Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

4 minutes ago, macan said:

 tko je kriv ti preko pune što si išao ili ovaj što je skrenuo i lupio te? Pa on, ti moš samo dobit kaznu za pretjecanje preko pune linije. 

Ne tvrdim da nisi u pravu, ali ovo fakat nema smisla.

Šta bi onda mi trebali zapravo zastajati iza auta u drugoj traci nebi li se gospodin odlučio prestrojit? Pa to i je svrha pune trake - da nema prestrojavanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je jasno da osigurnja imaju svoju logiku, a službena vlast svoju, a tek sud ima logiku kako podmažeš. Priznajem samo muriju.

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam policiju čim je ovaj počeo pametovati. Nisam kriv i nisam mogao niti imao priliku drugačije reagirati. Baš zato što znam kako se tamo voze držim razmak i to me sada koštalo jer je imao mjesta za uletjeti. Treba tamo stupiće popikati.

Auto će se složiti kako god, iako mi je beskrajno žao pošto ga jako pazim.

Vidjeti ću do kakvog zaključka će policija doći pa po potrebi vidjeti sa odvjetnicima.

 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, borny said:

Zvao sam policiju čim je ovaj počeo pametovati. Nisam kriv i nisam mogao niti imao priliku drugačije reagirati.

Auto će se složiti kako god, iako mi je beskrajno žao pošto ga jako pazim.

Vidjeti ću do kakvog zaključka će policija doći pa po potrebi vidjeti sa odvjetnicima.

Javi kak bude prošlo da imamo za praksu. :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MB104 said:

Ne tvrdim da nisi u pravu, ali ovo fakat nema smisla.

Šta bi onda mi trebali zapravo zastajati iza auta u drugoj traci nebi li se gospodin odlučio prestrojit? Pa to i je svrha pune trake - da nema prestrojavanja.

 

Ma ja znam ju ispitivat za tak glupe situacije koje se mogu pojavit, ima još takvih zanimljivih situacija, recimo kad ideš izbjegnit vozilo da ne dođe do prometne pa se sam skršiš... uff to ti je super za dokazat isto :), ovom ništa a kao on kriv a ti razbijen.... kaže bolje lupaj u njega da se vidi :)

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tko pobjedi instinkt u tom trenutku i svjesno gađa auto taj je za mene baja.

Borna jeste li imali maske na uviđaju? 😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Otac mi je prije par godina imao situaciju. Skretao udesno sa sporedne na glavnu, bilo rano jutro, polumrak. Uvjerio se da nema nikog, skrenuo, vozio nekih 30-ak metara, došao do brzine od 50 km/h i onda ga od iza (zapravo u zadnji lijevi kut auta) udario balavac u bemveju.

Vjerojatno da klinjo nije upalio svjetla i da je išao malo brže, tamo je nekih 80, ja mislim.

Na kraju - sud donio odluku da je otac kriv, jer nije dovoljno samo uključiti se, nego se mora i postići brzina kojom se ne smeta ostale sudionike u prometu.

Tako piše crno na bijelo.

Link to comment
Share on other sites

Prije ohoho godina sam imao situaciju u Miramarskoj prema centru na izlazu ispod nadvožnjaka. Ja sam bio u skroz desnoj traci (uskoj) a lik je bio malo ispred mene  (njegov zadnji branik je bio točno u ravnini mog prednjeg) u lijevoj traci (širokoj) i prestorjio se u desnu odma nakon stupova nadvožnjaka. 

Uspio sam ga voditi i prikočiti ali sraz je bio neizbježan. 

Policija je napravila uviđaj. Nakon nekog vremena došlo od suda da je on kriv 100% jer se "prestrojavao neoprezno i bez da se uvjerio da može sigurno obaviti radnju" ili tako nekako. 

Uglavnom prošao sam bez ikakve kazne i uz isplatu štete pd strane njegovog osiguranja. 

Zato Borna nije gotovo dok ne dobiješ službeni papir. 

Popraviti ćeš ti to i auto će biti još bolji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, petak said:

Uglavnom prošao sam bez ikakve kazne i uz isplatu štete pd strane njegovog osiguranja. 

Zato Borna nije gotovo dok ne dobiješ službeni papir. 

Popraviti ćeš ti to i auto će biti još bolji. 


Nadam se tom ishodu. Nije kraj svijeta ni ako kažu da sam ja kriv, iako ne vidim kako bih mogao biti. Clia ću popraviti kako god i uopće me ne muči financijska strana nego to što je čovjek lagao.

Najradije bih odmah danas išao mehaničaru i limaru pa neka ga slože. Ne mogu ga gledat tak zguljenog, vrata mi škljocaju kod otvaranja, hauba zijeva... 

Ne znam je li dobro ili loše, to se dogodilo ni 100m od kuće di sam odrastao. Prvo frend na motoru naletio i donio vode da imam pa mi pravio društvo 1h dok smo čekali policiju. Onda susjed iz kuće do moje prošao pa sam mu rekao da ništa ne priča mojoj mami. 15min kasnije ona ipak naletjela jer je išla prošetat do dućana. Skuži moj auto i šokirano zastane, vidi mene, krenu suze, onda nju tješi i objasni da je sve ok... Ma cirkus. Sav sam istraumatiziran, preživjet ću dan nekako i nadati se da će se sve brzo riješiti.

 

EDIT Možda je sad vrijeme za nešto novije. Sviđa mi se i30 sa 1.5 benzinskim atmosfercem, baš to želim.

