Jump to content

Kartica za auto - Tražim gdje najjeftinije proći


Vox2

Recommended Posts

To sam prvo mislio ali ne znam da li mi se to isplati iskreno, ako jedna polovna kartica kosta recimo 250kn puta dva to je 500kn plus kodiranje 100kn po kartici to ispadne 700kn. Jos su te kartice stare po 10-15 godina i pitanje u kakvom su stanju, a za 600kn vise dobim dvije ganc nove... ne znam [emoji848]

Budem se raspitao koliko soderasi traze za polovne kartice pa cu vidjeti.

I naravno one kineske kopije sa eBaya ne dolaze u obzir.

Link to comment
Share on other sites

moguce, odneses i prekodiraju ...bitni da je oem renault ne kopija ebay..

odlično, nisam znao da je tak povoljno, a kartica imam viška tak da... :banana:

Link to comment
Share on other sites

Evo ti ebay kartice i za čudo radi... ali nismo uspjeli sinrkonizirati do kraja.

odlično, nisam znao da je tak povoljno, a kartica imam viška tak da... :banana:

imas jednu viška? U subotu nosim Kodirati jednu pa da i tu dam odmah  :) , pa ću znati odmah jel prolazi ili ne hhh

20180606_080904.jpg

20180606_080837.jpg

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Imam dvije od drugog auta, jednu ću sebi prekodirati, a za drugu još ne znam.. :) 

Link to comment
Share on other sites

Mislim (99%) da se nemoze s drugog auta.

Neznam sta imate protiv ebay kartica, je rade jednako dobro kao i oem. A ovo sto je vox stavio slike je identicna kao i OEM..

Auto je prepoznao karticu (prije samog kodiranja se kartica pretstavlja autu i on tu provjerava dal se moze s njom nesto ili ne) kad god bi neka kartica bila neispravna ili bilo sta, auto odma istu odbacuje s porukom. Kartica je ili neispravna ili je s drugog auta.

Ja nisam mogao Voxu iskodirat do kraja jer UPC novije generacije i nemoze se koristiti jedan programcic za izracun pin koda iz prikazanog koda nego mora bas renault dati odgovarajuci kod. Jer je kod iz kojeg se racuna pin dodatno enkriptovan.

Ono sto mi kaze da Voxu nisu htjeli stavljat iz ko zna kojeg razloga je cinjenixa da su rekli da dobiju krivi kod za tu autentifikaciju noviih kartica. Samo sta se to racuna prije upoznavanja kartice uopce i imam osjecaj da su u renolu htjeli koristiti isti taj programcic kao ja (ako se sjecas).

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim (99%) da se nemoze s drugog auta.

 

Neznam sta imate protiv ebay kartica, je rade jednako dobro kao i oem. A ovo sto je vox stavio slike je identicna kao i OEM..

 

Auto je prepoznao karticu (prije samog kodiranja se kartica pretstavlja autu i on tu provjerava dal se moze s njom nesto ili ne) kad god bi neka kartica bila neispravna ili bilo sta, auto odma istu odbacuje s porukom. Kartica je ili neispravna ili je s drugog auta.

 

Ja nisam mogao Voxu iskodirat do kraja jer UPC novije generacije i nemoze se koristiti jedan programcic za izracun pin koda iz prikazanog koda nego mora bas renault dati odgovarajuci kod. Jer je kod iz kojeg se racuna pin dodatno enkriptovan.

 

Ono sto mi kaze da Voxu nisu htjeli stavljat iz ko zna kojeg razloga je cinjenixa da su rekli da dobiju krivi kod za tu autentifikaciju noviih kartica. Samo sta se to racuna prije upoznavanja kartice uopce i imam osjecaj da su u renolu htjeli koristiti isti taj programcic kao ja (ako se sjecas).

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Jedine ebay kartice koje rade kao original (za Lagunu) su ruske. Ja sam kupio 2 komada i obadvije rade i više no dobro. Kartice sam kodirao sam (Can Clip+pin extractor), cijena cca 250 kn/kartici. To su originalne Renault kartice kojima je promijenjen Eprom, mikroprekidači i kućište.

Kineske kartice s ebay-a ne rade dobro (imaju kratak domet).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

kartica koju ima Vox je OEM, pogledaj slike koje je stavio. 

poata je da s pin extractorom nemozes nista jer hex unos je krivi, vec je taj hex enkriptiran i mora se sslati renolu. kodiranje je stalo na tome da pin nije moao izracunati za potrebni upc ili uch sta je vec nego je racunao za ostale ali to nije ni bitno, za navedeni koji je trebalo nije mogao ni izracunat, i onda naravno poslije nisi mogao dobit ni autentifikaciju. ali je provjereno i auto prepoznaje dobro taj novi kljuc.. nego su mu u Roci rekli kako za taj kljuc nemogu dobiti dobar kod za autentifikaciju.  

Link to comment
Share on other sites

Zato što su ključevi predkodirani iza 2006. Postupak koji sam ja koristio ne radi na novijim autima, potreban je taj kod za odobrenje. Jel znaš postoji li kakav drugi program kojim se rješava to predkodiranje? Jel mu onda radi ključ, ili ne?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

nismo uspjeli iskodirat, pa je onda isao u Rocu gdje mu nisu uspeli pod gore navedenim (sto za ovlaseni ne bi smjelo biti jer oni imaju sve sta im treba.. )

budem preupitao malo na MHHAuto da vidim sta tamo kazu

Link to comment
Share on other sites

Treba riješiti heksa enkripciju. Mora postojati način kojim se to razbija, javi ako saznš kako se to radi zanima i mene.

Link to comment
Share on other sites

možeš kodirat i plovnu karticu samo moraš zamjenit čip pcf...... dođe par dolara..minuta posla kad je rastavljena ;)

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Ne može kodirati karticu bez toga heksa koda clipom bez obzira o kakvoj je kartici riječ.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da postoji način, samo to košta...

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Can Clip+pin extractor2 

To je sad za novije modele i radi sasvim uredno.

Naručio s ebaya iz engleske karticu i radi ok za sad.

Link to comment
Share on other sites

Can Clip+pin extractor2 

To je sad za novije modele i radi sasvim uredno.

Naručio s ebaya iz engleske karticu i radi ok za sad.

si probao na nekom novijem UPC-u 2007.8 ? jer ja sam ti dao taj ekstraktor ako se ne varam i isti nije mogao dekodirati taj dio koji se ocita. jer je taj Hex enkriptiran, prije nego bi se iz nejga uopce mogao vaditi pin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ej sta nisam odgovarao :( 

naručio sam novu 

nisam još probao na novijim modelima najnovia je bila laguna 2005

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Treba li dovest auto? Vjerojatno treba al svejedno pitam...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja imam karticu ali je otpala zavojnica i puko je komad spoja s ploče i ja sam išo majstorisat pa sam usro motku do kraja. Možda bi mogli oni to popravit da ne teram auto gore...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

na jednom meg2 isto 2008g , auto se počeo blesirati , maknes se od auta ,tipa u kucu ,a u krugu nekih 50 100m i auto pocne paliti zmigavce, otkljucavati/zakljucavati se ,i nece paliti auto. Ako se u voznji to dogodi ,da polucrkne kartica , ugase se svjetla automatski u voznji  Lol,

problem je kazu kartica na izdisaju ,da treba novu karticu , ima li tko kakvih info oko toga ? sa drugom karticom kad je u autu sve je ok , i nikakvih problema. samo kada je u blizini ta druga koja rikava . :hop:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.