Jump to content

Laguna III 1.5 dci - potrošnja, čipanje i tako to


Megane16v

Recommended Posts

Pozz

Ima par dana sam kupio L3 1.5 dci (81kW) 2013 godište. Ne bi se bunio na to što je poprilično anemična, da je barem štedljiva.

7.5 litara kombinirano i oko 6 litara otvorene mi se čini previše s obzirom da je vozim pažljivo. Neki dan sam vozio Leona sa 1.6 motorom

nekih 500km otvorene, potrošnja po boardu, sa 4-ero putnika i prtljagom, klimom 4.8-5.0 l/100km

Na ostalim forumima sam isto pročitao da isti problem pogađa i ostale aute sa dci110 - prevelika potrošnja.

Tu na forumu sam iskopao negdi da je čovjek imao isti problem, al je njemu bilo do ulja!? Promjenio Elfa, za neko

tipa Mobil, i smanjila mu se potrošnja. Uglavnom, nisam zadovoljan.

 

Sad da li bi što dobio da je čipnem? Da li ima tu netko da je čipao 1.5 dci?

Imam opciju za 300 eura ići na +20 ks +40Nm, i najvjerojatnije ću probati.

 

Link to comment
Share on other sites

Eee, pozdrav, tek sad vidio poruku...A čuj, pročitaj temu o Superbu, tamo kažu da 9,5 litara na 100 km nije puno, a ti sad sa 7,5 da je ;)

Mislim da ti čipanje radi Varnica u Kaštelima

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj zaj**at frenchkey, 7.5 litara je puno za dizelaču kombinirano. Neš ti Splita, svi se vuku, možeš ih biciklom stić, a tamo put Kaštela, čim pipnem gas,

trenutna ode 15-20 litara, podsjeća me na one stare BMW-e, sa onom kazaljkom dole od potrošnje šta zakuca u 30 bez obzira koliko stisnija gas.

Kažem ti, Leon 77kw dizel, nas 4ero u autu ispod 5 litara troši. Prvo što je tako natovaren Leon teži od Lagune dosta, a drugo šta je Laguna i jača par ks.

Nema mi logike. Neki drugi problem je tu, koji se možda rješi remapom?

 

Koji brand zastupa Varnica, je li on Sedox?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi prvo riješio neke druge stvari... promijenio ulje, stavio bi gradaciju 5W-30/C3, filter ulja, filter goriva, pročistio motor prije izmjene ulja sa Motulovim enđin klinerom, i stavio u rezervar neki bolji aditiv za čišćenje sustava ubrizgavanja goriva 

Link to comment
Share on other sites

Od aditiva za čišćenje ubrizgavanja moja preporuka Datacol

Link to comment
Share on other sites

Od aditiva za čišćenje ubrizgavanja moja preporuka Datacol

Datacol je ustvari prepakirani Liqui Moly. Samo nešto lošiji od originala.

Link to comment
Share on other sites

Koji brand zastupa Varnica, je li on Sedox?

http://autoakustikavarnica.hr/chip-tuning/

 

btw, nebi bilo loše dizne ispitati prvo prije ikakvih zahvata i očistiti ih ako treba. Ovo s uljima i čišćenjima može par postotaka dati povoljniju potrošnju, ali ako neka dizna piša umjesto da fino raspršuje....

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Baš sam danas obratio pažnju na temperaturu vode. Čini mi se da se ne grije brzo kao moj Clio. Dosta joj treba da se ugrije, 4-5km, + 10min lera, i još nije na radnoj, a vani 16 stupnjeva. Tek je napravljen veliki servis, komplet remenja, ulje... Ima 150k

Link to comment
Share on other sites

A to je poznata mana, termostat je za zamjenu. I hoce trositi vise ako je termostat polu/otvoren citavo vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Moja isto troši ko graba?  1.5 110 .. kratkih relacija po zimi 8 l kao dobar dan .. po ljeti 7 do 7.5.. Smanji dosta na otvorenoj ali mislim da je to ipak malo previse.. svi parametri rade normalno ide normalno i nema apsolutno nikakvih gresaka.. malo kao da "klikće" neka dizna između 2000 i 2300rpm ali je to dosta tesko definirati od kud dolazi s obzirom da se na mjestu s dignutom haubom ne cuje bas nista.. nisam pametan ...

