Jump to content

Sudar naplata stete


rodzonis

Recommended Posts

Najgore što se u tim situacijama kod isplate štete može desit, je da je auto na granici za totalku, pa osiguranje pristane na popravak u ovlaštenom a ovi grunu cifru popravka da boli glava, jer kao eto trebalo je još i ovo, e onda tu osiguranje a i oštećenik imaju problem, čak i može odbit isplatit tu cifru iz ovlaštenog (sa mnogim obrazloženjima), znam ih dvoje što su morali tužit na kraju osiguranje i neznam kako je to prošlo...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

A daj nude mi malo vise od 400kn za branik...ovo sa slike je njima materijal i rad 400+kn...
Pa tko ce to povariti,iskitati i olakirati za 400kn?? Plus što sa ovom plastikom od blatobrana,što sa ratkapom?

Polovan branik je 2000kn,plus lakiranje...i još montaža.



Kontam da ce i za most,ležaj i glavčinu biti isto tako mizerna ponuda.16e8db1a1da2640960e0f1c188459199.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam još išao na ništa...danas je tek bila procjena prava...

Pitao je suprugu gdje cemo popravljati auto,dobio je odgovor ne znam,vidjet cemo kakva vam ponuda bude.

Čekam sad ponudu pa cemo vidjeti što ćemo...ako se budu pravili glupi kao ovo s branikom,odvest ću ga u ovlašteni i gotovo...pa nek njima onda plaćaju...

I najjači je bio za ratkape,pitala ga supruga sto s njima,njih nema u ovoj prvoj ponudi,kaze on uvrstit ću ja,ali samo jednu mozete dobiti,rekla mu supruga,nikakav problem samo me uputite gdje se prodaju na komad...on se uzmucao.

Link to comment
Share on other sites

Dobit ćeš totalku gotovo sam 100%siguran. Moj stari ima lagunu2 i prošle god imao udarac na isto mjesto samo ne direktno nego ga je “očešao”.  Slomio mu komad branika i nutarnju oblogu, zgužvao vrata zadnja i rub blatobrana zadnjeg(između vrata i kotača), retrovizor slomljen i na felgi trag od gume od drugog auta.

Dobio 7000kn totalku. Kupio sam drugu lagunu u istoj boji(ista oprema, unutrasnjost i felge) jedino je 2.2 a njegova 1.9, za 3500kn. Dao limaru popraviti taj mali dio zgužvani karoserije i ofarbati taj zadnji bok, cca100€. Sve to jer stari ni cut da se riješi lagune i da mu uzmem manji i noviji auto. 
Tako da možeš to, za relativno malo novaca popraviti ili si izračunaš koliko ti ponude pa da prodaš lagunu i dobiješ na kraju otprilike koliko si i mislio. Bez natezanja sa dijelovima, limar, pitur.. 

Sretno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma popravljat ga neću...
Novo vozilo je u dolasku,tako da me ne zanima popravak...prodat ću ga u takvom stanju.

Popravljat ću ga samo u slučaju da ovi budu mudrovali...onda ide iz inata u ovlašteni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@stanky ne ide to bas tako. Ako ti osiguranje proglasi totalku, onda ti ne mozes traziti da ti oni to ipak poprave u ovlastenom.

Ovo ti kazem, da unaprijed budes pripremljen na sve ishode.

Link to comment
Share on other sites

Ma to znam...ali po onome sto su oni meni ponudili za branik...mislim da ce biti ponuda im mizerna...a ne totalka.

Meni najbolje i paše totalka....i zaboli me.

Ali po onome sto se vidjelo dosad,nudit ce mi mizeriju,ponudili mi 400 i nesto kuna za branik. Ono,tipa u ponudi za branik stoji 102kn za lakirera...tko normalan će mi za 102kn olakirati branik s uključenim materijalom...gluposti žive. Aza ostalo ga treba povariti,prekitati.
I kao 400 i neku kunu je to.
Zato kontam da će mi nuditi nesto mizerno,a ne totalku.


Zatražio sam danas ponudu i od ovlastenoga,pa da vidimo,plus još jednog poznanika koji radi u trgovini autodijelova da mi izvuče koliko kostaju dijelovi...pa da budem spreman kad stigne ponuda.




  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

102kn za lakiranje 😁😁😁

daj ako smijes kontakt te osobe koja je potpisala taj izvid stete , trebat cu tog lakirera.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cuj 102 kune za lakiranje branika, element kod “pravog” kvalitetnog lakirera je od 1000-1200 kuna

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stanky069 said:

Ma to znam...ali po onome sto su oni meni ponudili za branik...mislim da ce biti ponuda im mizerna...a ne totalka.

