Jump to content

Ulje u mjenjaču


hsigir

Recommended Posts

Ova ulja više ne postoje. Ono što se sada nudi, a zamjenjuje spomenuta ulja jest Elf Tranself NFP 75W80 i Elf Tranself NFJ 75W80. NFJ ide u "J" obitelj mjenjača dok NFP ide u "P" obitelj mjenjača. Dakle potrebno je "odgonetnuti" koji tip mjenjča je ugrađen u Megane 1.5dCi i na osnovu toga uliti odgovarajuće ulje.

Link to comment
Share on other sites

Na Meganu 2, 1.5dci 78kw, trebala bi biti "TL4" getriba. Unutra ide 2L ulja ELF NFJ 75W80.

Link to comment
Share on other sites

također imam taj mjenjač i auto i stavio nfj 75W80, samo me zbunilo priko dvije ipo litre je otišlo, a usput nemoj se zeznut kao ja , stavi original podlošku ona je srebrna metalna a na unutrašnjosti ima plastiku šta dolazi na navoj čepa, meni su dali bakrenu pa je uvijek kapalo dok nisam stavio original

Link to comment
Share on other sites

Ovo kapanje je posljedica nestrucnog rukovanja..

Link to comment
Share on other sites

Koju getribu ima moj meg2 1.4 16v 2007?

Nigdje ne vidim oznake.

Tocim NFJ ulje ili NFP?

A brtva je ista ko na cepu od kartera?

Link to comment
Share on other sites

znači 3 litre 75W80 NFJ bi trebalo biti dosta za mog renola benzinca?

jer getriba je očito JBx, JCx itd na svim ovim običnim meganima dizel benzin po ovoj gore tablici..

oko 2,5 litre ide unutra i ostane pol litre za skuter..

Link to comment
Share on other sites

Koliko je kw tvoj motor? I znas li mozda kod motora?

Link to comment
Share on other sites

72 kW, za kod nemam pojma, svjetlio sam po getribi i nisam mogao naći nikakvu takvu oznaku, ali pošto se NFP opisuje kao ulje ekstremno opterećene mjenjače, vidio sam u katalogu da je za V6 motore, pa 2.0 dci, pa megane 2 2.0 turbo itd..

a za ove običnjake benzince, dizele ide NFJ..

ali svaka info je dobrodošla..

Link to comment
Share on other sites

Koju getribu ima moj meg2 1.4 16v 2007?

Nigdje ne vidim oznake.

Tocim NFJ ulje ili NFP?

A brtva je ista ko na cepu od kartera?

Tebi ide NFJ.

Brtva bi trebala biti ko na karteru.

Link to comment
Share on other sites

Trebala bi biti JH3 oznaka mjenjaca i ide 2.8L.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.