Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

51 minutes ago, CRN11 said:

Neka njemu osiguranje isplati, a ovome po zasluzi, boli nas rac...

 

3 hours ago, macak said:

Ima ima samo treba imat dobrog fiškala-odvjetnika.. 

Kolega je završija u bolnici nakon nesreće... U tom smjeru nek traži dobrog.... 

Link to comment
Share on other sites

Imam odvjetnika.moram liječenje završiti te onda on ostalo riješava.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U ponedeljak sam bio u maloj prometnoj gdje me dedica naguzio.

Kako je na autu prije bila kuka, morao se rezati branik, i sad zbog toga dedino osiguranje traži da ja sudjelujem 20% u kupnji novog branika 🙄

Ne znam šta da radim, da li da platim tih 20% ili da se žalim




image.png.589030bc5d8d461cca4a8adddf790f2c.png
image.thumb.png.580705d72de1e886217bea69658a9a9c.png
image.thumb.png.dfbb0e473cd1bcfead413c87b5ca442f.png
 

 


 

Također su rekli da nema šanse da mi plate zamjensko vozilo

Link to comment
Share on other sites

Čiji branik? Šta hoće da platiš? Od dede branik jel si imao kuku? Nema mi smisla niš? Kad iovako tebi ide novi branik jel rezan il ne.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima rupa u braniku sa time da je deda unistio cijeli branik? Nemoj ići na nagodbu, zali se na navedenu procjenu stete, i neka oni sve rjesavaju sa servisom...

Čiji branik? Šta hoće da platiš? Od dede branik jel si imao kuku? Nema mi smisla niš? Kad iovako tebi ide novi branik jel rezan il ne.
Njegov auto je prije imao kuku, zato je rezan njegov branik...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, macan said:

Čiji branik? Šta hoće da platiš? Od dede branik jel si imao kuku? Nema mi smisla niš? Kad iovako tebi ide novi branik jel rezan il ne.

Moj branik ima rupu u sebi jer je na tom dijelu prije bila kuka. Oni govore da moram sam financirati 20% svog branika jer je bio rezan.

Koliko se čeka uopće? Sudar je bio u ponedeljak, a poslali su mi samo ovo u četvrtak, i sad opet čekam po njihovim riječima:

"Sljedeći korak je sačekati rješenje pravnog osnova o kojem će Vas kolege iz pravne službe pismeno obavijestiti."

Također, vrijedi li se boriti za zamjensko vozilo s obzirom da sam iz Požege, a radim u Zagrebu i putujem skoro svaki dan?

Koja je svrha njihove procjene bez ikakve opreme, pa nisu oni ovlašteni servis da išta znaju... Sve se meni ovo čini da ću ja bit nagužen bez borbe.

image.thumb.png.aa30bc9cbec7cf7483710aa3df2b2a14.png

Link to comment
Share on other sites

Žalba. Odvezeš u tzv ovlašteni servis i tražiš procjenu opravka. Ovi hoće da te yebu po principu app

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, direstraits said:

Žalba. Odvezeš u tzv ovlašteni servis i tražiš procjenu opravka. Ovi hoće da te yebu po principu app

Da li da čekam to pismeno iz te službe ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Ti ako mozeš bez auta par dana dogovori sa ovlaštenim kad mogu uzeti auto da ga odmah popravljaju. Nek naruce dijelove i kad dođu zovu te.
A oni nek se natežu sa osiguranjem. Koje su to gluposti da ti sudjeluješ sa 20% zbog rezanog branika?!
Lagano ih od*ebi. Kao što kaže kolega APP.
Samo odi u osiguranje i kaži da ne pristaješ na takvu nagodbu i da voziš u ovlašteni i ne potpisuj ništa da si pristao na takvo što. Ako te traže IBAN računa nedaj jer ce ti uplatiti zagarantirani minimum a onda ces puno teže dobiti ostatak.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mata73 said:

Ti ako mozeš bez auta par dana dogovori sa ovlaštenim kad mogu uzeti auto da ga odmah popravljaju. Nek naruce dijelove i kad dođu zovu te.
A oni nek se natežu sa osiguranjem. Koje su to gluposti da ti sudjeluješ sa 20% zbog rezanog branika?!
Lagano ih od*ebi. Kao što kaže kolega APP.
Samo odi u osiguranje i kaži da ne pristaješ na takvu nagodbu i da voziš u ovlašteni i ne potpisuj ništa da si pristao na takvo što. Ako te traže IBAN računa nedaj jer ce ti uplatiti zagarantirani minimum a onda ces puno teže dobiti ostatak.

20% je samo na branik, ne na ostale dijelove. Na žalost, IBAN sam već dao, *ebi ga

ali u onom papiru sam označio da ne želim uplatu na račun, nego direkt u servis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žena mi radi osuguranju pa kaže da to može tak, neko osiguranje to gleda a neko ne. Eureherc među i inače najgorim osiguranjima gleda. A povukla mi je paralelu kao da imaš kasko a vrata su ti već prije imala oštećenje, i sad kresneš ta vrata normalno da ti nece platit 100% iznosa cijene kad su vec prije dobila. Malo je glupo jel to kao nije oštećenje al nije ni u originalu došlo tak.

Edited by macan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da nećeš dobit puni iznos jer ti je branik već bio oštećen (ta rupa za kuku) i oni to ne žele platit.

