Jump to content

DPF / FAP - regeneracije, dpf off i ostalo...


Brainmind

Recommended Posts

Kako japanci ne znaju napraviti dizela to je kriminal :)

Na službenoj mazgi 6, cca 2010, tu negdje (i to dok je još bila nova) skužio da se nakon 600km autoceste regen uključila na stajanju na semaforu u gradu. Iza auta oblak bijelog dima, ko da tenk pušta dimnu zavjesu 🤣 10 min nakon toga ostavim ga na parkingu, odem u firmu, ostavim opremu, vratim se, a iz auspuha se još dimi pomalo :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Tak je meni Superb obično radio nakon autoputa regeneraciju i isto je dimio ko lokomotiva. Imao je 270tkm doduše. Opel skuzim da radi ali nikad ne dimi tako, bar ja nisam vidio, samo smrdi i okretaji su viši i potrošnja. 

Link to comment
Share on other sites

Mazga je znala na AC prema Splitu pod punim gasom upaliti lampicu za DPF :)

A znao je kompletno preskočiti regen i zaštopati se što je čudno jer je vožen 90% po AC.

U servisu je bio show: auto dignut, auspuh i neke obloge su nešto ošarafili ispod motora, spojen komp koji turira ko lud da napravi prisilnu regen, a sastrane dva lika stoje u stavu mirno s aparatima za gašenje :)

Nakon toga obavezna izmjena ulja u koje je napumpao hrpu dizela.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Max said:

Tak je meni Superb obično radio nakon autoputa regeneraciju i isto je dimio ko lokomotiva. Imao je 270tkm doduše. Opel skuzim da radi ali nikad ne dimi tako, bar ja nisam vidio, samo smrdi i okretaji su viši i potrošnja. 

I moja laguna je na 270tkm ni D od dima... Samo skuzis po potrosnji da radi i prima gas ko motorna pila tada🤣 i malo reži motor dobije neki zvuk malo rezonantniji.   2.0 dci je motor

 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

megane 2 ni d od dima .. skuzis kad imas duze vrijeme auto po povecanoj potrosnji, al to stvarno moras bit strucnjak da skuzis jer mu je i sama po sebi velika potrosnja :D

clio 3 55kw 1.5dci me je jedan dan zacudio sa bijelim dimom u voznji.. al samo jednom u par mjeseci koliko sam ga probavao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alen said:

Mazga je znala na AC prema Splitu pod punim gasom upaliti lampicu za DPF :)

A znao je kompletno preskočiti regen i zaštopati se što je čudno jer je vožen 90% po AC.

Ovo može lagano značiti da nešto drugo ne valja. Tipa čađi više nego što može očistiti i slično. Nešto koliko sam gledao DPF najčešće ode kao simptom drugih problema...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Peugeot kad radi regeneraciju FAP-a onda upali grijače zadnje šajbe i retrovizora, tako san pronaša na netu i kako spojiti LED lampicu na grijač retrovizora, pa kad je pokrene lampica se upali i onda znaš da je u tijeku, sve u svrhu da ne bi ugasija auto usrid regeneracije. Zna li itko kakva je situacija sa Renault Talismanom, jer je to jeftina i korisna stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.