo na najjače u hrvata...

Ne bi ja to nazvao ljenčarenje, za cijeli grad Zagreb imas samo dvije postaje prometne policije, računaj koliko dnevno ima prometnih... ne zelim nikoga omalovazavat, ali treba zapisnik i napisati, to nije jednostavno, pogotovo sa srednjom skolom....

da viš kak bi se kod privatnika to radilo van radnog vremena i od doma...

Link to comment
Share on other sites

to ne znaci da je to dobro... privatan zivot u rh se ne cijeni...u

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sorry kaj davim, nek bude tu za nekoga tko ne zna, ako se ima kasko, može se i preko kaska riješiti popravak, pa se kasko onda naplati od police krivca nezgode

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

može, ali bolje ne dirati kasko i čuvati ga za svoju krivicu ako je bude nekada ubuduće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa čekaj, ako je manja šteta u pitanju, zar nije dovoljno da stranke odu u osiguranje te tamo naprave zapisnik o šteti/nesreći (onaj euro obrazac) gdje jedan od sudionika prizna krivnju. Zar nije to dosta za osiguranje, ili baš za svaku štetu mora biti PP zapisnik. Ovo za čekanje PP zapisnika 30-60 dana me šokiralo😐. I za to vrijeme ne možeš popravljat auto? Katastrofa.. Ja bi vjerojatno aktivirao kasko (ako bi ga imao)

Link to comment
Share on other sites

Moze preko (euro obrazca) ja sam neki dan ima cca 10000kn. Samo priceka procjenitelja 2-3 dana i to je to... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fabi said:

Pa čekaj, ako je manja šteta u pitanju, zar nije dovoljno da stranke odu u osiguranje te tamo naprave zapisnik o šteti/nesreći (onaj euro obrazac) gdje jedan od sudionika prizna krivnju. Zar nije to dosta za osiguranje, ili baš za svaku štetu mora biti PP zapisnik. Ovo za čekanje PP zapisnika 30-60 dana me šokiralo😐. I za to vrijeme ne možeš popravljat auto? Katastrofa.. Ja bi vjerojatno aktivirao kasko (ako bi ga imao)

Stranke su 2 ženskice kaj nemaju pojima niš o ničemu i zvale su policiju. Ova kaj je moju ženu napucala je valjda tjedan dana prije položila vozački.

Policajac je rekao da se ne popunjava euro izvješće, jer ce oni napraviti zapisnik.

Danas je bila žena na policiji, zapisnik je bio gotov u tjedan dana, ali ga nije uspjela uzeti jer je vrijeme u kojem se to može od 10 do 13h uz 20kn biljega :) koja je ovo vukojebina

Link to comment
Share on other sites

bolje da je priznala krivicu i išla s tobom na osiguranje. Ovako će dobiti i kaznu od policije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slažem se french :) samo kaj niti jedna nije znala ništa o tim stvarima, sad su naučile nekaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stranke su 2 ženskice kaj nemaju pojima niš o ničemu i zvale su policiju. Ova kaj je moju ženu napucala je valjda tjedan dana prije položila vozački.
Policajac je rekao da se ne popunjava euro izvješće, jer ce oni napraviti zapisnik.
Danas je bila žena na policiji, zapisnik je bio gotov u tjedan dana, ali ga nije uspjela uzeti jer je vrijeme u kojem se to može od 10 do 13h uz 20kn biljega [emoji4] koja je ovo vukojebina
Eto ipak je dobra stvar što ti je zapisnik gotov za 7 dana..uspkos nekim crnim prognozama u ovom topicu [emoji16]..sretno s popravkom!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.