Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

Ja bi u takvim situacijama uvijek tako napravio. Pregled, neka doktor utvrdi da je sve ok. Da nebi bilo naknadne pameti.

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem ja da treba produžiti dalje, to niti slučajno. U svakom slučaju si dobro postupio, vjerojatno ženska stvarno nije gledala kam hoda.

Stari mi je pričao da je njegov kolega sa posla imao zanimljivo iskustvo na prakingu jedne trgovine. Naime, kolega se išao parkirati sa službenim autom u rikverc, pogledao je iza i vidio da nema nikoga, krenuo polako u rikverc i odjednom čuo "bum", brzo je izašao van, a kad ono neki striček leži na podu, razgovor je tekao ovako:

Kolega: Jeste dobro?

Striček: Dobro sam.

Kolega: Hoćete da pozovem hitnu?

Striček: Ne, ne, dobro sam, nije mi ništa.

Kolega: Jeste sigurni? Mogu kako pomoći?

Striček: Aj daj dvajst kuna!

Ovo je živa istina, vjerovao ili ne, ima ljudi kaj se namjerno bacaju pod aute i skupljaju donacije. Logika takvih bijednika bi išla nekako ovako: zašto bi ja prao suđe za 20 kuna po satu kad se mogu bacati drugima pod aute? Žalosno ali istinito.

Link to comment
Share on other sites

čajna rikverc senzori od 100 kn nekoliko puta su me spasili od obezglavljenih pješaka sa slušalicama, sumanutih biciklista i kućnih ljubimaca na dugim povodcima

Link to comment
Share on other sites

Ja još uvijek tražim način da upalim benzinski motor na parkingu dok tražim mjesto. To nije normalno koliko ljudi ne gledaju ili neznam sto, a na struju me ne čuju. 

 

Na sreću još bliskih sustsus nije bilo. Jednom, još sa starim u autu je odregirao auto i zakocio prije mene. Žena me gleda i kaže kako tih auto...

Link to comment
Share on other sites

ili rikverc kamera koja vidi 170° još bolje ako imaš adekvatnu multimediju/navigaciju u autu. Ja sam pred tjedan dana uzeo oem satelitsku navigaciju iz Captura 2016.g. i trenutno tragam za rikverc kamerom [emoji4]

Domba znam, moj susjed ima toyotu hibrida i kad ide ulicom opće se ne čuje auto, dosta nezgodno.

Link to comment
Share on other sites

Pun je YouTube videa iz Rusije kako se ljudi bacaju pred auto ne bi li izvukli lovu. Najviše zbog toga ljudi stavljaju kamere u aute. Ima scena di se lik bacio pred auto (koje je već stalo ispred njega), diga se i otiša čim je vidio da ovaj ima kameru.

Link to comment
Share on other sites

Evo, iz HAK revije. Koliko ja kontam, kad serviseri nama naplacuju, moraju nam naplatiti sa pdv-om, a kad naplacuju od osiguravatelja, onda ne uzimaju pdv, iz nekog razloga.5258a117d5c7b31a613b8d159b656cb4.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja da je ovaj ožalošćeni mislio dok je na mom visio i to malo predugo, odnosno vodio bi ljubav, a da mu ne uđe, pa mu malo zao autica koji ima ogrebotinicu, a tek mu dvije godine. Onda kad je okusio lovicu, vise ga nije zanimao nikad prežaljeni autic, al vidi vraga ne samo da mu je soma kuna bilo slatko, nego bi 1250kn, maltene božicnica pa ga sj3bao ego. Ljudi totalno odu u kujac kad se lova pojavi.

Na kraju bi jos dodao da njega to i dalje muci, jer tko zna sta je ispod branika otislo, mozda je cak i do Kine probilo.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Pa 15 konja je izgubio sigurno :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Je i 15 posto kad je izasao skupa s autom iz salona, u svojim kaki samtericama, sivom vesticom na V i ružom u paku :D

Sta nije isao da mu to riješe, nego se bavi i ovcama i novcima, šljam ljudski.

 

Link to comment
Share on other sites

Pozz, danas sam imao sudar. Covjek (citaj klinac)se zvrtio na cesti i zaletio u mene. Stradala prednja vozaceva vrata, zadnja vrata, pragovi udubljeni i stok je malo dobio. Njegovo osiguranje je sava osiguranje. Policija napravila zapisnik, on je kriv i idem u ponedjeljak na procjenu. Sta mi ciniti, da li da uzmem  nagodbu, da li da idem u ovlasteni. Nemam iskustva pa molim pomoc

evo da se vratimo na početak teme, moja saga sa osiguranje je gotova

prvo su ponudili 21 tkn i tada sam se zalio i prilozio racun autosjedalica kao i izjavu baby centra, da sjedalice koje pretrpe sudar nebi više trebale se koristiti, pa kao i na temelju toga da povise iznos

I uz podosta natezanje prijetnje ovlastenog servisa kao i pozivanje na mog odvjetnika, pristali su na 25 tkn

 

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

Da. Dobio je 75% vrijednosti auta i "olupinu"

Slozi ga, a za ozljede probaj prek odvjetnika utjetati koju kunu.. oni koji se bave tuzenjem osiguranja cesto znaju procijeniti isplati li se..

