Jump to content

HELP - Suvozacev podizac stakla Megane 2 ph 2


zmarko6

Recommended Posts

Jucer mi se tokom voznje na mom Meganu II ph II (1.5dci-2006g) sam od sebe spustio suvozacev prozor. Naglasavam spustio a nije pao. Zaustavio se nekih 4 prsta do vrata. I ne mrda ni gore ni dolje.

Provjerio osigurac, ispravan je (prednji imaju svaki svoj od 25A a straznji su zajedno na jednom od 40A). Mrdao onaj "jack" na vratima ali nista. Prozor je spusten i ne hebe zivu silu.

NE radi ni na vozacev prekidac, ni na suvozacev prekidac a bogami ni na karticu kad zakljucavam (ostale prozore digne ali taj ne).

Nije bilo nikakvih cudnih zvukova iz vrata do sada koji bi upucivali da motoric ima nekih problema, jedino su mi unatrag 6mjeseci prestali svijetliti prekidaci od tog prozora na obje strane.

Ima netko neku ideju sto ciniti dok cekam na red u servisu jer je u Kc ovih dana guzva.

Tnx

Link to comment
Share on other sites

Temic modul ako je riječ o impulsnom podizaču. Poznata boljka Meganea.

Link to comment
Share on other sites

Da impulsni podizac je u pitanju... Cijena popravka cca.?

Link to comment
Share on other sites

Potraži tu na forumu bilo je dosta o tom Temic modulu. Može se popraviti, ali treba imati znanje. Najjednostavnije rješenje je kupovina novog Temic modula, ili pitati u ovlaštenom jel imaju koji "sa strane" jer isti mijenjaju kompletne podizače i ponekad im ostane koji ispravni modul za prodati.

Link to comment
Share on other sites

Ok, tnx

Samo jos jedno pitanje, s obzirom da je staklo spusteno, jel ima koja opcija da isto podignem da se uopce mogu voziti?

Link to comment
Share on other sites

Imas opciju da otkacie staklo sa podizaca i uvalis dasku ili slicno pod prozor. Ja bi probao od nekog posuditi prvo prekidac prozora lijevi i vidjeti ako radi trebas prekidac ako ne onda dalje gledati

Link to comment
Share on other sites

Kreni od najjednostavnijeg problema, pogledaj kontakt u vratima, tako je bilo meni

Link to comment
Share on other sites

Postoji opcija ali moraš skinuti oplatu,otpojiti temic modul sa motora te direktno dovesti/prisloniti žice od plusa i minusa 12V na priključke motora.Ako krene u otvaranje zamijeni žice da krene u zatvaranje prozora.

Link to comment
Share on other sites

Ako se prozor sam spusti (bez nekog logičnog obrazloženja) onda je 99% Temic modul u pitanju (na Meganeu je brtvjelje loše riješeno pa uđe voda i napravi dar-mar). Postoji još opcija da je nešto drugo u pitanju, ali su šanse male. To bi trebalo biti to (link s ebay-a) ali još provjeri kod nekog tko se više kuži u Megane2, ili skini stari pa usporedi.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne kuzim se u to, danas budem skinuo tapecirung sa vrata pa cu vidjeti.

Mislis da ga nema? Ja sam trazio po netu cisto da vidim koliko ce me kostati....

Link to comment
Share on other sites

Ako se staklo podiže bez držanja prsta na prekidaču onda ga 100% ima. Recimo na mojoj Laguni sva četiri podizača su impulsna i svi imaju taj Temic modul, ali niti jedan nije "otišao" zato što je kod Lagune zaštita od vlage riješena bolje nego kod Megane-a.

Link to comment
Share on other sites

Da imam sva 4 na meganeu, ma ta voda je problem od prvog dana, ponekad ali samo ponekad kod jakih pljuskova mi se izlije voda u pretinac ispod zvucnika...

Bilo mozda 3-4 puta do sada...

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da i suvozacev prozor ima impulsni podizac..

Ovisno o razini opreme,sport oprema ima 4 impulsna podizača.

Moje veze u ovlastenim servisima nemaju nista na lageru pa trazim dalje.

Da li je ovo OK?

https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-TEMIC-RENAULT-MEGANE-SCENIC-GRAND-CLIO-WINDOW-REGULATOR-MOTOR-MODULE/

Da,to je to.

