Jump to content

Gumeni tepisi za Clio II i Thaliu


Med0

Recommended Posts

Dulje vrijeme želim tipske gumene tepihe koji savršeno pašu na Clio II, a da ne smrde po gumi i da nisu parfumirani. To je izgleda nemoguća misija, pa stoga i potraga traje dugo. 

Kompromisno sam naručio tipske gumene tepihe za Clio II / Thaliu na stranici Withcar misleći da ne znam i ne mogu bolje. Naručeno je bez plaćanja i registriranja na stranici. Sutradan mi javili da nemaju na lageru (iako piše da je dobavljivo za 1-2 dana) i da će doći kroz 10-14 dana što je ispoštovano. Paket je dostavio GLS. Evo što na stranici piše, a što sam dobio:

  • "Potpuno se prilagođavaju unutrašnjosti automobila"
    Mmmmda. Lijepo sjednu od ruba do ruba i ne kližu se ni malo po tapecirungu, ali vozačeva strana je kratka s gornje strane za nekih 10-15cm (vidi fotke).
  • "Dodatnu sigurnost osiguravaju čepovi za pričvršćivanje"
    Čepovi za pričvršćivanje nisu došli u paketu, a i da jesu ne bi bili od koristi jer su rupe na krivim mjestima (vidi fotke). Možda se pod "čepove" računa ono što je već montirano na tepihe? :nezna: Rupe su dolje, a čepovi na autu su ispod pedale gasa i visoko ispod kuplunga (logično jer se obični tepisi tu najviše savijaju i smetaju za pedale). Ovi gumeni tepisi su prekratki da bi dosegli čepove.
  • "Atraktivan dizajn omogućava jednostavno čišćenje"
    Da, jednostavno ih je oprati i prebrisati. Isprobano.
  • "Visoki rubovi i kvalitetna guma potpuno štite unutrašnjost automobila"
    Digitalni šubler iz Lidla je pokazao sljedeće: guma je debela 3mm, a rub je 10mm. Može zadržati puno vode prije nego se prelije. Isprobano.

Tepisi dođu s masnim tragovima po sebi i treba ih oprati prije prve upotrebe. Miriše intenzivno po vaniliji, ali taj miris se dosta smanji nakon pranja. Koristio sam deterdžent za veš i toplu vodu. Kvaliteta završne obrade je onako... ne baš super. Rubovi nisu precizno rezani iz kalupa i po tepisima ima sitnih mjehurića kao da je u proizvodnji malo zraka ili masnoće ušlo u kalup. Osobno me ne smeta, ali ne čini se da je superkvalitetan proizvod već da se "štancalo" na brzinu pogotovo uzevši u obzir da su prekratki za vozača i da su rupe na krivim mjestima. Kao da je vozačev kalup inicijalno za neki drugi auto, a ne za Clio iako na svakom komadu tepiha jasno utisnuto u gumu da je za Clio II / Thaliu. Možda sam prezahtjevan, a možda se Gledring malo previše uzdiže u nebo i nepotrebno hvali na forumu.

Rekao bih da su ovo "polutipski" gumeni tepisi za Clio II / Thaliu. Za sada se čine bolji od onih univerzalaca iz Pevca i sl., a pogotovo puno manje smrde po gumi. Vanilija maskira smrad gume, pa ne znam da li se guma osjeti, za sada ne. Vidjet ćemo koliko će potrajati.

BTW: gledam ove fotke i facepalm... :doh: baš bi mogao oprati i usisati auto iznutra 

IMG_3334.thumb.jpg.d400f1cbc68329f0ebb8aIMG_3328.thumb.jpg.994d2ec3c60b288c5e67aIMG_3329.thumb.jpg.64d98a203bfc72dec778bIMG_3333.thumb.jpg.776ff8d365ed3bc5c64b7IMG_3330.thumb.jpg.6939ad4b44247f37ce4e0

Link to comment
Share on other sites

Tepisi zavrsavaju tamo di bi i trebali.

Da su duzi bi isli pod pedale i onda bi bilo ne mogu stisnuti pedalu kvacila do kraja tepisi su s**nje.

Imam ih u c2 vec 3-4 god, vrlo su slicni, mislim da nemaju ove rupe za cepove(koji ti ni ne trebaju jer nisu oni klizavi samoubilacki iz plodina i slicni) i mislim da nemaju ove kruzice pod desnom nogom. Ja sam ih kupio u ark mihelic- citroen i kostali su 200-220kn.

Iz osobnog iskustva kazem da su tepisi najbolji koji se mogu kupiti za oko 200kn

Link to comment
Share on other sites

Prije par godina sam tražio originalne gumene tepihe za Clio II u Štarkelju. Rekli su da ih više nema niti se može naručiti, a da je cijena bila između 300-400kn. Imali su samo za Clio IV s tim da se za Clio III još moglo naručiti.

Ovo za pedale sam i ja pomislio iako mi nije jasno što oni čepovi tamo rade. Naši službeni auti svi imaju originalne gumene tepihe i čini mi se da niti jedan ne ide skroz pod pedale. Provjerit ću sljedeći tjedan. U svakom slučaju ovo definitivno ne kliže i ne ide nikuda. Stoji onako kako ga postaviš, a pokušao sam ga pomicati nogama na sve moguće načine.

