Jump to content

P: akumulator 75 ah novi


twingokile

Recommended Posts

Prodajem CIAK Starter: akumulator 12V-75 Ah /CS75koji svojim tehničkim karakteristikama garantira maksimalnu isporuku deklariranih performansi te je idealan za sve vrste vozila uz najbolji odnos dobivenog za uloženo.
Akumulator je novi, kupljen prekjučer, no pokazalo se da je drugi kvar na autu i sad mi je višak.

Inače košta 825 kn, sad je na akciji 625 kn ja ga prodajem za 550 kn, jer je jednom stavljen na auto i skinut je dolje nakon 45 minuta..
garancija ovjerena i traje dvije godine...
091 53 77 636

Link to comment
Share on other sites

odličan akumulator, tri ipo godine i radi besprijekorno, ista amperaža i sve, platija ga onda 750 kn

Link to comment
Share on other sites

Havla Mirko!

 

Kaj nitko ne treba novi aku za smiješnu cijenu?:nezna:

Link to comment
Share on other sites

Havla Mirko!

 

Kaj nitko ne treba novi aku za smiješnu cijenu?:nezna:

Pa zašto ga ne vratiš tamo gdje di ga kupio i tražiš povrat novca?

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam isti dan i rekli su mi da s obzirom da je bio montiran ne mogu ga vratiti...

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam isti dan i rekli su mi da s obzirom da je bio montiran ne mogu ga vratiti...

Koja glupost... Imaš pravo vratiti robu i tražiti povrat novca u cijelosti. Sve piše u Zakonu o zaštiti potrošača. Ako ga ne žele uzeti natrag, zovi tržišnu inspekciju pa nek oni malo popričaju s njima. Ciak odobrava povrat robe u roku 7 dana, iako je taj rok za povrat prema Zakonu i dulji. Inzistiraj i galami. Jer za 550kn ga prodat ne budeš. Ja ih imam nove s police za 464kn, ništa lošiji od startera.

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

A kome onda prodate aku sa nazuljanim polovima? Ako je potpuno ispravan, vracanje u tvornicu nema pokrica.. da svaki dan netko tak kupi aku, vozi ga jedan dan i vrati, to bi bio problem. Nije to kosulja koja se opere i ide opet na policu..

Dajem 350 kn za njega. Ak mi stane na postolje ..

Link to comment
Share on other sites

 

 

A kome onda prodate aku sa nazuljanim polovima? Ako je potpuno ispravan, vracanje u tvornicu nema pokrica.. da svaki dan netko tak kupi aku, vozi ga jedan dan i vrati, to bi bio problem. Nije to kosulja koja se opere i ide opet na policu..

 

Dajem 350 kn za njega. Ak mi stane na postolje ..

Kakvo vraćanje u tvornicu? Ide na policu i čeka kupca. Naravno, mora biti apsolutno neoštećen, bez tragova korištenja. To što je bio dan-dva u nečijem autu ništa ne znači.

Btw, misliš da se reklamirani akumulatori vraćaju u tvornicu? Da, da, i onda je svizac smotao čokoladu

Link to comment
Share on other sites

Onda aku moras uvalit nekome tko ne gleda i ne vidi da su olovni kontakti vec negdje bili zasarafljeni.. osim toga dosta akumulatora imaju kleme pod plasticnim poklopcima koji kad se jenom strgnu, ne idu vise gore.

Osobno da mi uvalis aku koji je bio u necijem autu i ne ne kazes mi to, ne skines mi zato bar 10% dole, nikad ti vise nebi dosao..

To je ko mobitel raspakiran i koji je netko 1 dan koristio i vratio u kutiju i oog nedirutog, u vakumu.

