Jump to content

Laguna 3 ph 3 - popucao lak


mbubnjaric

Recommended Posts

Primjetio sam na krovu, iznad lijevog straznjeg sjedala da mi je na jednom mjestu popucao lak (kao na slici).

Moze prijedlog kako to najelegantnije (i ne preskupo) rijesiti?

9b189d823d2c95182dfc9192d9abf4e8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo kod lakirera da pređe bezbojnim

Bezbojnim? Pa onda se bu i dalje vidlo ovo?
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim na mobu dobro, ali mi se cini kao da je bezbojni popucao. Ako nije onda ce biti nešto skuplje jer mora ušpricavati.

Link to comment
Share on other sites

Crni lak je popucal, ispod se vidi srebrna boja...

Link to comment
Share on other sites

Samo kod lakirera da pređe bezbojnim

Jel znas mozda kakvi su oni bezbojni u spreju? Meni se bezbojni poceo ljustit na par mjesta i bas se jako siri pa bi probao s tim zaustavit jer mi se ne zaista ne isplati placat lakirera za auto star 16 god.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ćeš to napraviti da izgleda ok.

Može se namješati kvalitetnih bezbojnih u spreju.

Link to comment
Share on other sites

Vidi se tkz plikovi laka, bezbojni lak se izdigao od baze, vise faktora ali vecinom zbog loseg farbanja, treba osmirglat taj dio sa brusnim papirom fine granulacije 1000-2000..i uspricat lak bezbojni, naravno da uz to ide i uspricavanje za izjednačavanje prelaza sa novog na stari lak...i na kraju poliranje tog dijela...za ovo je skuplje pokupovat komponente neko odvsst majstoru...s time da će ti majstor solit kako mora lakirat cijeli element tj krov sto naravno vecina ne radi nego uspricaju bazu ili bezbojni lak...i onda cijeli element se brusi sa 1000-2000 i polira da se dobije dojam da je lakiran cijeli element..

 

Sto se tice bezbojnog laka tu je 2K lak sa učvršćivačem No1. ili to ili ništa, inače ovi bezbojni lakovi po dućanima su 1K...nikad neće biti suh ni tvrd kao 2K lakovi..na krajh se zna dogodit da bezbojni iz spreja zna dosta vise na mjestu na kojem je nanešen privući više prašine.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ne gine mi posjet limaru.

A sad, ak nejdem odmah, jel bi se ovo moglo siriti?

Link to comment
Share on other sites

Nece se tako naglo siriti ako budes izbjegavao pranje tog dijela pod visokim pritiskom, jutarnja magla, kiša, recimo da je kod mene za pocetak bi pobrusio taj dio ostecenog laka ali treba pazit na bazu, i samo ispolirao i stavio vosak do lakiranja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.