Pa imas ekipe kojima je branik istucan sa svih strana od prije i onda kod prometne traze novi branik, a osiguranje kaže 50-50 i onda svi na kraju traže isplatu na račun koliko bude a branik se pokrpa najeftinije što se može.

3 puta dosad imao prometnu gdje se netko spucao u mene i nikad od osiguranja nisam dobio 100 za branik, jer se uvijek radilo od 10+ godina starim vozilima di je uvijek neka crta bila iza na braniku.

Od 10 do 30% sam morao ja sudjelovat ako ide popravak u ovlastenom, na kraju uvijek tražio isplatu s kojom sam sve uspio riješit (kupio polovno ispravno i lakirao ili popravljao stari pa lakirao) i još je uvijek ostalo nesto...

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Popravak u ovlaštenom 16,000kn. Morali su mijenjati cijeli tank goriva i još par stvari. Moj dio je bio 583 kune (20% branika).

I updateao sam usput multimediju za 230 kuna jer mi je prvih minutu-dvije pucao zvuk kad puštam preko bluetootha.

Prezadovoljan sam.

image.thumb.png.673614a48f979ee439c998b00e99b537.png

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nažalost i mene je danas posralo. Previše je bilo dobrih stvari zadnja 2-3 tjedna, moralo se nekako poravnati.

Vozio u koloni po Rudolfa Kolaka u smjeru istoka. Iz trake koja skreće lijevo se preko pune crte ubacio genijalac taman u rupu između mene i auta ispred. Auto ispred je u tom trenutku naglo zakočio, ovaj napravio to isto ispred mene, ja sam imao možda pola metra-metar fore i naravno da sam ga lupio jer nisam mogao predvidjeti njegovo ubacivanje pošto sam bio fokusiran na kretanje kolone ispred i iza sebe.

Moja oštećenja su na lijevoj strani do sredine tablice, njegova na desnoj strani do sredine tablice. Dakle, nije se ni prestrojio do kraja. Naravno, tvrdio je da se prestrojio 30-ak metara prije pune što bi značilo da se vozio ispred mene neko vrijeme što bi pak impliciralo da nisam držao razmak. To nije istina i imam svjedoka koji to može potvrditi jer se frend vozio 2 auta iza i vidio je ovoga kako je proletio i ubacio se preko pune.

Što sada očekivati? Odvjetnica mi kaže da bi moglo svakako ispasti.

 

image.thumb.png.6adbd0ad4f8c313d21900532ef2da703.png

 

553196859_WhatsAppImage2021-09-02at15_26_51.thumb.jpeg.0d9c533d45ae36925c13a35ad8e5cd0e.jpeg

 

599778993_WhatsAppImage2021-09-02at15_26.52(1).thumb.jpeg.8fbf50fc0e47dca3a33dcbbd868e34e5.jpeg

 

976371535_WhatsAppImage2021-09-02at15_26_52.thumb.jpeg.1e8d26ddc31be6cc2c5f829c9e88fa7c.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako nemaš video teško ćeš dokazati svoju nevinost.
Ako ima koji objekt u blizini video nadzor pa pitaš da ti ustupe.

Link to comment
Share on other sites

Sunce mu hebem Borna, a i sam znaš kao i ja kakvih tamo ima i što rade na tom potezu. Prema poziciji udara, zna se tko se ubacio. Ak nisi zval muriju, a ja bi zval pa makar popljugao, baš zbog tog poteza i kontakta kao kod ubacivanja.

Link to comment
Share on other sites

Baš zbog ovakvih sranja ću uzeti dashcam.

Ako je otišla tvoja lijeva, a njegova desna strana, onda mislim da je jasno kao noć što se tu desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čim počne prestrojio sam se 30m prije spike, aj ti bajo moj bok. Zovem muriju, pa čisto eto da čekamo 4 sata na rinzolu.

Link to comment
Share on other sites

A 30 m prije je raskrižje i semafor... A mi iz Dubrave dobro znamo gdje se na toj cesti prestrojava... Eto tu na slici zadnju sekundu.

Poslano sa mog M2101K6G koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Buraz ima ih koji idu do ulaza u Garden garažu sve ovo zebrasto gaze, zato i velim tamo koristiti periferni vid  i zato kaj je tam Borna zrasel.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti šta znači, ženi sam pokazao tvoju situaciju (radi u osiguranju) čim je vidjela slike odma je rekla da si ti kriv, i da dobro da nisi zvao policiju još bi i kaznu dobio, mora bit bočni udar a ne ovo malo sastrane. A i da dokažeš da se preko pune prestrojio on bi dobio kaznu za prelaženje preko pune a ti bi i dalje bio kriv za ovaj udes. Kaže isto ti kad preko pune linije pretičeš vozilo i to vozilo skrene i lupi te, i tko je kriv ti preko pune što si išao ili ovaj što je skrenuo i lupio te? Pa ovaj što te lupi.... ti moš samo dobit kaznu za pretjecanje preko pune linije. To su tak glupe situacije u prometu jbg.

 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

A da recimo priznaju snimku, kao što je ne priznaju. Kakva bi onda situacija bila?

Ja bi i pod cijenu kazne, stajao sa bajom na zvizdanu. Takav sam 😂

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.