Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

Dobio predracun od ovlastenog na iznos od 25.000 kn. Ako mi u nagodbi ponude 10-15 tkn, da li mi ista vrijedi pokazati im koliko bi kostalo u ovlastenom i temeljem toga traziti primjerice 20tkn?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da vrijedi, pa ako ne žele podignuti visinu isplate veliš da ideš u ovlašteni na popravak, a dobro znaju da obično se još nešto nađe pa cifra bude veća.

Za tebe je bolja nagodba ako se pokriješ visinom odštete, s tim da se uvjek s majstorom možeš dogovoriti da ti npr. za tu cijenu popravi nešto drugo na autu.

Link to comment
Share on other sites

Si taj pregled u ovlaštenom platio posebno ili? S obzirom da planiraš ići na nagodbu?

nisam platio nista regularno, ostavio 20 kn decku na prijemu u servisu

dobio klsasični predracun

 

Naravno da vrijedi, pa ako ne žele podignuti visinu isplate veliš da ideš u ovlašteni na popravak, a dobro znaju da obično se još nešto nađe pa cifra bude veća.

Za tebe je bolja nagodba ako se pokriješ visinom odštete, s tim da se uvjek s majstorom možeš dogovoriti da ti npr. za tu cijenu popravi nešto drugo na autu.

zeliš mi reći da ako nisam zadovoljan njihovom ponudom da im mogu predloziti da zelim popravak u ovlaštenom?

i ako se osiguranje odluči za tu opciju, da ce popravljati i plačati ovakvu cifru?

ako je tako onda im je u interesu da se odluče za nagodbu

predracun je na 25.900 i to bez dvije djecje sjedalice, koje prilikom sudara isto naplaćuju  od osiguranja i iste se vise ne koriste

 

Link to comment
Share on other sites

nisam platio nista regularno, ostavio 20 kn decku na prijemu u servisu

dobio klsasični predracun

Nisam 100% siguran, ali ono što koncesionar treba napraviti je defektaža. Ona dođe oko 400kn.

Link to comment
Share on other sites

nisam platio nista regularno, ostavio 20 kn decku na prijemu u servisu

dobio klsasični predracun

 

zeliš mi reći da ako nisam zadovoljan njihovom ponudom da im mogu predloziti da zelim popravak u ovlaštenom?

i ako se osiguranje odluči za tu opciju, da ce popravljati i plačati ovakvu cifru?

ako je tako onda im je u interesu da se odluče za nagodbu

predracun je na 25.900 i to bez dvije djecje sjedalice, koje prilikom sudara isto naplaćuju  od osiguranja i iste se vise ne koriste

 

Baš tako. Dok ne sjedne lova na tvoj racun nije gotovo. Imas pravo popravljati gdje želiš. Čak i one fore da oni odlučuju kod kojeg majstora mogu zaboraviti, zato što imaju dogovor o povratu sredstava kroz druge popravke.

Link to comment
Share on other sites

Bude li tražio veći iznos osiguranje uvijek može proglasiti totalnu štetu. Ne znam kolika bi ista bila, ali mislim da nije veća od 15-20tkn.

Link to comment
Share on other sites

da, ako proglase totalnu stetu i nude 15 tk, tražiti ću da povećaju ili dajem auto u ovlašteni

a u procjeni ovlaštenoga 26 tkn, nije navedeno dvije auto sjedalice, probušena guma i kako su u servisu rekli, ukljucena su cijena golih vrata, pod uvjetom da unutar vrata nije ništa stradalo

tako da mislim da ce oni pristati na iznos koji bi meni odgovarao

Link to comment
Share on other sites

da ali ja mislim da ako ti proglase totalku, fućka se njima za ovlašteni...isplate totalku a ti ga vozi kud hoćeš

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

da ali ja mislim da ako ti proglase totalku, fućka se njima za ovlašteni...isplate totalku a ti ga vozi kud hoćeš

tako je ako je totalka nema popravka u ovlastenom,nego koliko dobijes i to je to mozes na sud ali i sam znas da ces bit koju godinu stariji dok to rijese a ako i rijese u tvoju korist

Link to comment
Share on other sites

tako je ako je totalka nema popravka u ovlastenom,nego koliko dobijes i to je to mozes na sud ali i sam znas da ces bit koju godinu stariji dok to rijese a ako i rijese u tvoju korist

da li ste sigurni u to? taj podatak mi je vrlo bitan

ako oni proglase totalku i kataloški ga procjene na iznos koji smatram premali, da li tada nemam prava predloziti popravak u ovlaštenom?

molim ako netko točno zna što mogu ciniti

a ne "ja mislim" (bez uvrede)

jer gore je "mata" naveo da im mogu predloziti ovlasteni ako se ne slažem sa njihovim iznosom ponude

tada naravno nemam kalkulacije da mi nešto novaca na kraju može ostati

Link to comment
Share on other sites

Ok po pitanju popravka i stete, tu je jasno. A sto je taj klinac vozio i da li se izvrtio zbog neprilagodjene brzine ili nesto trece?