Uglavnom zapamti si ubuduce: ako te netko naguzi sa prijeda izi odozada, zovi hitnu. I odvezi se u bolnicu.

Link to comment
Share on other sites

E to se tehnicki gleda da se tebi lik guzio, a ti si ga naguzio :D

Kako se ta situacija rijesava ako covjek okrene pricu, a nema svjedoka?

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj napokon danas kod Štarkelja na dodatnom izvidu.

Znači, 1.1. sam udario u rupu, jedna guma odmah otišla, ovjes nešto lupka. Do 16.02. sam čekao zapisnik na jednoj A4 stranici.

Sad ćemo vidjeti. Odmah prvi odgovor - ležaj amortizera se ne mjenja u paru me nije oduševio. A kad sam radio veliki servis mehaničar je rekao da on kucka.

Link to comment
Share on other sites

znaci 25k kn za totalku? sta ces sad? auto kao takav ti ostaje ili?

auto ostaje, sram me je koliko će me popravak koštati

tako da će ostati i za kiflu :)

Da. Dobio je 75% vrijednosti auta i "olupinu"

Slozi ga, a za ozljede probaj prek odvjetnika utjetati koju kunu.. oni koji se bave tuzenjem osiguranja cesto znaju procijeniti isplati li se..

Uglavnom zapamti si ubuduce: ako te netko naguzi sa prijeda izi odozada, zovi hitnu. I odvezi se u bolnicu.

kod fiskala su vec papiri, čekam još jedan snimak, malo terapije i ove godine na more bez brige i pameti

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ima tko sprancu kako napisati zalbu ili primjer zalbe da mi posalje? Imao sam nesrecu prosli tjedan i isao sam na nagodbu i naravno da sam dobio zidovsku ponudu danas [emoji34]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fr4n said:

Ima tko sprancu kako napisati zalbu ili primjer zalbe da mi posalje? Imao sam nesrecu prosli tjedan i isao sam na nagodbu i naravno da sam dobio zidovsku ponudu danas emoji34.png

U pravilu trebo bi predračun od majstora ili neki dokaz da više košta popravak... nemoš samo napisat premala vam ponuda u žalbi... nema neke posebne filozofije šta napisati u žalbi ako imaš nekakav dokaz da košta više popravak... u pravilu 40% je manja isplata kod nagodbe al se da to povisiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 03. 03. 2020. at 20:15, Fr4n said:

Ima tko sprancu kako napisati zalbu ili primjer zalbe da mi posalje? Imao sam nesrecu prosli tjedan i isao sam na nagodbu i naravno da sam dobio zidovsku ponudu danas emoji34.png

Dao sam auto na limariju gdje je voditelj servisa pozvao osiguravateljsku kuću na dodatnu procjenu štete jer su vidjeli da ima više štete nego što su oni napisali u izvješću. Nakon toga su mi auto popravili, prelakirali i kupili mi novi zadnji branik, a osiguranje je pokrilo sve. Ja sam samo trebao račun od servisa ovjeriti u osiguranju i to je bilo to. Nije bilo nikakvog natezanja.

Osiguravateljska kuća koja je isplatila štetu je Weiner. Ovo nije reklama jer nikako nisam povezan s njima nego sam čuo horor priče o osiguravateljskim kućama koje maksimalno zagorčavaju život i natežu se oko isplate štete.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Med0 said:

Dao sam auto na limariju gdje je voditelj servisa pozvao osiguravateljsku kuću na dodatnu procjenu štete jer su vidjeli da ima više štete nego što su oni napisali u izvješću. Nakon toga su mi auto popravili, prelakirali i kupili mi novi zadnji branik, a osiguranje je pokrilo sve. Ja sam samo trebao račun od servisa ovjeriti u osiguranju i to je bilo to. Nije bilo nikakvog natezanja.

Osiguravateljska kuća koja je isplatila štetu je Weiner. Ovo nije reklama jer nikako nisam povezan s njima nego sam čuo horor priče o osiguravateljskim kućama koje maksimalno zagorčavaju život i natežu se oko isplate štete.

eto, ja sam osiguran u Wineru..što znači nekome ću plaiti novi auto dok s druge strane ak naletim da idiota iz drugog osiguranja budem dalje išao pješice...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alki9969 said:

eto, ja sam osiguran u Wineru..što znači nekome ću plaiti novi auto dok s druge strane ak naletim da idiota iz drugog osiguranja budem dalje išao pješice...

Jedna lasta ne čini proljeće, ali ako si osiguran kod osiguravatelja koji ne zeza previše onda ti možda onaj drugi neće zvati muriju da se osigura na mjestu nesreće od problema s osiguranjem.

Ja sam zvao muriju, pa je možda i to imalo efekta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.