Ako se staklo podiže bez držanja prsta na prekidaču onda ga 100% ima. Recimo na mojoj Laguni sva četiri podizača su impulsna i svi imaju taj Temic modul, ali niti jedan nije "otišao" zato što je kod Lagune zaštita od vlage riješena bolje nego kod Megane-a.

Mislim da je kod Lagune nešto drugačiji temic modul i nije bilo problema sa njim kao kod Megana/Scenica.

Link to comment
Share on other sites

Prije nabavke novog modula svakako provjeri da li konektor (i žice sa konektorom) ima dobar spoj sa modulom,kod mene 2 puta nije bio dobar spoj a modul je bio i još uvijek je ispravan.Samo jednom nisam mogao zatvoriti prozor a jednom ga nisam mogao otvoriti.

Link to comment
Share on other sites

Je drugačiji je, bolje je riješena zaštita od prodora vlage.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam isti slucaj na svom meganeu 2 ph1 prije 3 tjedna, suvozacki prozor se spustio sam od sebe i nece ni sim ni tam. Skinuo sam oplatu sa vrata i podigo staklo (spojio motoric podizaca direktno na 12V) i sad tako stoji. To je cisto privremeno rjesenje da se mogu voziti normalno. Znaci ne mora nuzno biti taj temic modul?

Link to comment
Share on other sites

@Fr4n
Koliko sam ja shvatio da je osim kontakata iskljucivo u tom TEMIC modulu problem.

Danas skidam oplatu i dizem staklo gore...

Gruntam da li kupiti rabljeni sa otpada za 350kn ili novi sa ebaya za 300kn. Financijski nije razlika ali u kvaliteti bi mogla biti....
Ima netko savjet neki? Preporuku?

Link to comment
Share on other sites

Prije češ riješiti problem sa ovim sa otpada dok ćeš ovog za ebaya duže čekati. Rizik da ponovno riknie je kod oba isti, nije neka lova pa je ok , a vraćanje kupljenog dijela s ebaya mislim da će te poštarina više doći nego sam dio,  ja bi osobno prije uzeo ovaj sa otpada i rijesio si podizač ...

Link to comment
Share on other sites

A sta odlazi u tom modulu? To se neda popraviti stari modul?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naso sam video gdje je covijek maknuo taj modul i povuko zice direktno na motoric. Meni se ovo cini kao najpouzdanije rjesenje, sto mislite?

Link to comment
Share on other sites

Ovo onda postaje klasicni podizac, bez impulsne funkcije...

Razlika u cijeni neznatna. Ako Temic kosta 300kn a ovo polurjesenje 150kn onda mislim da je isplativije imati sve funkcije

Prije češ riješiti problem sa ovim sa otpada dok ćeš ovog za ebaya duže čekati. Rizik da ponovno riknie je kod oba isti, nije neka lova pa je ok , a vraćanje kupljenog dijela s ebaya mislim da će te poštarina više doći nego sam dio,  ja bi osobno prije uzeo ovaj sa otpada i rijesio si podizač ...

@GoranKA
Tako sam nekako i planirao. Samo sam trenutno na terenu pa nemogu raskupusat vrata. Budem u petak cisto da dignem staklo i skinem stari modul pa da po njemu mogu naci drugi.

Link to comment
Share on other sites

Dijagnosticiran kvar. Temic modul pregorio i malo zaznjavio konektor ali je ok.
Pronasao rabljeni originalni ali sa modela iz 2005, pretpostavljam da su isti?
Danas idem po njega, bez oplate na vratima da odmah isprobam na licu mjesta.

p.s.
Bez obzira sto mi se u tim vratima u prostoru ispod zvucnika zna skupljat voda kod jacih kisa, vrata su iznutra zdrava bez hrdje. :-)

Link to comment
Share on other sites

Provjeri otvore za drenažu na dnu vrata da su prohodni.Za temic modul vjerujem da je isti iako je 2005. ph1.

Dobro je pocinčano pa nema hrđe,tako je i kod mene unutar vrata.

edit - jesi podigao staklo dovođenjem napona izravno na motor?......ili si stavio pvc foliju hehe

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.