Jump to content

Talisman inicijacija - ambijentalna rasvjeta


Charles

Recommended Posts

Stigao Talisman u ponedjeljak i dok ne postaš pitanje oko nekog problemčića ma kako sitan bio kao da i nisi vlasnik francuza ;) Nešto poput neizostavne inicijacije.

Evo i mog "problema-inicijacije" - ambijentalna rasvjeta na dijelu iznad pretinca ponekad zatreperi (kod otpuštanja/dodavanja gasa il kojeg već uvjeta).

Našao sam da to gotovo svi imaju i da je Renault (ili će) izbacio zamjenske kontrolne module.

Jel netko mijenjao to, pošto to mogu zamijeniti u garanciji?

 

Inače auto mi se jako sviđa, a crna boja sa krom detaljima mu super paše :) 

p1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bio u Renaultu, Renault je detektirao kvar i vele ovo:

Mogu se staviti novi moduli koje su izbacili kao zamjenu za ove bugovite ALI novi moduli ponekad izazivaju kvar na stropnoj rasvjeti, pa savjetuju da pričekam 3. verziju modula koja će ispraviti sve :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to primjetio ali nisam još stigao uopće reći od drugih problema... 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, jel oni uopce testiraju vozila prije nego ih izbace na cestu? Ili im raja sluzi za testiranje? Zalosno je to. Jos jedan korak sam dalje od kupovine novog francuza. Mislim, nije to sad nekakav problem, ali ne moze me zadovoljiti kupnja samo zbog ljepote vozila.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad kupuješ novi auto za 200-300 t kn onda je sve problem.

Ako kupiš 10 godina star auto onda pola ovih stvari nisu problem.

I ja bi poludio da sam ostavio u salonu tolike novce i da me onda ovako zafrkavaju.

Davno sam skužio da Renaulta Ph1 netreba kupovati zbog ovakvih stvari koje te mogu dovesti do ludila. 

Ph2 obično ima otklonjene sve ovakve greške i onda imaš dobar i pouzdan auto.

Link to comment
Share on other sites

Petak, kao i ja fluence...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi post bezveze - zna li netko za kaj je ovaj znak? Kompas nije - na mapi nema nikakvo odredište, pa ne znam kaj bi moglo biti

znak.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kao da ne pokazuje sjever tamo di je sjever. Izgledalo mi je prvo kao kompas ali upravo sam zbog toga zaključio da nije. Provjerit ću još jednom, al kao da nije. 

Link to comment
Share on other sites

zašto sjever ne može biti desno od tvog smjera vožnje?

Link to comment
Share on other sites

zašto sjever ne može biti desno od tvog smjera vožnje?

Ovo je fotkano u garaži. Naravno da može biti desno, ali mislim da sam se vozio u smjeru istoka na ljubljanskoj aveniji i sjever mi je pokazivao negdje di ne bi trebao. Možda nisam obraćao pažnju al u više navrata mi se smjer sjevera u tom trenutku nije činio realan. Ak svi velite da je to kompas onda vjerojatno nisam dovoljno obratio pažnju ili prebrzo eliminirao. 

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je Renault izgubio taj neki svoj kakav-takav kvalitet koji je imao. Jureci za dizajnom, zaboravili su sustinu svakog automobila, pogotovo jednog narodnog: pali, radi, ide i ne pravi probleme.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja vjerujem da je imao kvalitet do krize...kasnije su jednostavno poceli svjesno fusati u kvaliteti nastavili dalje. Uvidjeli kako se i za jeftine pare moze prodati proizvod. I nisu jedini. Mnogi su se uspavali na racun stare slave. Dok su drugi velikim koracima poceli grabiti naprijed, tipa Kie i Hyundaia.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Polovi se ionako pomicu pa renault pokazuje u skladu s time :p

 

Edited by CRN11
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne pomicu, zemlja je ravna ploca.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nije kompas. Vozim se po Španskom Šoljanovom u smjeru istoka i strelica pokazuje desno tj prema jugu. Isto vrijeme mob pokazuje sjever u pravom smjeru :) Možda je neki waypoint u navigaciji ostao negdje...

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da i i svi drugi pitaju kaj je to i imaju razne teorije - ali se svi slažu da nije kompass :) Do sad sad kod francuza utjehu nalazio u britanskim forumima, ali ovog nema u UK pa cu imati google translate i trazenje po njemackim.

Najprihvacenija teorija je da je to indikator kao u GTA koji pokazuje u kojem smjeru je odredište (ili zadnje odredište). Ni to mi nesto puno ne drzi vodu

Link to comment
Share on other sites

Pokazuje smjer najbližeg Renault servisa ?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma parkiraj ga kod mene u Stenjeveckoj. Ja cu ti dati svog Fluencea, on tog nema pa se ne moras brinuti previse.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pokazuje stranu gde se nalazi poklopac cepa za punjenje rezervoara, posto ima malu zapreminu pa cesto trazi pumpu :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.