Meni najbolje i paše totalka....i zaboli me.

Ali po onome sto se vidjelo dosad,nudit ce mi mizeriju,ponudili mi 400 i nesto kuna za branik. Ono,tipa u ponudi za branik stoji 102kn za lakirera...tko normalan će mi za 102kn olakirati branik s uključenim materijalom...gluposti žive. Aza ostalo ga treba povariti,prekitati.
I kao 400 i neku kunu je to.
Zato kontam da će mi nuditi nesto mizerno,a ne totalku.


Zatražio sam danas ponudu i od ovlastenoga,pa da vidimo,plus još jednog poznanika koji radi u trgovini autodijelova da mi izvuče koliko kostaju dijelovi...pa da budem spreman kad stigne ponuda.



 

kod procjene štete nema opcija....  varenje branika samo novi branik tražiš

tamo di pišu dijelovi za zamjenu ti mora pisati branik i svi ostali dijelovi koji su nastradali/puknuli/savili se... 

ono idemo ravnati most :D 

kakvi specijalci 🤣

 

 

obavezno traži broj od tog lakirera imam ja spojler od 5ice za polakirati(čak imam i svoju boju :D )

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste sat 100kn...ali naveli jedan sat lakirera.
Jedan sat autolimara.
Optika 100kn...
I ostalo potrošni materijal...

Ja jos nisam vidio lakirera da će za sat vremena pripremiti branik i olakirati ga.

Ali ajd budem vidio sljedeću ponudu,ova nije prava jer nije mogao dići auto,samo je naveo branik.

Koje to osiguranje?
Mislim da je Euroherc...
Doduše ima navedenih jos nekih stavki u toj ponudi,ali bez cijena,ničega.
I gdje treba pisati ukupna steta prazno je.

Ovaj danas je rekao poslati svoju ponudu do kraja tjedna,pa cu znati točno,ovaj se činio normalnijim kaže supruga.
Prošli nije mogao zaključiti što se tu dogodilo pa kotač stoji ukrivo.


Pa cu znati vise kad ovaj posalje svoje,ali po priči ovaj je već na braniku bio na skoro 2000kn da se branik popravlja...pa valjda ce biti nešto


Link to comment
Share on other sites

Našao polovan most sa svime osim kočionih čeljusti za 1500,majstor između 500-1000kn će biti...max 1000.

Da popravljam pa prodajem ili ga probati ovako riješiti??
Ne znam sta ovako mogu tražiti...

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi se most dao i za manje para nabaviti...

a sigurno budeš dosta više dobio za složen auto nego ovakav... :) 

Link to comment
Share on other sites

Nasao sam dva u Slavoniji,znači kompletni sa svime,glavčinama,ležajevima...sve osim kočionih čeljusti.
Taj za 1500 i drugi za 2800.

Vjerujem da bi se dalo naci jeftinije,ali sad da tražim negdje dalje i slično...ili da ne uzimam kompletan,već samo što mi treba.
Ali ne da mi se zajebavati.
Ovako u kompletu sve i mir,manje posla i majstoru...u nedjelju ga moze riješiti.

Link to comment
Share on other sites

za takve stvari sam uvijek na procjenu isao u ovlasteni pa nek se oni rjesavaju s osiguranjem

presmijeso kaj ljudi stave na ppair i potpisu... 💩 

Link to comment
Share on other sites

Dobio ponudu...7600kn.

I to nisam dobio pravu ponudu...po stavkama..već mail u kojem je privitak za potpisati,u njemu pise da se Euroherc izvansudskom nagodbom obavezuje isplatiti 7600kn za nastalu štetu na vozilu.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaliti se ljubazno i zatražiti realniju ponudu, objasni da je tebi previše zafrkavati se s tim i da ćeš odvesti vozilo u ovlašteni da se popravi. 👍

Link to comment
Share on other sites

To i mislim...
Ima netko neki primjer žalbe...kako to treba izgledati,kako ju složiti...?

Link to comment
Share on other sites

Zna netko gdje bih mogao provjeriti cijenu zadnjeg mosta,novog??

Niti jedan ovlašteni ne odgovara na upit.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, stanky069 said:

Zna netko gdje bih mogao provjeriti cijenu zadnjeg mosta,novog??

Niti jedan ovlašteni ne odgovara na upit.

Zovi telefonski, ja sam tako uvijek dobio cifru. Zak, Baotic itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas kasno popodne žena mi se vozi po centru ZG, staje na crveno svjetlo a taksistica iz nje ne drži razmak i udara ju.

Mala šteta je u pitanju, policija nije zvana te je ispunjeno Izvješće o PN (mi u Adriaticu ona u CO)..idem u najblize CO da prijavim štetu?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.