Jump to content

Kartica za auto - Tražim gdje najjeftinije proći


Vox2

Recommended Posts

To treba prelemit dobar elektroničar i basta.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pozdrav svima.

Neću otvarati novi topic pa nastavljam ovdje da vidim je li se išta promijenilo.

 

Naime, prije tri dana mi je kartica na Meganu ph1, 2004, počela izbacivati poruku Card not detected, i nakon par pokušaja ju uspije prihvatiti i upali.

Probao sam sa rezervnom ali također javlja ponekad tu grešku (ova nije odavno korištena, dobio sam je s autom, možda je dugo vremena neispravna..)

Lokalni ključar traži 450 kn za kombiniranje jedne ispravne kartice od obje moje + kupovina dodatne. Ispadne me isto kao i dvije ganc nove u Renault-u...

Imam doma dvije kartice od karamboliranog Scenica ali svi kažu da se ne mogu ove od Megija kopirati na njih.

Radi netko tu na forumu još s time?

Link to comment
Share on other sites

pa meni to vise smrdi na onaj kontakt, a ne kartica...

kartice rijetko krepavaju osim ako se poliju vodom ili bas mehanicki uniste...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riceburner said:

pa meni to vise smrdi na onaj kontakt, a ne kartica...

kartice rijetko krepavaju osim ako se poliju vodom ili bas mehanicki uniste...

Ma i meni čudno... Mislio sam prije provjeriti kartice pa čitač, ali mislim da će biti obratno.

Ima netko pri ruci onaj link kako provjeriti čitač? Znam da je bilo na forumu prije par godina, ali ne mogu sad naći nikako...

 

Edit. našao link:

 

Edited by nspadic
Link to comment
Share on other sites

Kupi kuciste na klik na Aliju, rastavi staru karticu, prelemi sto treba i stavi u novu. Tako sam ja radio na meganu 2005. obje kartice i rade savrseno. Cak na jednoj mijenjao zavojnicu jer sam ju ostetio.
Ukupni trosak materijala ispod 100kn

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni stigla kartica za rezervu sa alija. Izrada dobra sve pase i gumbi rade. Ali ima problem sto je za 1.7mm sira od originalne i jednostavno tesko ide i vadi se iz slota. Mozda ima vise proizvodaca kineza al kolko vidim sve su unbranded. Vjerojatno ovisi od serije do serije ili od kineza do kineza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Može li se umjesto trenutnog čitača i kartice ubaciti iz nekog drugog megana ???

Link to comment
Share on other sites

Meni stigla kartica za rezervu sa alija. Izrada dobra sve pase i gumbi rade. Ali ima problem sto je za 1.7mm sira od originalne i jednostavno tesko ide i vadi se iz slota. Mozda ima vise proizvodaca kineza al kolko vidim sve su unbranded. Vjerojatno ovisi od serije do serije ili od kineza do kineza.


Mislim da su sve takve. Ja sam isto narucivao za sogora za njegov megane 2, klik sistem da se lako da rastaviti ako zatreba.
Ima vec skoro 2 godine i nije napravilo nikakav problem.
Stavili smo bateriju 2032 umjesto 2025 jer je potonja šuškala unutra, a 2032 taman stane i jos je veceg kapaciteta

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da se nadovežem i ne otvaram novi topic. Prije par dana me zamolio jedan sumještanin da mu probam osposobiti karticu jer nije u Dubrovniku pronašao nikog tko bi se u to upustio. Kod njega Megane reagira na svako treskanje kartice i svaki put kad se to radi nekontrolirano se uključuju žmigavci i centralno zaključavanje. Bila je noć i vani prohladno pa nisam detaljnije proučavao simptome. Pretpostavio sam da se radi o nekom hladnom lemu na tiskanoj pločici pa sam nakon konzultacija i uputa od Frenchkeya odlučio rastaviti karticu. Oprezno sam slijedeći upute i tutorial s engleskog foruma uspio rastaviti karticu ali na moje razočaranje nisam uspio pronaći ništa sumnjivo. Mikroskopom sam provjerio sve spojeve, lemove ali je sve izgledalo novo kao iz tvornice. Za svaki slučaj sam mikro lemilicom prelemio sve lemove ali karticu još nisam isprobao jer je auto na selu pa ću tek sljedećih kad pođem tamo imat priliku uvjeriti se u uspjeh ili neuspjeh [emoji13]. Karticu sam ponovno zalijepio i za slučaj da je bude trebalo ponovno otvarati kao opciju sam odredio nabaviti to kućište koje se može rastavljati. IMG_20210315_095809.jpgIMG_20210315_102103.jpgIMG_20210315_102108.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ti prodam kuciste, 100kn.
Provjeri sto tocno radi pri treskanju; otvaranje, zatvaranje vrata ili gepeka. Po tome mozes znati koje dugme zayebawa

Poslano sa mog koristećiTapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 20. 11. 2020. at 19:39, frenchkey said:

Kupi kuciste na klik na Aliju, rastavi staru karticu, prelemi sto treba i stavi u novu. Tako sam ja radio na meganu 2005. obje kartice i rade savrseno. Cak na jednoj mijenjao zavojnicu jer sam ju ostetio.
Ukupni trosak materijala ispod 100kn
 

Evo da se i ja javim. Otvorio jednu karticu, i naravno skalpelom uništio zavojnicu na kojoj su bile već dvije noge odlemljene.