Link to comment
Share on other sites

da li ste sigurni u to? taj podatak mi je vrlo bitan

ako oni proglase totalku i kataloški ga procjene na iznos koji smatram premali, da li tada nemam prava predloziti popravak u ovlaštenom?

molim ako netko točno zna što mogu ciniti

a ne "ja mislim" (bez uvrede)

jer gore je "mata" naveo da im mogu predloziti ovlasteni ako se ne slažem sa njihovim iznosom ponude

tada naravno nemam kalkulacije da mi nešto novaca na kraju može ostati

da siguran sam ako se nije sta promijenilo?,totalku ti i procijene da zastite sebe,ako ti auto vridi25tkn,a popravak j30tkn oni tebi procijene totalnu i dobijes pare,e ti se mozes zalit na tu procijenu,angazirat vjestaka dat ih na sud pa ko koga,

Link to comment
Share on other sites

Ok po pitanju popravka i stete, tu je jasno. A sto je taj klinac vozio i da li se izvrtio zbog neprilagodjene brzine ili nesto trece?

vozio je fiat stilo "produzeni", kisa je padala i nije prilagodio brzinu. Na blagom zavoju poceo je proklizavati on je bacio kontru i onda 50 metara ga bacalo lijevo desno i naletio na mene iz suprotnog smjera

Link to comment
Share on other sites

Za totalnu štetu se gleda kataloska vrijednost auta - nešto dobiješ za razbijeni auto. Recimo po katalogu vrijedi 22000 - 2000kn za ovo što imaš dakle 20000kn. Ako je šteta ispod 20000kn popravljaš auto ako je iznad totalna šteta.

Link to comment
Share on other sites

vozio je fiat stilo "produzeni", kisa je padala i nije prilagodio brzinu. Na blagom zavoju poceo je proklizavati on je bacio kontru i onda 50 metara ga bacalo lijevo desno i naletio na mene iz suprotnog smjera

i za sto bi ga tocno tuzio?

Link to comment
Share on other sites

i za sto bi ga tocno tuzio?

ne razumijem, nemam ga sta tuziti

 

Link to comment
Share on other sites

da ali ja mislim da ako ti proglase totalku, fućka se njima za ovlašteni...isplate totalku a ti ga vozi kud hoćeš

Tako je briga ih za ovlašteni, oni ti daju koliko daju i ćao. Ako ti se ne sviđa možeš odbiti ponudu i tužiti ih.

Link to comment
Share on other sites

ne razumijem, nemam ga sta tuziti

 

pročitao sam kako si negdje pitao "da li je to dovoljno za tužbu" pa sam zato pitao. 

Ako je balavac koji se preseravao pa napravio to što je napravio, onda tužba da zbog izgubljenih novaca koje si mogao zaraditi na radnom mjestu. 

Ako nije imao namjere izigravati lokalnog šerifa onda nema smisla tužba. Sigurno nije to namjera bila. 

No dobro. Zanimalo me čisto iz znatiželje. 

Link to comment
Share on other sites

Sve5, necu njega tuziti, nego ce moj odvjetnik potrazivati njegovo osiguranje za trzajnu ozljedu vrata. ?

Link to comment
Share on other sites

Ima smisla ako te je hitna nakon sudara odvela u bolnicu, inace tesko

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nemora. Almorao se sam javiti kod ljecnika itd..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prije 7,8 godina ja se javio lnecbuku 3 dana poslije kao boli me vrat od naleta drugog vozila...

Toliko se zakompliciralo da sam odustao. A i nije mi bilo nista pa me savjest grickala. Uglavnom,nista od odštete

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bio u bolnici i imam pismeno trzajna ozljeda, kad zavrsi bolovanje na snagu stupa fiskal, jako me pece savjest zbog osiguravajucih kuca, mos mislit

btw, moras se javit  do 48h nakon sudara. Bolnica odma salje u pp kao dodatak zapisnika

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.