Jump to content

Megane 2 ugradnja maglenki


ivan.martinko

Recommended Posts

kolko se sjecam 2007 2008 kad je moj stari narucivao meg2 , doplata krovnih nosaca i maglenki ga je izasla nekih 300 400e lol ... za karavana . i mislim da ih je mozda 2 puta do sada upalio ,kao i sam na svojim autima ,svi imaju ,ako jednom godisnje ih upalim puno sam i rekao =) 

Link to comment
Share on other sites

nevozis dovoljno cesto kroz gorski kotar, hehe :D
al tuzno je sta je sve potrebno da stavis OEM maglenke.

  • zica od konektora do maglenki, (konektor se nalazi na snopu zica koji vodi do farova ima vec priprema.)
  • magleke, 
  • zavojnica tj sama ruckica koja na sebi ima ka naprijed prekidac tj i za prednja, i
  • te aktivacija preko diagnostike. 
Link to comment
Share on other sites

kolko se sjecam 2007 2008 kad je moj stari narucivao meg2 , doplata krovnih nosaca i maglenki ga je izasla nekih 300 400e lol ... za karavana . i mislim da ih je mozda 2 puta do sada upalio ,kao i sam na svojim autima ,svi imaju ,ako jednom godisnje ih upalim puno sam i rekao =) 

Ja sam 2007. doplatio 1300 kn za maglenke....ako me pamćenje dobro služi.Dobre su pri mrklom mraku i lošoj cesti.Za makadam po mraku idealne za izbjeći rupčage.

Link to comment
Share on other sites

Kupio ja 2009. godine novog megane sedane 1.4 sa najosnovnijom opremom (Authentique), od dodatne opreme je imao samo metalik boju i koštao je tada oko 88tkn. Nema maglenke, dolazio je bez radija i zvučnika, pa su mi nudili neki sony koji je bio kompatibilan sa dispayom + zvučnike. Nisam to uzimao jer sam vec imao sastrane radio i par zvučnika, a kasnije kupio pioneerce. Auto je sad na 119 tkm i do sada nije bilo nikakvih problema sa njime, samo redovni servisi i prošle godine je jedna kartica otkazala poslušnost.
Nekada sam i ja razmišljao o dodavanju maglenki i senzora za prikaz vanjske temp, te svašta nešta, ali sam od svega toga odustao i auto je dobio samo 17'' alu felge i niže opruge. Auto je na oko 80tkm vraćen u stock stanje i evo voze ga tata i supruga bez ikakvih problema.
Jedino izgleda da ću trebati napraviti nešto sa farovima jer kratka svjetla već svjetle kao svjećice, al to je standarna boljka na farovima sa lećom.

Vezano za maglenke, na drugom autu ih znam koristiti i po mraku i otvorenoj cesti sa slabim prometom jer se lakše uoči divljač kojih u mojem kraju ima na pretek. Dobro osvjetljavaju prostor u širinu i ranije se uoči kretnja životinje, te se bolje stigne reagirati.

Link to comment
Share on other sites

Jedino izgleda da ću trebati napraviti nešto sa farovima jer kratka svjetla već svjetle kao svjećice, al to je standarna boljka na farovima sa lećom.

Kakve žarulje koristiš ? Koristiš li svjetla ljeti po danu ?

Meni farovi svijetle odlično sa kvalitetnim žaruljama a imam slično km.Jedino su vrlo malo počeli dobivati patinu koja se vidi kada se pogleda sa strane.

Link to comment
Share on other sites

Svjetla su stalno upaljena jer se automatski pale i kada je kotačić na poziciji 0. Nisam to nikad dao isključiti. Vjerujem da sam si zeznuo leće još nekad kada sam stavljao HID kit smeća - živciralo me mijenjanje žarulja svako malo. Sad koristim najobičnije H7 žarulje. Imam u rezervi od drugog auta par philipsa i par Osram NBU-a, pa dok nađem vremena mogao bi isprobati. Samo dok se sjetim ogrebanih ruku nakon izmjena žarulja odmah me prođe volja za experimentima :-D

Link to comment
Share on other sites

Svjetla su stalno upaljena jer se automatski pale i kada je kotačić na poziciji 0. Nisam to nikad dao isključiti.

kak se da isključiti to automatsko paljenje svjetala kad je ručica na nuli? 

Link to comment
Share on other sites

Svjetla su stalno upaljena jer se automatski pale i kada je kotačić na poziciji 0. Nisam to nikad dao isključiti. Vjerujem da sam si zeznuo leće još nekad kada sam stavljao HID kit smeća - živciralo me mijenjanje žarulja svako malo. Sad koristim najobičnije H7 žarulje. Imam u rezervi od drugog auta par philipsa i par Osram NBU-a, pa dok nađem vremena mogao bi isprobati. Samo dok se sjetim ogrebanih ruku nakon izmjena žarulja odmah me prođe volja za experimentima :-D

Ja po ljeti svjetlo držim na poziciji tako da su kratka ugašena.

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu su da.. Mozes kad god zelis

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Zato ja počastim svakog s upaljenim maglenkama kad nije vrijeme za to. Kratka+duga+maglenke

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Me 2. Bixenon+ dugo xenon :D al prvo fino upozorim blicajuci maglenkom, bilo prednjom ili zadnjom (zavisno od kud me zaslepljuje.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prednje maglenke ne mogu zasljepljivati ako su pravilno namjestene i nemaju xenon ili led u halogenom kucistu

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

grdno se varas, maglenka pravilno podesena ima smjer potpuno horizontalni, a kako nema rez nego svjetli i gore i dole, itekako zaslepljuje i smeta, upravo ako je pravilno podesena.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.