Link to comment
Share on other sites

recimo dođe kupac po aku, vani je -10 stupnjeva, ubaci ga u auto , vergla pol sata i ne upali jer ima neki drugi kvar, ali akumulator je naglo potpuno ispraznio.

ostavlja prazan aku preko noći u autu na parkingu, opet cijelu noć na -10, ide tramvajem na posao i onda kasnije kod susjeda posudi punjač i napuni ga. dođe kod tebe, ti mu ga preuzmeš i čekaš kupca kojem ćeš ga uvaliti..

to nije nov akumulator, nego rabljen i itekako ima veze jel bio dan dva u nečijem autu.. pogotovo ako je skužio da nije u njemu problem pa ga ispraznio..

da takav aku prodaš nekome drugom pod novi, malo bi ga za**ebo.. preformuliraj izjavu od gore jer je to ozbiljan trgovački fail (radio sam sam u trgovini pa sam upućen)

takva se roba nemože smatrati novom, nova je samo ako nije raspakirana i nikad ugrađena, ovo drugo je sve prevara..

Link to comment
Share on other sites

Pa prolazi  nekakvu kontrolu izmedu trenutka kad ga kupac vraca u ducan di je kupio i trenutka kad ga prodavac vraca u prodaju kao novog.

Pregledaju ga dali je u cijelosti neostecen, a buduci da se radi o necemo sto ima neki kapacitet i snagu, trebali bi imati i nekakve instrumente za mjerenje dali odgovara specifikacijama novog u nekakvim granicama odstupanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Zakon je jasan, proizvod se može zamijeniti samo ukoliko ima materijalni nedostatak. Ti kao trgovac niti si osposobljen niti ovlasten za ikakve procjene da li je nesto ispravno ili ne. Duzan si zaprimiti i proslijediti dalje. Za to postoje servisi, razumni rokovi i slicna sranja na koja ljudi pizde. Sve mimo toga je dobra volja trgovca i nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

jasno ali da mi netko prodaje aku koji je netko imao u autu 2 dana i pitaj boga što radio s njim pod NOVI, nebi me više vidio..

čim se kleme stegnu na terminale, ak se još malo scimaju ili skinu 2-3 puta ne izgledaju ko nove..

 

aid2930975-v4-728px-Clean-Battery-Terminals-Step-1.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Onda aku moras uvalit nekome tko ne gleda i ne vidi da su olovni kontakti vec negdje bili zasarafljeni..

Ne bih to nazvao "uvaljivanjem". Osnovni preduvjet za povrat robe je da roba bude apsolutno ista, i izgledom i svojstvima, kao i kad je kupljena. A to se lako provjeri.

Link to comment
Share on other sites

opet, ak je bio zašarafljen za auto i kleme gore 2 dana, kleme ne mogu biti iste, jer su mekane i vidi se da je bio korišten, jel tak.. osim ak uzmeš malo šmirgla itd.. 

uglavnom mislim da to nebi smjeli raditi.. po meni, akumulator se može vratiti ako nije nikad ugrađen. to vrijedi za svu robu.. nemreš kupit novi mob, koristiti ga 2 dana i vratiti jer ti ne treba.. pa kakvo bi onda bilo tržište, wild west end?

Link to comment
Share on other sites

To je ko mobitel raspakiran i koji je netko 1 dan koristio i vratio u kutiju i oog nedirutog, u vakumu.

Primjer: kupim mobitel, i nakon par dana želim ga vratiti natrag. Trgovac mora prihvatiti povrat, ako su proizvod i ambalaža potpuno neoštećeni, bez tragova korištenja. I, što trgovac radi s tim mobitelom? Vraća ga u tvornicu? Baca u smeće?

Link to comment
Share on other sites

opet, ak je bio zašarafljen za auto i kleme gore 2 dana, kleme ne mogu biti iste, jer su mekane i vidi se da je bio korišten, jel tak.. osim ak uzmeš malo šmirgla itd.. 

uglavnom mislim da to nebi smjeli raditi.. po meni, akumulator se može vratiti ako nije nikad ugrađen. to vrijedi za svu robu.. nemreš kupit novi mob, koristiti ga 2 dana i vratiti jer ti ne treba.. pa kakvo bi onda bilo tržište, wild west end?

U USA je to potpuno normalno.

