Jump to content

Problemi sa strujom Xenona


morrak

Recommended Posts

Već neko vrijeme mi se događa da imam strobo efekt na lijevom xenonu. Od toga da danima radi bez da to vidim (jbg, ako ne vidim od nečeg odbljesak ili je mrak - nije baš uočljivo) preko blinkanja do toga da je danas u dva navrata žarulja bila ugašena (na ručici ugasio i upalio svjetla i proradila). Žarulje rade normalno, balaste sam zamijenio lijevi i desni i još uvijek blinka lijevi xenon tak da nije ni do balasta.

Dok se vozim kroz garažu na poslu vidim da pod više opterećenja (ubrzavanje) ili kod skretanja (servo, ali ne na mjestu neg samo u vožnji) se to javlja.

 

Palo mi je na pamet da bi bili famozni Renault kontakti (jer na Cliu centralni "displey" nema slike po ljeti jer neki konektor na suncu izgubi kontakt), ali fkt ne znam gdje bih počeo? Ima li netko sličnih iskustava?

Cro-xenon mi je pričao da ima kolegu koji je specijalist za xenone, ali ovo mi više kao struja smrdi...

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno zarulje daju svoje.

Probaj i njih zamjeniti. Ako se promjeni pozicija znas da je do toga :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ne djeluje kao žarulje (gore jednako, nema smanjenja intenziteta, nisu plavkaste, a stare su 2 godine i to original Osram tak da...) i nitko s kim sam pričao nije dojma da su one - ali imam set novih pa ću probati.

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

a onda moguce da nije, pogotovo nakon 2 godine. 

provjeri konektore i vlagu da nije usla negde gde ne treba. mislim da se balasti napajaju preko iste zice tako da sumnjam na konektr ballasta ili fara na kojem zeza ballast

Link to comment
Share on other sites

Kolegi D1S blicne s vremena na vrijeme, ugasi se i upali na sekundu. Bilo je do zarulje. Kupljene obje u isto vrijeme, osram su gore, identicno svijetle. Stavili nove zarulje i rijesen problem.

Mislim da te nista ne kosta osim vremena da zamjenis zarulje pa da prekrižiš i taj dio pa trazis dalje.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam gledao u garazi i svaki zavoj cim pocnem motati volan blinka. Kad skrenem i ide opet ravno, sve mirno.

Jel moze biti da servo vuce previse struje il tak nesto da utjece na lijevi far?

 

Danas cu zamijeniti zarulje pa cemo sutra vidjeti u garazi

Link to comment
Share on other sites

Zvuci na losu masu. Jer je ona zajednicka s motoricima i svime.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kako to dijagnosticirati/rijesiti? Mogu li sam ili treba električaru (i kako tamo ne platiti maglu)? Preporuka istog (Zagreb ili okolica)?

Link to comment
Share on other sites

probaj sijalice, ako nije to kontakt sprej u ruke i naspricat dobro kontakte i par puta ukopcat/iskopcat

Link to comment
Share on other sites

A kako to dijagnosticirati/rijesiti? Mogu li sam ili treba električaru (i kako tamo ne platiti maglu)? Preporuka istog (Zagreb ili okolica)?

Kruno, 098 281 245

Fer i korektan, Samobor.

Link to comment
Share on other sites

Kruno, 098 281 245

 

Fer i korektan, Samobor.

Kod njega sam i ja odlazio rješavat struju na R5 dok sam u Zagrebu bio.

Nakon hrpe nadrielektričara koji su mesarili po struju od R5 on je uspio sve posložiti na autu i bio je fer sa cijenom. Doduše to je bilo prije cca 15 godina

Klokočevec Samoborski ako me sjećanje dobro služi. 

 

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Treba joj napon na dolazu izmjerit.. neki dan ugrađivao aftermarket u jednog pola 6r.. bio na kontaktu 10 min . I cim osjeti pad napona ispod 12 dolazi do titranja i prekida jedne strane.. .imao sam cak jednog kojem servo ne radi prvih 20 sec. Nakon paljenja . Iako alternator puni korektno.. defektan akumulator tesko drzi stabilan napon.. i isto dolazi do problema.. cist.kao primjer.. 

Edited by sasa.ka
Link to comment
Share on other sites

A ne znam (iako još nisam uhvatio vremena išta napraviti po tom pitanju jer imam otvorenu kuću i probleme s majstorima pa auto nije prioritet), ali ništa nije fejk. Original xenoni, original Osram Nightbreaker lampe, jedan balast prva ugradnja, drugi cro-xenon (zajedno s lampama ugrađen 2015.)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.