Edited by borny
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, borny said:

EDIT Možda je sad vrijeme za nešto novije. Sviđa mi se i30 sa 1.5 benzinskim atmosfercem, baš to želim.

pa nisi totalizirao clia da moras nesto novo, par plastika i gas :D

Sretno s postupkom , popravkom i obavjestavaj nas :)

a kaj se hyundaia tice, 👍

Link to comment
Share on other sites

Mehaničar i limar/lakirer brzinski pogledali, izgleda da nije tako strašno. Hauba će vjerojatno trebat nova jer se 20-ak cm iznad donjeg ruba lagano prelomila po po širini (ja to nisam ni skužio) i dolje lijevo ista stvar, ali širinom 10-ak cm. Blatobran je vrlo vjerojatno čitav, ali se mora izvadit i pogledat kako je ispod. Branik nije puknut, ali je pitanje jesu li plastične saće ispod njega u komadu. Far je čitav, ali je pukla gornja kopča, vjerojatno se da sredit, ali najradije bih nove jer ovi lagano matiraju. Uglavnom, bit će to ok čak i ako ga budem morao sam slagat.

Čekam razvoj događaja od policije/suda/osiguranja/ne znam koga.

Link to comment
Share on other sites

Nepravda boli,ali dok god nije hitna morala doći i ne svira limena glazba,dobro je. Pokrpati će se. Alkohola nije bilo i osiguranja će odraditi svoje . Nadam se u tvoju korist. Svjedok je važan u ovom slučaju. 

Link to comment
Share on other sites

On 02. 09. 2021. at 22:26, filipbabok said:

Otac mi je prije par godina imao situaciju. Skretao udesno sa sporedne na glavnu, bilo rano jutro, polumrak. Uvjerio se da nema nikog, skrenuo, vozio nekih 30-ak metara, došao do brzine od 50 km/h i onda ga od iza (zapravo u zadnji lijevi kut auta) udario balavac u bemveju.

Vjerojatno da klinjo nije upalio svjetla i da je išao malo brže, tamo je nekih 80, ja mislim.

Na kraju - sud donio odluku da je otac kriv, jer nije dovoljno samo uključiti se, nego se mora i postići brzina kojom se ne smeta ostale sudionike u prometu.

Tako piše crno na bijelo.

Ovo u praksi ne funkcionira nikako, ubace se kao kamikaze, gume cvile a onda lagano u leru.

Link to comment
Share on other sites

Moj otac nije s tog područja, a mali jest.

U tim okolnostim, prvo bih se uvjerio da to križanje i klinjo nemaju kamere, a onda bih policiji izjavio da se uopće nisam uključivao na glavnu cestu nego da sam stalno njome vozio.

Link to comment
Share on other sites

Došlo mi pismo od mog osiguranja da je oštećena strana Erste S-Leasing d.o.o. podnijela zahtjev za naknadu štete sa moje police. Ubacili su obrazac sa raznim podacima o meni, svjedocima, autu, polici AO za i skicu prometne nesreće za popuniti. 

Žele da te podatke HITNO pošaljem!

Što mi je činiti? Priznajem li time krivicu ili je to nešto standardno što traže od svih sudionika? Ne znam je li napravljen policijski zapisnik jer ti ljudi rade 10-13h pa moram čekati do ponedjeljka, ali mi nije baš jasno kako leasing kuća, odnosno vlasnik vozila, može već sada išta potraživati od mog osiguranja kada slučaj nije riješen?

Link to comment
Share on other sites

Trebaš dobiti policijski zapisnik . Po njemu ćeš sve znati. Osiguranje ne potražuje ništa dok ga nema. Ili su ga oni dobili prije tebe. Odi u ponedjeljak u svoje osiguranje i vidi šta trebaš.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

On 10. 09. 2021. at 17:51, borny said:

Došlo mi pismo od mog osiguranja da je oštećena strana Erste S-Leasing d.o.o. podnijela zahtjev za naknadu štete sa moje police. Ubacili su obrazac sa raznim podacima o meni, svjedocima, autu, polici AO za i skicu prometne nesreće za popuniti. 

Žele da te podatke HITNO pošaljem!

Što mi je činiti? Priznajem li time krivicu ili je to nešto standardno što traže od svih sudionika? Ne znam je li napravljen policijski zapisnik jer ti ljudi rade 10-13h pa moram čekati do ponedjeljka, ali mi nije baš jasno kako leasing kuća, odnosno vlasnik vozila, može već sada išta potraživati od mog osiguranja kada slučaj nije riješen?

Policijski zapisnik je Zakon. Ti napiši svoju verziju. Pa dok dođe zapisnik će se vidjet.

Link to comment
Share on other sites

Dobio odštetu za corsu. 19250 kn. Olupinu prodao za 8300. Sve ukupno 27550. Sreća u nesreći je da sam se sudario s croatiom. Mislim da nebi ni blizu dobio da sam prodavao prije unfalla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To je super, Dado, što se lima tiče...

A zdravstveni dio?

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Pa ponuda mog majstora prije unfalla je bila 17 tkn. Mislio sam negdje 22-23 tkn. Ispalo je više.  Ma,žao mi što je Clio s trakama tek sad u ponudi. Da je bio kad sam se polupao, ne bi ni minute razmišljao. Lijepo bi mi u garaži bio koja bi ga očuvala od idiota s parkinga ispred zgrade. Imao bi ja to 10ak god.  Nikak mi taj Clio iz glave ne ide..

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iz osiguranja mi javili da je stigao policijski zapisnik prema kojem nisam kriv za prometnu nezgodu. Sad na osiguranje LAŽOVA prijavit štetu :fuck:

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.