Link to comment
Share on other sites

recimo dođe kupac po aku, vani je -10 stupnjeva, ubaci ga u auto , vergla pol sata i ne upali jer ima neki drugi kvar, ali akumulator je naglo potpuno ispraznio.

ostavlja prazan aku preko noći u autu na parkingu, opet cijelu noć na -10, ide tramvajem na posao i onda kasnije kod susjeda posudi punjač i napuni ga. dođe kod tebe, ti mu ga preuzmeš i čekaš kupca kojem ćeš ga uvaliti..

Prilikom eventualnog povrata robe (inače, takvi slučajevi su vrlo vrlo rijetki i brojim ih u promilima), sve parametre uspoređujem s istim takvim novim aku. Sve se lako provjeri, samo treba znati, imati strpljenja. 

Link to comment
Share on other sites

Primjer: kupim mobitel, i nakon par dana želim ga vratiti natrag. Trgovac mora prihvatiti povrat, ako su proizvod i ambalaža potpuno neoštećeni, bez tragova korištenja. I, što trgovac radi s tim mobitelom? Vraća ga u tvornicu? Baca u smeće?

neznam, ali ne vidim zašto bi ga itko vratio.. mislim da to prolazi samo ako nije otvoren. jer mob kao i sve danas možeš u 3 dana uništiti i oni u dućanu ne mogu to otkriti, za to treba servis i dijagnostika.. ti možda možeš napraviti dijagnostiku na akumululatoru za par minuta..

imao sam iskustva, čovjek je kupio skup bicikl, za oko 5000kn, da bi za 3 dana došao i rekao da bi ga vratio jer mu se ne sviđa taj automatski mjenjač koji je imao, Nexus 8.. 

moj šef iskusan lisac je rekao gospon, na biciklu se vidi da ste ga vozili po cijele dane. i proba ga on voziti i vidi ne šalta dobro, jer lik ga je naslonio na zid, spigao neku polugu na kotaču i mjenjač ne radi, a došo ko budala da bi ga vratio jer mu se ne sviđa.. kad smo mu to saopćili, izravnali to i poštelali, poklopio se ušima i reko, ma ok bum se naviko, aj bok.. i odvezo se.. tak da svakkvih kupaca ima.. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom, i ja bi takvome pokazao vrata. Osnovni preduvjet za bilo kakvu reklamaciju/povrat je da roba mora biti ispravna i neoštećena. Recimo kupim cipele broj manje, al to skužim kad dođem kući. Pa guram nogu unutra ko manijak, al ne ide pa ne ide. Ok, vratiću ih sutra, Al sutra nisam stigao, a usput vidim u drugoj trgovini cipele koje mi se više sviđaju. I odem preksutra vratiti ove prve cipele, i sve ok. Naravno, povrat novca se uvijek radi na isti način kako je plaćeno: ako je gotovina, u gotovini, a ako je plaćeno karticom, trgovina vraća novac na karticu. 

Link to comment
Share on other sites

da, ali ako netko cipele nosi to se vidi po đonovima, odjeća je gotovo ista, nema sumnje ali kod tehničke robe, bezvezna vraćanja možeš zaboraviti.. tipa mob od 7000 kn nosiš par dana pa ti se više ne sviđa i te fore.. da odbij.. neznam dal to radi ikoji dućan.. zapravo radi, apple, ali mob šalje nazad u tvornicu na kratku dijagnostku i prepakiravanje i brzo je opet na polici.. tak da onaj tko kupi takav mob nije kupio nov nego refibrished.

i kad ti nakon 2 dana zaprimiš aku koji je netko možda cijedio na -15 stupnjeva, oporaviš ga i dotjeraš to je refubrished roba a ne nova.. i kao takva trebala bi imati korigiranu cijenu, nova je samo ona koja nije nikad raspakirana..

ako imaš praksu da ljudima prodaš robu koju je netko koristio par dana i vratio, pod novu, onda je to skroz koma.

