Jump to content

Talisman inicijacija - ambijentalna rasvjeta


Charles

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

znak.thumb.JPG.3c685f5f0705e3af95353228cE da, zaboravio javiti.

Izgleda da je kompas ali radi malo neobicno - ikonica auta označava sjever prema haubi i uvijek je fiksna i ako se krećete prema zapadu strelica će pokazivati lijevo, a ako se krećete prema jugu pokazuje prema dole. 

Znači vozite se prema jugu, na ploči na ikonici auto uvijek stoji uspravno a vrh haube na ikonici označava položaj sjevera, strelica pokazuje jug iza vas a vi se krećete naprijed  prema jugu:) 

 

Ova slika gore pokazuje da se krećete prema istoku, a bilo bi mi logično da ovo nacrtano pokazuje da je sjever sa suvozačeve strane. Ovako gledate istok i vozite prema istoku, ikonica auta je usmjerena prema istoku (a označava zapravo sjever) i strelica pokazuje da je istok desno gdje je zapravo jug :D 
 

 

 

Edited by Charles
Link to comment
Share on other sites

Ikonica auta bi trebala biti fiksna, a kompas se okretati i uvijek pokazivati sjever. Zar nije tako?

 

Link to comment
Share on other sites

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Da ovdje pitam - da ne otvaram novu temu.

Zašto je sustav klime i Auto opcije u Talismanu totalno mutav i može li se ikako ispraviti?

Znači, kad se klikne "Auto" gumb ili čak "Soft" ili "Fast", auto sam odlučuje hoće li paliti klimu ili ne - nemoguće mu je reći da klimu uvijek drži upaljenom. Kad klikneš na "A/C" gumb, onda ju nasiliš da bude upaljena, ali ako slučajno poremetiš postavke ventilatora ili puhanja zraka, klikom na "Auto", opet se automatski gasi klima i potrebno je opet kliknut "A/C" gumb. Problem je kad je vani niska temperatura, ali je sparno/vlažno, pa je unutar auta katastrofa, ako se zaboravi manualno kliktat taj "A/C" gumb. Mislim da se i nakon svakog paljenja auta mora opet kliknut. Nije više kao u normalnim autima da je upravljanje dal klima radi ili ne odvojeno od "Auto" funkcije.

Sve mi to izgleda kao neka mutava prisilna "eko" funkcija koja ne voli rad klima kompresora, da bi se uštedio decilitar goriva.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je isto tako na scenicu. Ali čim je vlaga u zraku pali klimu, mene više mući što ju moram ugasit ručno, ne želim da mi stalno radi. Valjda preko nekog senzora odlučuje hoće li ju palit ili ne. ali zato kad stisnem znak šajbe pali klimu i puhanje na maximum plus grijač zadnjeg stakla pa se sve brzo odmagli

Link to comment
Share on other sites

Sve su te automatske klime zamišljene po principu "Mujo upali i ništa ne diraj" [emoji4]
French, scenic ti vjerojatno ima senzor vlage unutra, zato pali klimu da mu se stakla ne rose. Trojka ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 19. 11. 2018. at 20:48, Alen said:

Sve su te automatske klime zamišljene po principu "Mujo upali i ništa ne diraj" emoji4.png
French, scenic ti vjerojatno ima senzor vlage unutra, zato pali klimu da mu se stakla ne rose. Trojka ima.

Očajna im je ta "nova" automatika. Meni u Laguni na "Auto" klima uvijek radi (ili je tako dobra automatika da ne kužim razliku), a u Talismanu ne možeš disati jer ju gasi pa bude sparno, kao što je i van auta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

BTW. Da ne ostane otvoreno - bio sam prije 3 tjedna u Renaultu i zamijenili mi led module sa novom verzijom. Sad ambijentalna rasvjeta radi ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Očajna im je ta "nova" automatika. Meni u Laguni na "Auto" klima uvijek radi (ili je tako dobra automatika da ne kužim razliku), a u Talismanu ne možeš disati jer ju gasi pa bude sparno, kao što je i van auta.
Klima u laguni je izvrsna
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.