Zatim otvorio obje kartice od razbijenog Scenica (ove su ostale netaknute, ali bitno da sam se učio otvaranju na kartici od Megana koju koristim)

Skinuo zavojnicu sa Scenic kartice  i stavio na Meganeovu.

Kučište privremeno spojio izolirkom.

I sad stvarno auto pali svaki put :)

 

Sad još čekam ovo pa da sve spakiram i isprobam.

https://www.ebay.de/itm/3-Tasten-Schlüssel-Gehäuse-Renault-Megane-2-Scenic-2-Karte-Key-Card-Gehäuse/223727782187?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da su na klik, posto ne spreham dojc

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

Nadam se da su na klik, posto ne spreham dojc

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

Ne piše.. piše samo da se jednostavno ugrađuju :)

Cijena me privukla, ali ako nisu na klik idu u oglasnik po nabavnoj...

Link to comment
Share on other sites

Na ovima sta sam ja nabavljao bas je pisalo u opisu.
Ali express

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo samo da javim za sve zainteresirane.

Stigle one kartice iz Njemačke nakon nekih 10 dana (svaka u svom pismu) i zasad su OK. Na klik su, tako da kome treba brzo rješenje da ne čeka iz Kine, preporučam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imam samo jednu karticu zaMegana,keyless je.

Htio bi imati još jednu  u rezervi,da li se može nešto kombinirati sa Kinezima ili moram u Renault ići naručiti novu.

Link to comment
Share on other sites

Karticu koju sam nedavno rastavio i pokušavao detektirati kvar nisam uspio osposobiti u potpunosti. Na kraju su nestali problemi zbog kojih sam je dobio na popravak. Kartica uredno radi kad je u pitanju otključavanje i zaključavanje ali sada više motor ne pali. Očito je sad problem s imobilizerom. Siguran sam da zavojnicu nisam oštetio ali sam sve elemente  na kartici ponovno lemio mikro lemilicom jer sam sumnjao na neki hladni lem koji je nastao padom i puknućem lemnog mjesta. Je li moglo doći do poremećaja kodova zbog lemljenja i da bi trebalo karticu ponovno "upariti"  s vozilo? Kako to provjeriti?

Link to comment
Share on other sites

Nije moguće. Jel s drugom karticom radi? Čisto da eliminiramo čitač...
Jesu HF ili obične?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, logan said:

Karticu koju sam nedavno rastavio i pokušavao detektirati kvar nisam uspio osposobiti u potpunosti. Na kraju su nestali problemi zbog kojih sam je dobio na popravak. Kartica uredno radi kad je u pitanju otključavanje i zaključavanje ali sada više motor ne pali. Očito je sad problem s imobilizerom. Siguran sam da zavojnicu nisam oštetio ali sam sve elemente  na kartici ponovno lemio mikro lemilicom jer sam sumnjao na neki hladni lem koji je nastao padom i puknućem lemnog mjesta. Je li moglo doći do poremećaja kodova zbog lemljenja i da bi trebalo karticu ponovno "upariti"  s vozilo? Kako to provjeriti?

Jesi provjerio zavojnicu multimetrom? Također, meni se je odlijepilo lemno mjesto za nožicu zavojnice pa sam tankom žicom zavojnicu morao spojiti direktno na gornje SMD elemente.

Ovdje je sve pa provjeri:

 

Link to comment
Share on other sites

Na žalost tek kad sam sklopio i zalijepio karticu sjetio sam se  da sam je mogao ispitati multimetrom. Prije intervencije funkcija paljenja je radila a problem je bio sa zaključavanjem pa sam se na to fokusirao. Očito ću morat naručiti to sklopivo kućište kartice. Ima li netko link sa kojeg je naručivao? Vidim da ima tih kućišta koja su većih dimenzija pa ne bih želio dobiti baš takvo koje na paše.

Link to comment
Share on other sites

HRK 12.95 15%OFF | KEYYOU 3 Button Smart Card For Renault Clio Logan Megane 2 3 Koleos Scenic Card Case Black Car Key Fob Shell With Small Key
https://a.aliexpress.com/_m0mvg3v

HRK 0.44 20%OFF | MICRO SWITCH 2 3 BUTTON KEY FITS RENAULT LAGUNA MEGANE SMART CARD SCENIC
https://a.aliexpress.com/_mqOviBv

HRK 28.37 10%OFF | KEYECU Replacement New Smart Remote Card Car Key Shell Case - 3 Buttons & Insert Uncut Blade Key - FOB for Renault Megane Scenic
https://a.aliexpress.com/_mtVwvWj

HRK 7.52 30%OFF | Super Charging Repair Inductance Transformer Coil Smart Card Remote Key Case For Renault Megane Car Key
https://a.aliexpress.com/_mODIW03

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vjerojatno sadrzi sve najbolje da pitas prodavaca. Trebas imat za imobilizator chip i elektroniku za daljinsko otkljucavanje. Samo sve te kartice sa ebaya ili alija predebele su i presiroke. Jako tesko ulaze u slot, ja sam vec 2x probao i isti q, ne vrijede bez obzira koliko dodu. Najbolje otic kljucaru pa ga mozes odmah i daviti ako nejde kak treba. Po njemu od njih 10 kineskih jedna mozda odgovara dimenzijama.

Link to comment
Share on other sites

U scenic 2 ulazi bolje nego originalna, blagi otpor, u megane 2 kod zeninog brata malo teze, ali cekic ne treba

Poslano sa mog SM-A315G koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.