da sam ja na tvom mjestu, takve aku bi čuvao za neke nesretnike koji nemaju novaca i onda mu ga prodaš nešto jeftinije i kažeš da je to testni primjerak i bio je u vozilu, a ne lagat ljude i prodavat im refubrished robu pod novu, kuzis.. NHF.

tak smo mi u dućanu s biciklima, ako je netko nešto vratio, to je išlo dalje s popustom.. kupcu je rečeno da je testni primjerak i zato je jeftiniji i sve smo prodali ali POŠTENO..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Zakon je jasan, proizvod se može zamijeniti samo ukoliko ima materijalni nedostatak. Ti kao trgovac niti si osposobljen niti ovlasten za ikakve procjene da li je nesto ispravno ili ne. Duzan si zaprimiti i proslijediti dalje. Za to postoje servisi, razumni rokovi i slicna sranja na koja ljudi pizde. Sve mimo toga je dobra volja trgovca i nista drugo.

Ako roba ima materijalni nedostatak, to je reklamacija. Ovdje govorimo o povratu ispravne, neoštećene robe. A moja dobra volja kao trgovca je da uvijek kupcu izađem u susret, uz osnovni preduvjet da nitko, ni taj kupac, ni budući kupac, a ni ja ne budemo apsolutno u ničemu zakinuti.

da, ali ako netko cipele nosi to se vidi po đonovima, odjeća je gotovo ista, nema sumnje ali kod tehničke robe, bezvezna vraćanja možeš zaboraviti.. tipa mob od 7000 kn nosiš par dana pa ti se više ne sviđa i te fore.. da odbij.. neznam dal to radi ikoji dućan.. zapravo radi, apple, ali mob šalje nazad u tvornicu na kratku dijagnostku i prepakiravanje i brzo je opet na polici.. tak da onaj tko kupi takav mob nije kupio nov nego refibrished.

i kad ti nakon 2 dana zaprimiš aku koji je netko možda cijedio na -15 stupnjeva, oporaviš ga i dotjeraš to je refubrished roba a ne nova.. i kao takva trebala bi imati korigiranu cijenu, nova je samo ona koja nije nikad raspakirana..

ako imaš praksu da ljudima prodaš robu koju je netko koristio par dana i vratio, pod novu, onda je to skroz koma.

da sam ja na tvom mjestu, takve aku bi čuvao za neke nesretnike koji nemaju novaca i onda mu ga prodaš nešto jeftinije i kažeš da je to testni primjerak i bio je u vozilu, a ne lagat ljude i prodavat im refubrished robu pod novu, kuzis.. NHF.

tak smo mi u dućanu s biciklima, ako je netko nešto vratio, to je išlo dalje s popustom.. kupcu je rečeno da je testni primjerak i zato je jeftiniji i sve smo prodali ali POŠTENO..

Bio je nedavno članak u nekim novinama, kako dečki i cure kupe neku finu obleku krajem tjedna, odu na pir, krštenje ili štajaznam neku sličnu svečanu prigodu, i onda tu istu robu u ponedjeljak vrate natrag u trgovinu.

Link to comment
Share on other sites

vidio sam.. ajd na odjeći se to uopće ne vidi jel nošena jednom il ne.. a sve naše trgovine vraćaju il mijenjaju robu, obuću itd.

moj poznanik je čak kupio cipele za posao na nekoj turbo akciji al bila je neka žnj kvaliteta a i on je radio od jutra do mraka i za 20 dana su sve popucale.. isto došo nazad u dućan i veli prodavačici, kakve su to cipele koje su se raspale za 3 tjedna.. žena mu je dala druge nove ali rekla da mu je to jedina i zadnja zamjena..

međutim kad se radi o tehničkoj robi, nije baš sve tak crno bijelo..

Link to comment
Share on other sites

vidio sam.. ajd na odjeći se to uopće ne vidi jel nošena jednom il ne.. a sve naše trgovine vraćaju il mijenjaju robu, obuću itd.

Ali ta odjeća vraćena sa svadbe smrdi na dim i znoj, pa ti to prodaj nekome drugome ;)  A ako opereš to više nije to.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.