UPDATE: odrezao sam sinoć skalpelom višak gume s rubova. Upravo sam zapalio jedan od tih viškova. Čini se da su ovi gumeni tepisi od prave gume jer gore i smrde kao prava guma, a ne kao (reciklirani) PVC sa hrpom aditiva da bude savitljiv kako se neki "gumeni" tepisi rade.

Link to comment
Share on other sites

Gle na slici na webu i na video (koji naravno nijedan nisu iz clia) kako izgleda guma koja dolazi na odmorište za lijevu nogu.

A na slici koju je Medo poslao taj je dio osjetno kraći. To je jedini dio gdje cipelom prljaš direkt po tepihu i guma to ne pokriva.

 

gumi-tepihi-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gle na slici na webu i na video (koji naravno nijedan nisu iz clia) kako izgleda guma koja dolazi na odmorište za lijevu nogu.

A na slici koju je Medo poslao taj je dio osjetno kraći. To je jedini dio gdje cipelom prljaš direkt po tepihu i guma to ne pokriva.

I to me baš smeta. Očekivao da taj dio bude pokriven gumom u potpunosti. Najviše zbog toga sam rekao da su polutipski.

Ali opet, što ima bolje od toga za približno love i da je prava guma, a ne PVC?

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ništa slično tako da je ovo ipak ok kupnja.

Imam origigi platnene tepihe koje sam kupio kad i auto, imaju rupe fi 1cm za čepove, sad sam išao pogledati, čepovi imaju 3 dijela: kvadratne podlege koje idu ispod tepiha i nekom iglom se zabodu u tapecirung, onda dolazi srednji dio kroz rupu u tepihu i na to se s gornje strane stisne plastični poklopac. Koji dio od toga si dobio s gledringom?

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Samo ono što vidiš na fotkama. Ona dva plastična kolutića koji su već montirani na gumeni tepih dolje lijevo i desno. Ništa drugo.

Link to comment
Share on other sites

Samo ono što vidiš na fotkama. Ona dva plastična kolutića koji su već montirani na gumeni tepih dolje lijevo i desno. Ništa drugo.

Meni su u Cliu 3 na tepihu auta "pipci" na koje se ti kolutici zakace i drze tepih. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne bježe nigdje tepisi, ne treba brinuti oko toga :) Meni na twiletu dvostrano ljepiva traka drži neke generičke gume, ovaj gledring je 2 klase iznad toga. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobri su. Isti su kao na slikama + na svakome je utisnuto u gumu da je za Clio / Thaliu. Na kartonu unutar najlona također piše Clio II / Thalia.

Link to comment
Share on other sites

Imam iste te i ista je situacija kod mene. Otraga su čak malo preveliki. Ali s obzirom koliko su plaćeni i kakvi su oni "univerzalni", ja sam s ovima zadovoljan. Čak ih nisam niti micao cijelo prošlo ljeto.  Ne kližu se nikud, a nisu zakačeni za pod.

Link to comment
Share on other sites

Thalia ph 2 ima unutrašnjost od Clio II Ph1 

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam u Cliu 2 ph1 vec dvije godine i nemam traljavosti u obradi i mjehurica ko kod tebe. Moji su se klizali, ali je to rjeseno sa samoljepljivom cicak trakom. Vrijede svake lipe. 

Duzina vozackog je taman kolko treba bit. Ovaj dio kod odmorista za nogu da je duzi nakon nekog vremena bi izgubio “formu” i poceo se preklapat ili bjezat u stranu. Spusti nogu malo dole, ne moras ju dizat gore pod nosac amortizera ?

Link to comment
Share on other sites

Na  meganu svom imam tipske te gumene i isto se vozacev klize.Nema nikakvih kukica.Popravim tu i tam i vozim dalje.

Platneni su originalni oni beige, idu na cicak i savrseno prijanjaju.

Link to comment
Share on other sites

Zasto neki modeli clia imaju na tepihu pipke za zakacit tepihe na kojima su cepovi? Mene to zivcira. Moj recimo nema a cicak je vec oslabio. Kako to instalirat?:-)

Link to comment
Share on other sites

Stavio Gledring u auto.
Na vozačevom mi smeta prekratak komad gume kod odmorišta za nogu, iako mi je svejedno jer nogu tamo nikada ne držim. Suvozačev se u jednom dijelu savija (baš u onom dijelu koji si komentirao Med0). Možda treba bolje namjestiti...

Stražnji mi djeluju knap, ali uspio sam ih poravnati.

Generalno sam vrlo zadovoljan jer ne mrdaju nikamo i pokrivaju sve što treba bez opasnosti da će mi netko od putnika gurnuti tepih i zaprljati original tapecirung. U odnosu na generičke kakvi se inače prodaju, ovi vrijede tih 240 kn.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo da ne otvaram novu temu.

Trebao bih tepihe za clia 2, ali ne mogu se odlucit koji su bolji pa bih bio zahvalan na maloj pomoći :D. Da uzmem isto ove kraće ili ove duze za koje nisam siguran da imaju bocnu zastitu za lijevu nogu.?

 

Screenshot_20190704_114730.jpg

Screenshot_20190704_114827.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prvi su Gledring s Withcara, a ovi drugi su sa autotepisi.hr. Poslao sam mail za ove druge da mi pošalju sliku kako leže u autu jer mi je ovaj vozačev nekako čudan (a kao 100% izrađen za clia 2). Javim update :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.