Jump to content

Udes na parkiralištu


hsigir

Recommended Posts

Noćas je netko na parkiralištu udario auto koji je bio parkiran od mog i odbacio ga na mog. Lik je pobjegao s mjesta nesreće, ali ga je netko od stanara iz zgrade koje gleda na to pakiralište vidio i pozvao prometnu policiju koja je došla i napravila očevid i ostavila poruku ispod brisača.. Kad sam jutros došao do auta imao sam što za vidjeti. Navodno je netko u BMW-u 3-ki ovo skrivio po pričanju prometnog policajca koji je napravio očevid.

Iz parkinga ne mogu izaći dok se Kia malo ne pomakne naprijed. Čovjeku sam ostavio cedelju da mi se javi no još dosad se nije javio. Bit će "odušeljven" sutra ujutro kad krene na posao.

Koja mi je sad procedura? Zvati sutra svoju osiguravateljsku kuću? Kako i od koga naplatiti štetu? Gdje raditi popravak kad do toga dođe? Naime pukno je blatobran i vrata su udubljena i boja je oguljena.

DSC_0266.jpg

DSC_0268.jpg

DSC_0269.jpg

DSC_0270.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ti se naplati od njegovog osig. jer je on otklizio na tvoj. A on mora traziti nepoznatog pocinitelja..

Link to comment
Share on other sites

Sta jest jest ovo bi tehnicki bio lancani sudar, nadam se da je netko uspio vidjeti tablicu od driftera, al mislim da bi autor to i naveo.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Lopine iz osiguranja će te probat smuljat da se to me može naplatiti.

Međutim to nije točno. Traži policiju zapisnik (u policijskoj postaji koja je nadležna za uviđaje na tom području) i sve obavezno poslikaj sam, jer to policija koji put ne napravi. Nakon toga potegni postupak naplate od nepoznatog počinitelja. Svi će te uvjeravat da se to ne može naplatit, ali ti samo inzistiraj na pokretanju postupka naplate od nepoznatog počinitelja, na temelju policijskog zapisnika i slika, još bolje ako imaš svjedoke.

Link to comment
Share on other sites

Ti se naplati od njegovog osig. jer je on otklizio na tvoj. A on mora traziti nepoznatog pocinitelja..

Nije istina, ja sam imao udes gdje smo stajali u koloni i zena je naletila na mene te me odbacila u auto ispred te smo se i ja i ovaj kojeg sam ja pogodio naplacivali od zeninog osiguranja.

Link to comment
Share on other sites

Da ali je bio poznat pocinitelj.. od koga se naplatiti? Vjerujem da ipak ima neka pravda u ovoj usranoj rupi od drzave.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se malo zahebavao, al ovo bi odvjetnicka elita tako prikazala pa i ovo sto martinko kaze. Ova situacija bez pocinitelja je svi znamo zahebana, nazalost u velikom broju slucajeva ostecenici moraju sami popravljati. 

Za ovo sto cero kaze nisam niti znao, al opet se vracamo na elitu.

Link to comment
Share on other sites

Materijalna šteta se ne može naplatiti od nepoznatog počinitelja. Od Hrv.ureda za osiguranje može se dobiti odšteta samo za tjelesno oštećenje.

Nažalost govorim iz vlastitog iskustva. Imao sam prometnu nesreću gdje sam stradao kao motociklista. Auto je (u zavoju) prešao na moju stranu, srušio me s motora i pobjegao s mjesta nesreće. Nikada ga nisu pronašli. Za motor nisam dobio niti kune (a radilo se o Harley-Davidsonu). Godinama sam bio na sudu. Svi vještaci na mojoj strani da nisam krivac.

Link to comment
Share on other sites

Imao si Forty-Eight?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odmah sam povezao nick sa motori.hr kad si spomenuo Harley.

Okej, da ne spamamo... :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.