Jump to content

Kartica za auto - Tražim gdje najjeftinije proći


Vox2

Recommended Posts

Kod mene obje kineste zapinju. Mjerio sam sublerom izgleda da igra manje od pol mm sa strane. Trebalo bi obrusit a onda je opet ruzno. Mozda i materijal. Original je nekalo glatka pa klizi kineska je hrapava. Zapinje tolko da sam kod vadenja iscupao kljuc.

Link to comment
Share on other sites

E jbg, mozda je moj kinez napravio tanje, ko zna

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene obje kineste zapinju. Mjerio sam sublerom izgleda da igra manje od pol mm sa strane. Trebalo bi obrusit a onda je opet ruzno. Mozda i materijal. Original je nekalo glatka pa klizi kineska je hrapava. Zapinje tolko da sam kod vadenja iscupao kljuc.
Sad me ovo potaklo da idem malo opet mjeriti.
Ugl ekipa ako nekom ikad rikne zavojnica u originalnom kljucu tj tabla krene javljati neke poruke da se umetne kartica mada je kartica umetnuta.. na megane 3 prolazi kinesko kuciste uz malu doradu. Naravno zavojnica se samo odlemila.

Znaci ja sam dobio karticu sirine 55.9mm.
Original je 54.45mm.
Nije ubiti to ni problem nego slot koji je vise zaobljen a kineska kartica je pod ajmo rec nekim kutem.. potrebno je samo rubove malo skinuti finim smirglom i poslje ispolirat necim. Sve naravno radi bez problema.

20210720_115314.thumb.jpg.70a9daa494695cc0f06ef477a4139680.jpg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Izradio karticu (non hands free) za Meg II na Savici pored tržnice, Electronic shop, 450 kn uklj. uparivanje kartice i narezivanje ključa. Trajalo 15-20 min. Radi savršeno.

Preporuka svakako kome treba, mislim da nema povoljnije u ZG. Kontaktirao sam dvije-tri opcije, sve je bilo skuplje. Kontaktirao sam i ovlaštenog (AK Štarkelj), 1030 bi bila kartica + 312 uparivanje, dakle >1300 kn.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 18. 01. 2022. at 13:15, Luka said:

Izradio karticu (non hands free) za Meg II na Savici pored tržnice, Electronic shop, 450 kn uklj. uparivanje kartice i narezivanje ključa. Trajalo 15-20 min. Radi savršeno.

Preporuka svakako kome treba, mislim da nema povoljnije u ZG. Kontaktirao sam dvije-tri opcije, sve je bilo skuplje. Kontaktirao sam i ovlaštenog (AK Štarkelj), 1030 bi bila kartica + 312 uparivanje, dakle >1300 kn.

 

Možeš li viditi koliko bi bila za hands free.

Edited by miki ZD
Link to comment
Share on other sites

Možeš li viditi koliko bi bila za hands free.

Oprosti, ne razumijem, ne služiš se mailom/telefonom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radi radi, ovaj na Savici mi je rekao mislim 600kn za handsfree karticu, nisam uzeo nikad na kraju.Stari mi ima golfa IV , uzeo ga godinu dana starog 2002.g. , isto samo jedan kljuc, nikad problema , racunam da cu i ja tim stopama :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tema je stara, ali prigodna. 

Zenin brat ima Megane 2 2005g i odlučio kupiti novu original karticu. 

Preko frenda uspijem mu navuci 12% rabata te predracun iznosi pravu sitnicu, 210€.

U cijeni je i uparivanje kartice s vozilom. Treba doci u servis sa autom. Rok dobave mjesec dana. 

Ima dvije kartice koje povremeno zaje..., a on je covjek tankih zivaca i vjerojatno bi uskoro cekicem stukao ove stare. 

I, tako, posaljem mu ponudu, a on kaze može, naruci, placam unaprijed. 

Ja bih krpio ove stare dok ide ili probao kakvu kinesku, ipak je to star auto za takve investicije. 

A vi? 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da ti budem iskren, da je auto koji samo ja vozim vjerovatno bih se igrao. A ako supruga jos vozi auto original, jer ne zelim slusati da nesto ne radi i da bzvz trosim vrijeme i tako dalje :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeli zna netko kiko kartica se moze upariti sa megane 2?

Sogor prije par dana u servisu upario novu karticu. Dvije stare su popravljene i danas ih isao probati, jedna radi sve dok druga tj. treća nit otvara, nit je prepoznaje za paljenje. 

Dali je moguće da se samo 2 kartice mogu pridružiti nednom autu? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel bio ponio rezervni taj kljuc u servis? Sve kartice koje ce se koristiti moraju biti prisutne pri uparivanju, po tome da nije radila, pretpostavljam da ju nije imao.

Link to comment
Share on other sites

Imao je obje kod sebe, jeli ih dao njima dok su uparivali, a on bio na kavi, ne znam. Ja sam ih poslije dao Filipu na popravak i sad jedna radi super, a druga kao da je od drugog auta. Obje su radile prije toga, samo su zezale povremeno. Filip je rekao dajena jednoj bila puknuta zavojnica, ta je otvarala, ali nije palila, dok je drugoj zavojnica bila odlemljena pa je palila uz ugurani nož

Link to comment
Share on other sites

Po meni nisu uspeli ocitati (tu sta nije palila pretpostavljam). Moze se otic probati zaliti pogotovo ako mu nisu rekli. Nema limitacije na samo dvije kartice. Ne znam kolko ukupno ali 2 ili 3 sigurno nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam išao radit za scenica 3 rečeno mi je u ovlaštenom da može bit max 4...

Ostavio sam im jednu koju sam imao i kad je nova stigla voditelj mi je rekao da su sve druge kartice poništene i da su ponovno uparene samo ta koju sam donio i nova koja je naručena..

Tak da moguće da nisu ovu koja ne radi uparili, a prije uparivanja su sve prvo poništili i onda uparili samo dvije

Link to comment
Share on other sites

Nista se ne ponistava, prosto kad se uparujunovi kljucevi oni koji su prisutni i mogu se ocitati rade, koji nisu oni ne budu aktivni. Nista se aktivno ne brise od strane korisnika nego je prosto dio procesa. 

Radio sam sve s Can Clip -om ...

Link to comment
Share on other sites

ali zasto 210€ za novu karticu, pa rade u ovim servisima za kljuceve za nekih 500kn, tak je bilo do prije 1.1. al vjerujem da sad nije puno vise ?

 

sto se susjeda tice french, moze gurati tako da stavi ko neki limic uz kljuc, izolirkom tanko zaljepi i to gura tak. Moze neko vrijeme tak jel, u jednom trenu ce vjerovatno trebati drugu karticu da.

 

Link to comment
Share on other sites

A zašto 210€, jbg, objasnio sam bio na početku, šogi nervozan čovjek...

Sada ima dvije funkcionalne i jednu mrtvu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.