Edited by sasa.ka
Link to comment
Share on other sites

Lol pa moja trosi 7.5 l kombinirane ZG i okolica a 150 KS 2.0 dci je

Wtf

Link to comment
Share on other sites

Meni isto toliko trosi, 190tkm... Cini mi se normalno jer ipak je malo slabmotor za toliki auto

Link to comment
Share on other sites

Iskljuci automatsku klimu. Meni potrosnja padne za cca 0.7 lit.
Sad kroz zimu, bez klime, pazljiva voznja, imam oko 6.5 lit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bok svima!
Kod mene je Laguna 3, 1.5 dCI, 195 tkm i trosi 6,5 l kombinirane.
Pajdo u Qasqai s istim motorom isto tako.
A onda sretnem "sretnika", u autopraoni, Laguna 3, 135 tkm, veli: moja Laguna 4,5 l. I stvarno na displayu pise: Average 4,6 l.
Isti motor, isti tip, isto godiste, a 2 l razlike.
Do proslog servisa sam imao Elf ulje prema naljepnici koja je ispod haube, 0W-40. Sada je stavljeno Aral 5W-30.C3, ali potrosnja se nije smanjila, ni povecala.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije to su kvarovske spike.

S jedne strane dobro da je Renol ukinuo Lagunu, 4.5l , u sljedecim generacijama bi trebao osmisliti neki chip da jedna limuzina srednje klase trosi 3l i ispod.

ISto je bio onaj decko na kaj ej pital za potrosnju svoje lagune, pocela ja sa 4.5 se dizat potrosnja na vrtoglavih 5 pa se zabrinuo..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BoroBoro1 said:

...A onda sretnem "sretnika", u autopraoni, Laguna 3, 135 tkm, veli: moja Laguna 4,5 l. I stvarno na displayu pise: Average 4,6 l.
Isti motor, isti tip, isto godiste, a 2 l razlike.

Potrošnja većim dijelom ovisi o vozaču, načinu vožnje i dionicama gdje se vozi a manjim dijelom o vozilu.

Da resetirate potrošnju i zamijenite Lagune vjerujem da bi tvoj auto imao blizu 4,6 a njegov blizu 6,5.

 

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Potrošnja većim dijelom ovisi o vozaču, načinu vožnje i dionicama gdje se vozi a manjim dijelom o vozilu.
Da resetirate potrošnju i zamijenite Lagune vjerujem da bi tvoj auto imao blizu 4,6 a njegov blizu 6,5.
 
Kad bi barem netko napisao detaljne upute kako tocno ostvariti 5 l potrosnju.
Sto izmijeniti u stilu voznje, ulja, servisni dijelovi.
Sad mijenjam zimske gume, pa cu obratiti malo paznje na potrosnju goriva s ljetnim gumama. Reset brojaca i da vidimo.
Javim opazanja nakon mjesec dana voznje...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel vozite s klimom ili ne? Klima doda oko 0.5-0.7 lit po mojim iskustvima. Btw, meni je 6.5 lit potroanja po zimi (bez klime). Uglavnom gradska voznja (70%).
Kak vi uspijete doci na 4.5 lit ne znam. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Ova moja i dalje hoće i 7 potrošiti. Ali ide provjereno još uvijek preko 185 kmh na autobahnu. ?

Kad se kilavi 80 u 6. troši tih 4,5,6 litara. 

Link to comment
Share on other sites

Ova moja i dalje hoće i 7 potrošiti. Ali ide provjereno još uvijek preko 185 kmh na autobahnu. [emoji4]
Kad se kilavi 80 u 6. troši tih 4,5,6 litara. 
Isti slucaj.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni megane grandtour dci 130 zakucan vec dugo na 5.1

Link to comment
Share on other sites

Scenic jucer na 160  na tempomatu ..trenutna ravno na 10L...prosjecna mi na 7.2 po bordu ... a litre/km tocenje cep cep na 6.47 starom dobrom racunicon

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.